• Czym i jak wyczyścić miedź i mosiądz?

  2024-01-31

  Czyszczenie miedzi i mosiądzu należy do rutynowych czynności pielęgnacyjnych w przypadku dekoracyjnych przedmiotów i detali wykonanych z tych metali. By zawsze pięknie wyglądały, trzeba poświęcić im trochę czasu i uwagi. Czym czyścić mosiądz i miedź, aby zawsze były pełne blasku?

 • Renowacja krzeseł – jak naprawić stare krzesła drewniane

  2023-12-31

  Renowacja krzesła drewnianego nie wymaga wyjątkowych umiejętności – wystarczy kilka prostych narzędzi i żyłka majsterkowicza. Warto też zaopatrzyć się w niezbędne do odnawiania drewna szpachle, woski lub farby. Jak odnowić stare krzesła, nie korzystając z pomocy profesjonalisty?

 • Karmnik dla ptaków – zrób to sam. Jak zrobić karmnik dla ptaków – diy

  2023-08-31

  Samodzielne budowanie karmnika nie powinno sprawiać kłopotów nawet mniej doświadczonym majsterkowiczom. Niewielki dozownik na karmę lub otwarty domek z daszkiem doskonale spełni swoją rolę – będzie świetnym schronieniem, a zarazem zapewni im dobry i bezpieczny dostęp do pożywienia. Jak zbudować prosty i niedrogi karmnik dla ptaków?

 • ELEKTRONARZĘDZIA RAWLPLUG: bezpieczeństwo i zaufanie

  2023-08-31

  Zaufanie do marki Rawlplug firma buduje już od ponad stu lat. Jednym z filarów jej relacji z klientami jest troska o ich bezpieczeństwo, dlatego Rawlplug traktuje je niezwykle poważnie w trakcie prac nad wdrożeniem nowych produktów. Z tego powodu nowa linia elektronarzędzi została wyposażona w wiele zabezpieczeń elektronicznych i mechanicznych.

 • Budowa gołębnika – wszystko co musisz wiedzieć

  2023-06-30

  Budowa gołębnika nie jest trudna. Wystarczy trochę drewna lub siatki oraz parę podstawowych narzędzi. No i żyłka majsterkowicza, która w połączeniu z pasją hodowcy z pewnością przyniesie dobry efekt.

 • Lutowanie twarde – lutowanie twarde a miękkie – gdzie się stosuje i jakie są różnice

  2023-03-31

  Lutowanie to nic innego jak stałe połączenie dwóch materiałów za pomocą spoiwa. W ten sposób można zespolić metale i ich stopy konstrukcyjne, a także np. metale z ceramiką czy materiałami węglowymi. Może brzmi to dość tajemniczo, ale często musimy podczas majsterkowania (nie tylko naprawiania elektroniki) połączyć trwale materiały, wykonując właśnie połączenia lutowane...

 • Szlifierka kątowa akumulatorowa 18V 58G003 GRAPHITE Energy+

  2022-08-11

  Wysokiej jakości szlifierka kątowa akumulatorowa Energy + 18V. Li-lon, tarcza 115x22.2 to profesjonalne narzędzie, które przyda się w każdym domu i warsztacie. Najwyższej klasy materiały oraz praktyczna płaska obudowa pozwalająca na pracę w trudno dostępnych miejscach gwarantuje długie i efektywne użytkowanie. Uchwyt został pokryty antypoślizgowym materiałem, a bez narzędziowy...

 • Jak samodzielnie i precyzyjnie mierzyć odległości?

  2022-08-04

  Masz trudności z samodzielnym wykończeniem remontu domu? Odczuwasz problemy z powieszeniem prosto obrazu? Chciałbyś przed wyjazdem do sklepu szybko zmierzyć odległość między ścianą a stołem, żeby sprawdzić czy wymarzona kanapa się tam zmieści? W codziennych pracach domowych, czy w remoncie, często potrzebujemy drugiej pary rąk do pomocy. Jest to uciążliwe, ponieważ nie zawsze...

 • Wiertarko wkrętarka Bosch GSR 120 LI

  2022-05-12

  Wiertarko wkrętarka akumulatorowa Bosch GSR 120-LI to wysoka moc, kompaktowość i wytrzymałość w zasięgu ręki. Uniwersalna wkrętarka Bosch 12v to urządzenie, które sprawdzi się zarówno w pracach związanych z wkręcaniem, jak i wierceniem. 2-biegowa przekładnia zapewnia dużą wydajność i wysoki moment obrotowy wkrętarki 12v.

 • Elektronarzędzia Stalco S-VOLT

  2022-04-27

  Różne narzędzia akumulatorowe to różne zastosowania, a więc i inna ilość energii potrzebna do wykonywanej pracy. Jak więc zapewnić maksymalną wydajność elektronarzędzi i akumulatora, bez przeciążeń i utraty mocy? W odpowiedzi powstał System S-Volt - nowoczesne rozwiązanie, które automatycznie zarządza energią dostarczaną do elektronarzędzi...

