• NA ZEWNĄTRZ I DO POKOJU. Rewolucyjne drzwi Hörmann

  2024-04-26

  W dzisiejszym świecie, w którym design ewoluuje z dnia na dzień, marka Hörmann oferuje innowacyjne rozwiązania w asortymencie drzwi wewnętrznych i zewnętrznych zmieniające sposób, w jaki postrzegana jest przestrzeń domowa. Niezależnie od tego, czy chodzi o wejście do domu, pokoju czy do pomieszczenia technicznego, europejski lider na rynku stolarki otworowej proponuje produkty...

 • JAK WYBRAĆ DOBRE PROFILE do suchej zabudowy

  2024-01-05

  Wykorzystanie płyt kartonowo-gipsowych w połączeniu z profilami stalowymi jest obecnie najczęściej stosowanym rozwiązaniem w remontach i tworzeniu aranżacji nowych wnętrz. Należy pamiętać, że najważniejszy w tego typu konstrukcjach jest dobór odpowiednich materiałów. Aby konstrukcja była estetyczna i trwała, konieczne są wysokiej jakości profile i akcesoria do systemów...

 • Jak zamontować drzwi przesuwne?

  2023-12-31

  Montaż drzwi przesuwnych naściennych to czynność, do której niekoniecznie musimy wzywać fachowca – wystarczy kilka prostych narzędzi i stosowanie się do instrukcji producenta. Trudniej jednak będzie wykonać montaż drzwi przesuwnych w ścianie – tutaj niezbędna może być pomoc profesjonalisty.

 • ZALETY RÓŻNYCH rodzajów drzwi wewnętrznych

  2023-02-06

  Drzwi wewnętrzne są jednym z najważniejszych elementów wykończenia wnętrz. Służą one nie tylko do ozdoby, ale także do zapewnienia bezpieczeństwa i prywatności. Wybór odpowiednich drzwi wewnętrznych może znacznie wpłynąć na wygląd i funkcjonalność domu czy mieszkania. Istnieje wiele różnych rodzajów drzwi wewnętrznych, które można wybrać do potrzeb i stylu wnętrza i rodzaju...

 • DRZWI TECHNICZNE – energooszczędne i bezpieczne

  2023-02-06

  Piwnice, kotłownie, domowe warsztaty, pralnie i garaże – to pomieszczenia jakby drugiej kategorii, do których nie przywiązuje się większej wagi. O ile rzeczywiście urządzenie wnętrz gospodarczych jest kwestią drugorzędną, to jednak wybór drzwi do nich ma istotne znaczenie. Przy wyborze drzwi wejściowych do budynku mieszkalnego doskonale każdy wie, jakimi kryteriami się...

 • STOLARKA

  2022-11-24

  BUDMAT º System ogrodzeń VARIANTE (tuzw) – łączący w sobie względy praktyczne i użytkowe z niebanalną estetyką. Wysoka jakość stali, z której wykonano produkt gwarantuje lata trwałości i bezobsługowego użytkowania. System paneli Variante to przede wszystkim uniwersalne rozwiązanie dające duże możliwości aranżacji. Szeroki wybór wariantów i rodzajów paneli sprawia...

 • Jak zmierzyć drzwi

  2022-08-31

  Prawidłowe wykonanie pomiaru drzwi wewnętrznych i zewnętrznych może być wyzwaniem dla wielu inwestorów wykańczających lub remontujących swoje domy czy mieszkania. Zakup skrzydeł drzwi i ościeżnic nie wydaje się czymś trudnym, jednak wiele nieporozumień wynika między innymi ze złego ustalenia szerokości drzwi. Jak dobrze zmierzyć drzwi?

 • Jak odróżnić drzwi prawe od lewych

  2022-08-31

  Wybór drzwi prawych lub lewych jest ważnym elementem w aranżacji domu. Jak określić stronę drzwi, by użytkowanie ich było wygodne, a otwarte skrzydła nie zabierały cennego miejsca? Zanim wybierzemy odpowiedni model drzwi, warto zastanowić się też nad konsekwencjami wpływającymi na bezpieczeństwo domowej komunikacji.

 • Jak zamontować nadproże w istniejącej ścianie?

  2022-08-31

  Wstawianie nadproża należy do standardowych robót budowlanych. Jednak podczas remontu lub przebudowy domu może pojawić się konieczność montażu lub wymiany nadproża w istniejącej ścianie. Jak prawidłowo wstawić nadproże w istniejącej ścianie?

 • Ściany z efektem jonizacji

  2022-06-09

  Ściany wykończone na gładko i pomalowane farbą to najpopularniejszy i jednocześnie najprostszy sposób ich dekoracji. Bardzo ważny w kontekście końcowego efektu jest dobór odpowiedniej farby oraz gładzi. Mając na względzie, że przy obecnym trybie życia każdego dnia wdychamy ok. 11 500 litrów powietrza pochodzącego z wnętrz, a zaledwie ok. 1250 litrów z zewnątrz, warto wybrać...

