• Precyzja i bezpieczeństwo z wkrętami konstrukcyjnymi PROCUT

  2024-05-20

  Drewno ze względu na doskonałe właściwości jest chętnie wykorzystywany w branży budowlanej. Zatem zamocowania do konstrukcji drewnianych muszą również spełniać wysokie wymagania. Sprawdź, dlaczego gama wkrętów PROCUT to odpowiedź na potrzeby rynku.

 • Rękawice nylonowe Nitrile Flex Dots STALCO Perfect

  2024-04-30

  Rękawice nylonowe Nitrile Flex Dots od firmy STALCO to obowiązkowa pozycja dla każdego, kto szuka lekkich, a równocześnie trwałych i wygodnych rękawiczek roboczych na każdą okoliczność. Świetne parametry techniczne zastosowanych materiałów, niewielka waga oraz innowacyjna technologia wykonania sprawiają, że rękawice nylonowe świetnie sprawdzą się zarówno tam, gdzie potrzebna...

 • Rodzaje nitów

  2024-01-31

  Nitowanie to bardzo skuteczny sposób łączenia różnych elementów. Będzie ono trwałe, jeśli zastosujemy odpowiednie nity. Jakie rodzaje nitów mamy do wyboru?

 • Nitowanie blachy

  2023-10-31

  Nitowanie blachy to sposób trwałego scalania jej elementów za sprawą odpowiednich łączników (nitów). Na czym polega proces tworzenia połączeń za pomocą nitów?

 • Kalafonia – do czego służy?

  2023-10-31

  Kalafonia, czyli miękka żywica ma zastosowanie jako środek zwiększający przyczepność do podłoża oraz jego szorstkość. Oprócz zastosowań w sporcie i przygotowaniu do gry instrumentów muzycznych jest też używana w budownictwie i w elektronice.

 • Wiercenie otworów w gresie i innych materiałach

  2023-10-30

  Obecnie otwornice do glazury stanowią nieodzowne narzędzie każdego profesjonalnego glazurnika. Wzrastająca różnorodność i popularność twardych materiałów, takich jak gres, wymaga sprawdzonych rozwiązań.

 • Jaka spawarka – inwertorowa czy transformatorowa

  2023-09-30

  Wybór odpowiedniej spawarki wcale nie jest łatwy, szczególnie jeśli ma go dokonać początkujący spawacz amator. Urządzenie ma bowiem wpływ nie tylko na jakość uzyskanych połączeń, ale też komfort i bezpieczeństwo wykonywanej pracy. Czy dylemat co jest lepsze – spawarka inwertorowa czy transformatorowa jest zasadnym pytaniem?

 • Wiercenie w płytkach – jak i czym wiercić w płytkach?

  2023-08-31

  Wiercenie w płytkach jest konieczne, gdy trzeba wykonać otwory na zamontowanie armatury gniazdek elektrycznych lub mebli. Nie jest to łatwa czynność, szczególnie jeśli mamy do czynienia z twardym gresem. Jak wiercić w płytkach, by nie zniszczyć materiału, a wykonane otwory montażowe były solidne?

 • ELEKTRONARZĘDZIA RAWLPLUG: bezpieczeństwo i zaufanie

  2023-08-31

  Zaufanie do marki Rawlplug firma buduje już od ponad stu lat. Jednym z filarów jej relacji z klientami jest troska o ich bezpieczeństwo, dlatego Rawlplug traktuje je niezwykle poważnie w trakcie prac nad wdrożeniem nowych produktów. Z tego powodu nowa linia elektronarzędzi została wyposażona w wiele zabezpieczeń elektronicznych i mechanicznych.

 • Do czego służy i jak działa wertykulator

  2023-06-30

  By poprawić kondycję i wgląd trawnika, raz w roku powinno się przeprowadzać jego wertykulację. Nacinanie darni sprawi, że trawa będzie się lepiej krzewiła, a ponadto wyczyści trawnik ze skoszonych resztek i mchu. Co to jest wertykulator?

 • Szkło wodne – właściwości i zastosowanie

  2023-05-31

  Szkło wodne, czyli różnorodne stopy lub roztwory krzemianów jest ważnym produktem chemii budowlanej, ale jest to również składnik wielu materiałów wykorzystywanych w domu. Zastosowanie szkła wodnego ma miejsce od jego budowy fundamentów przez wykończenie wnętrz po utrzymanie w nich czystości.