 • Jak zrobić drapak dla kota?

  2022-04-27

  Gdy w naszym domu ma się zadomowić kot, warto się do tego odpowiednio przygotować. Jednym z gadżetów, który powinien na niego czekać jest drapak. Warto wykonać go własnoręcznie. Jak zrobić drapak dla kota, by zwierzę było z niego zadowolone?

 • Sprawdź co oferuje system narzędzi 12V Bosch Professional

  2022-04-26

  Praca w wąskich i trudno dostępnych miejscach wymaga małych, ale wydajnych narzędzi – takich jak narzędzi Bosch Professional w klasie 12 V. Bosch w segmencie narzędzi 12 V posiada cały wachlarz produktów do każdego rodzaju prac. Jest to istotny element przy tworzeniu swojego warsztatu - możliwość stworzenia systemu akumulatorowego.

 • Poznaj innowację na rynku BHP - profesjonalna odzież robocza STALCO STRETCH LINE

  2022-02-28

  Profesjonalna odzież robocza STRETCH LINE to nowy standard odzieży roboczej, który zapewni bezpieczeństwo, komfort i funkcjonalność w każdych warunkach.

 • 10 pomysłów na prezent dla majsterkowicza

  2021-12-06

  Grudzień to miesiąc, w którym wykonawcy, majsterkowicze i „złote rączki” mogą świętować w zasadzie przez cały czas – 3 grudnia obchodzimy bowiem Dzień Majsterkowicza, rozpoczynający sezon wręczania podarków, trwający aż do świąt Bożego Narodzenia. Jeśli nie masz pomysłu na to, co sprezentować bliskim Ci majsterkowiczom – zapraszamy do zapoznania się z kilkoma naszymi...

 • Jakie obroty wiertarki stołowej wybrać w zależności od materiału?

  2021-11-30

  Wiertarka stołowa nie jest zbyt skomplikowanym urządzeniem. Uogólniając, zbudowana jest z silnika, uchwytu na wiertło, a także podstawy, na której umieszcza się przedmioty. Najważniejszą zaletą wiertarki kolumnowej jest to, że możemy wykonać w różnych materiałach perfekcyjne otwory. Należy przy tym pamiętać o prawidłowym dobraniu wiertła i obrotów wiertarki...

 • Jaką wiertarkę stołową wybrać?

  2021-11-30

  Wszystkie wiertarki stołowe wyglądają prawie tak samo. Jednak przecież nie o estetykę tu chodzi. Najważniejsze przecież są parametry techniczne. Jedne wiertarki przeznaczone są do użytku domowego, natomiast drugie profesjonalnego. Podpowiadamy, jaka wiertarka stołowa do drewna, a jaka wiertarka do metalu będzie najlepsza.

 • Precyzyjne wiercenie – tylko z wiertarką stołową

  2021-11-30

  Kompletując narzędzia czy to do domowego warsztatu, czy w celach budowlano-wykończeniowych musi przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie, czym będziemy się zajmować. Jeśli zamierzamy wiercić otwory w metalu, drewnie oraz materiałach tworzywowych niezbędna będzie wiertarka stołowa.

 • Przegląd mieszarki elektrycznej Stalco HM18SC

  2021-11-29

  Elektroniczna płynna regulacja obrotów. Zabezpieczenie przed przypadkowym włączeniem. WYPOSAŻENIE STANDARDOWE 1 x mieszadło Ø140x590mm 2 x klucz płaski do montażu mieszadła DANE TECHNICZNE Napięcie znamionowe [V]: 230 Częstotliwość znamionowa [Hz]: 50 Znamionowa moc wejściowa [W]: 1800 Prędkość obrotowa 1 bieg [1/min]: 0-440 Prędkość obrotowa 2 bieg [1/min]: 0-780 Rodzaj...

 • Poznaj szlifierkę kątową GRAPHITE 59G072

  2021-11-19

  Wysokiej klasy szlifierka kątowa GRAPHITE (nr ref. 59G072) o mocy 720 W, przeznaczona do cięcia, szlifowania i polerowania materiałów o zróżnicowanej strukturze i twardości. Maksymalna prędkość obrotowa głowicy wynosi 11000 obrotów na minutę. Tarcza szlifierki o średnicy 125 mm. Urządzenie dzięki ergonomicznemu kształtowi (bardzo wąska obudowa) oraz dokładnemu wyważeniu...

 • Przegląd szlifierek Stalco i Stalco Premium

  2021-11-05

  Szlifierki STALCO do profesjonalnych i domowych warsztatów. Szlifierka kątowa to obowiązkowe narzędzie zarówno dla profesjonalistów, jak i majsterkowiczów w domowych warsztatach. Szeroki zakres zastosowania kątówki czyni ją naszą prawą ręką w wielu pracach. Kątówka pozwala na cięcie i szlifowanie twardych materiałów, takich jak np. metal, ceramika i drewno.