 • Zabrudzenia po pracach wykończeniowych – czym zmyć piankę montażową

  2022-05-31

  Pianka montażowa jest wykorzystywana podczas wielu prac wykończeniowych i remontowych. Zdarza się, że po jej zastosowaniu na powierzchniach, ubraniu czy dłoniach pozostają plamy. Oczywiście najłatwiej je usunąć, gdy są świeże, ale na zaschniętą pianę też są sposoby. Czym zmyć piankę montażową?

 • Zabrudzenia po pracach wykończeniowych – jak usunąć silikon

  2022-05-31

  Silikon to popularny preparat stosowany podczas prac montażowych i naprawczych. Fachowcy chętnie po niego sięgają, ponieważ tworzy szczelną i trwałą spoinę. Ponadto jest łatwy w aplikacji i szybko wiąże. Silikon odznacza się także wyjątkową przyczepnością, dlatego dość trudno się go usuwa. Są jednak i na to sposoby. Czym zmyć silikon?

 • Wymiana drzwi – krok po kroku

  2022-03-31

  Drzwi wejściowe do mieszkania w bloku mają przede wszystkim chronić przed hałasem i nieproszonymi gośćmi. Poza tym powinny dobrze się prezentować oraz współgrać z aranżacją wnętrza. Jeśli drzwi w naszym mieszkaniu nie spełniają naszych oczekiwań i nie zapewniają komfortu, to wymiana drzwi jest nieunikniona.

 • Nowoczesne i z charakterem drzwi wewnętrzne firmy Hörmann

  2022-03-22

  Drzwi pokojowe to ważny element architektury wnętrz. Świadomie zastosowane nadają pomieszczeniom charakter. Myśląc o indywidualnej aranżacji, inwestorzy szukają drzwi wewnętrznych, które jednocześnie wpisują się w obowiązujące trendy. Rozwiązania firmy Hörmann otwierają szerokie możliwości projektowania wnętrz w każdym stylu.

 • Montaż drzwi harmonijkowych – jak zamontować drzwi łamane

  2021-08-31

  Drzwi harmonijkowe stosowane są już od kilkudziesięciu lat, chociaż nie cieszyły się zbyt dobrą opinią. Obecnie stają się coraz bardziej popularne, ponieważ nowoczesne materiały wykorzystywane do ich produkcji skutecznie eliminują wcześniejsze wady, np. niską wytrzymałość czy izolacyjność akustyczną. Niezaprzeczalną zaletą modeli łamanych jest to, że nie zajmują miejsca w...

 • Jak zamontować drzwi wewnętrzne – zobacz sprawdzone sposoby

  2021-07-31

  Montaż drzwi wewnętrznych nie jest trudny. Możemy przeprowadzić go samodzielnie, o ile mamy smykałkę do majsterkowania. Jak zamontować drzwi wewnętrzne? Jakie materiały i narzędzia będą nam potrzebne?

 • Pomysł na ścianę w przedpokoju – aranżacje, inspiracje

  2021-07-31

  Ściana w przedpokoju jest wizytówką naszego domu, dlatego jej wykończenie warto starannie zaplanować. Do wyboru mamy nie tylko farby, ale też wiele innych materiałów, które sprawią, że strefa wejścia do naszego mieszkania będzie atrakcyjna.

 • Potzrebujesz drzwi zewnętrznych? Sprawdz ofertę PANTOR w marketach Mrówka!

  2020-09-15

  Drzwi zewnętrzne marki Pantor produkowane są od podstaw w Polsce. Wyróżnia je estetyka, trwałość, bezpieczeństwo i wygoda w użytkowaniu. Są dostępne w marketach Mrówka na stanach magazynowych w różnych wzorach, kolorach i szerokościach.

 • Drzwi ramowe – ozdoba klasycznych wnętrz

  2020-06-02

  Elegancja to najlepsze słowo opisujące wystrój domu w stylu klasycznym. Dominują w nim wysokiej jakości materiały, wyważone dekoracje i stonowane kolory, które składają się na pełen ładu efekt końcowy. W tego typu aranżację doskonale wkomponowują się drzwi ramowe. Co je wyróżnia i w jakich jeszcze wnętrzach się sprawdzą?

 • Jak drzwi wewnętrzne wpływają na nasze mieszkanie?

  2020-04-22

  Czy drzwi wewnętrzne to tylko dodatek aranżacyjny? A może są znaczącym elementem, który wpływa na nasze funkcjonowanie w mieszkaniu? Poznaj 5 stref, dla których ma znaczenie stolarka drzwiowa!