 • Jak zrobić zaprawę murarską – proporcje

  2023-05-31

  Budowa, a także remont domu wymusza zastosowanie odpowiednich produktów. Jednym z nich jest zaprawa murarska. Wykorzystamy ją np. do wykończenia, budowy ścian czy fundamentów. Warto więc, aby była najwyższej jakości. Jak zrobić zaprawę?

 • Zgłoś się do 2. edycji konkursu dla fachowców Wykonawca Roku Rawlplug!

  2023-05-05

  Pracujesz lub prowadzisz firmę budowlaną i szukasz nowych wyzwań? Właśnie ruszyła 2. edycja konkursu kreatywnego „Wykonawca Roku”! Podejmij wyzwanie montażowe sięgając po zamocowania Rawlplug i daj sobie szansę na zdobycie wysokiej jakości elektronarzędzi budowlanych, voucherów pobytowych w luksusowym apartamencie w polskich górach, a nawet samochodu.

 • Budowa i obsługa niwelatora

  2023-04-30

  Niwelator to narzędzie pomiarowe, które zazwyczaj kojarzy nam się z pomiarami geodezyjnymi. Jednak jego zastosowanie jest o wiele szersze i na pewno przyda się majsterkowiczom amatorom w wielu pracach w domu i ogrodzie. Co to jest niwelator? Do czego służy? Jak działa?

 • Rodzaje elektrod – jak dobrać elektrodę do spawania

  2023-03-31

  Spawanie to popularna i efektywna metoda łączenie metali czy innych tworzyw. Najprościej ujmując, proces ten polega na miejscowym stopieniu materiału i stworzeniu trwałej spoiny. Aby jednak tak było, niezbędne jest dobranie nie tylko spawarki, ale także elektrody spawalniczej. Na rynku jest duży wybór elektrod, jak dobrać tę odpowiednią?

 • WIERTARKO-WKRĘTARKA akumulatorowa Rawlplug ze Złotym Medalem Targów Budma

  2023-02-07

  Mocny, wydajny silnik bezszczotkowy. Wysoki moment obrotowy. Szeroki zakres ustawień sprzęgła i dwubiegowa przekładnia pozwalająca skutecznie okiełznać moc bestii. To między innymi te atuty sprawiły, że R-PDD18-P100, najpotężniejsza z nowej rodziny wiertarko-wkrętarek 18 V marki Rawlplug, zdobyła Złoty Medal Targów Budma 2023.

 • Podstawowe parametry wełny mineralnej

  2022-12-06

  Mineralna wełna skalna to unikatowy materiał o wysokich właściwościach izolacji termicznej i akustycznej, wysoko niepalny i bardzo trwały. Charakteryzuje się szeregiem wartości, decydujących o możliwościach jej zastosowania. Wśród definiujących ją parametrów wymienia się współczynnik przewodzenia ciepła, niepalność, klasę grubości, ściskanie, nasiąkliwość, paroprzepuszczalność...

 • Jak zrobić beton – proporcje, składniki

  2022-11-30

  Beton – mieszanka cementu, kruszywa i wody – wykorzystywany jest na każdej budowie. Jego wykonanie nie jest trudne, wystarczy połączyć składniki. Aby jednak zaprawa była jednolita, trwała i spełniała swoje funkcje, należy zachować odpowiednie proporcje składników betonu. Jak zrobić dobry beton?

 • Rodzaje i klasy zapraw – co musisz wiedzieć

  2022-11-30

  Zaprawy budowlane to materiały powszechnie stosowane na każdej budowie. Jednak na rynku jest kilka rodzajów zapraw, ponadto mają one różne klasy. Dla laika wybór odpowiedniego produktu może być problematyczny, a niepoprawnie dobrana zaprawa nie spełni swojej funkcji.

 • NARZĘDZIA, ELEKTRONARZĘDZIA

  2022-11-23

  BOSCH º Wiertarko-wkrętarka GSR 12V-35 FC PROFESSIONAL (tz) – przeznaczona jest do wkręcania i wykręcania wkrętów/ śrub oraz do wiercenia w drewnie, metalu i tworzywach sztucznych . Narzędzie oferuje nowoczesne rozwiązanie z silnikiem bezszczotkowym i system EMP (Electronic Motor Protection), które chronią przed przeciążeniem i zapewniają narzędziu...