• Opaska wokół domu – jak wykonać poprawnie

  2023-10-31

  Opaska wokół domu to nie tylko element dekoracyjny elewacji budynku, ale przede wszystkim niezbędna ochrona jego podziemnych części. Obrzeża wokół domu pełnią też funkcje praktyczne – ułatwiają utrzymanie elewacji w czystości. Z czego robić opaskę wokół budynku?

 • Niwelacja terenu – jak wykonać wyrównanie działki

  2023-06-30

  Równanie terenu działki to często czynność, od której rozpoczynamy prace związane z budową domu – nierówny grunt może być przeszkodą nie tylko w posadowieniu budynku, ale też w prowadzeniu robót. Również po skończonej budowie, przed założeniem ogrodu czeka nas plantowanie terenu. Jak wyrównać teren działki?

 • Dlaczego warto zainwestować w kratki trawnikowe?

  2023-04-13

  Kratki trawnikowe cieszą się sławą wszędzie tam, gdzie priorytetem jest przepuszczalność nawierzchni. Sprawdzają się znacznie lepiej od betonowych płyt, chodników, kostki brukowej.

 • WYKONANIE TARASU na gruncie

  2023-03-31

  Taras to jeden z elementów budynku, pełniący nie tylko funkcję rekreacyjną, ale też stanowiący ważny moduł architektoniczny, nadający budynkowi odpowiedni charakter. Istotnym zatem jest, by był wykonany dobrze, zgodnie z normami i zasadami, które zapewnią jego trwałość na lata.

 • Doskonała ochrona kostki brukowej - IZOHAN strażnik bruku

  2022-08-10

  Kostka brukowa z biegiem czasu traci swój początkowy blask. Ruch pieszy i samochodowy, warunki atmosferyczne oraz różnego rodzaju porosty negatywnie wpływają na jej wygląd i trwałość. Impregnacja ma za zadanie ochronę przed tymi negatywnymi czynnikami.

 • Jaki impregnat do kostki brukowej wybrać i dlaczego?

  2022-06-08

  Kostka brukowa to chętnie wybierany materiał do utwardzania nawierzchni. Jest wytrzymała, a dobrze zaprojektowana zapewnia elegancki wygląd podwórka. Aby zabezpieczyć jej powierzchnię przed nasiąkaniem wodą, substancjami oleistymi oraz odświeżyć kolor, warto zainwestować w impregnat do kostki brukowej. Doskonałym wyborem jest SILBRUK KOLOR, czyli impregnat koloryzujący do...

 • Usuwanie plam z oleju – o czym pamiętać?

  2022-06-05

  Plamy z oleju i smaru są trudne do usunięcia i mogą doprowadzić do pogorszenia właściwości kostki brukowej. Usuwanie plam z oleju nie musi być trudne i żmudne. Dzięki wysokiej jakości środków czyszczących plamy znikają w oka mgnieniu!

 • Jak układać kostkę brukową?

  2022-05-31

  Kostka brukowa to najbardziej popularny materiał wykorzystywany do stworzenia estetycznej nawierzchni wokół domu. Nic dziwnego. Jest trwała, odporna na ścieranie i mróz oraz korzystna cenowo. Ponadto dostępne są różne wzory i kolory kostki, dzięki czemu bez problemu dobierzemy ją do naszych oczekiwań. Jak układać kostkę brukową?

 • Jak zrobić ścieżkę w ogrodzie?

  2022-05-31

  Ścieżki w ogrodzie powinny być trwałe, efektowne, a także dobrze wkomponowane w naturalne otoczenie. Można je wykonać z materiałów, które spełnią te warunki.

 • Nawierzchnie z kostek brukowych i płyt betonowych. Co warto wiedzieć na ich temat?

  2022-05-23

  Przy wyborze kostek i płyt na nawierzchnię zazwyczaj w pierwszej kolejności każdy sugeruje się ich kształtem i kolorem, ale warto przyjrzeć się dokładnie wszystkim aspektom funkcjonalnym, by wybrać najbardziej optymalne i trwałe rozwiązanie.

 • Piękny podjazd na wiosnę - zacznij od impregnacji kostki brukowej. Jak i czym przeprowadzić impregnację?

  2022-03-31

  Kostka brukowa przed domem to estetyczny i bardzo praktyczny sposób na wykończenie tej przestrzeni. Żeby jednak na długo zachowała swój wygląd i trwałość, konieczne jest jej zabezpieczenie. Impregnacja za pomocą odpowiednich środków jest najskuteczniejszym sposobem. Podpowiadamy, jaki impregnat do kostki brukowej wybrać i dlaczego sam proces jest tak istotny.

 • Sprawdż Impregnat do kostki brukowej z efektem mokrej kostki!

  2022-03-29

  Impregnat do kostki brukowej zabezpiecza przed wnikaniem wilgoci w podłoże, ograniczając rozwój glonów i porostów. Wytwarza trwałą, wysokoodporną warstwę na zabezpieczonych powierzchniach kostki brukowej i powierzchniach betonowych. Ogranicza powstawanie wykwitów solnych na zabezpieczonych powierzchniach. Uwydatnia i ożywia kolor dając efekt tzw. mokrej kostki.

 • Stylowo i komfortowo od frontu, czyli o czym warto pamiętać aranżując strefę wejściową do domu

  2022-02-27

  Przestrzeń wokół domu jest niemniej istotna niż jego wnętrze. Tym bardziej, że odpowiada za „pierwsze wrażenie”. Co widzimy najpierw? Ogrodzenie, podjazd oraz wejście do budynku. Tworzą one tzw. strefę wejściową, która jest ważnym elementem całości założenia. Powinna być funkcjonal-na i komfortowa dla użytkowników, ale również estetyczna i stylowa.

 • Hydroizolacja tarasu lub balkonu pod płytki na dystansach - jak wykonać krok po kroku

  2021-07-27

  Tarasy, balkony wykończone płytkami na dystansach, deską naturalną lub kompozytową to coraz popularniejsze rozwiązanie w budownictwie mieszkaniowym. Sprawdza się zarówno na nowych, jak i remontowanych obiektach. Aby zapewnić im trwałość, zadbaj o odpowiednią hydroizolację.

 • Kostka brukowa i płyty tarasowe ZIEL-BRUK

  2021-07-24

  Budowa zakończona, wnętrza urządzone, teraz pora na otoczenie. Jak zagospodarować przestrzeń wokół domu? Z pomocą przychodzi firma ZIEL-BRUK, w ofercie której znajdują się produkty zaspokajające nawet najbardziej wymagające gusta. Odpowiedzią na aktualne trendy na rynku kostek i płyt tarasowych są produkty Monolit, MonolitSLIM oraz Mona Lisa.

 • Mała architektura w przestrzeni wokół posesji. Jakie elementy warto uwzględnić w projekcie?

  2021-07-23

  Mała architektura to niezwykle ważny element aranżacji przestrzeni zewnętrznej i kropka nad „i” każdego projektu. Najczęściej to właśnie detale i ich dekoracyjny charakter decydują o klimacie tarasu, ogrodu czy strefy wejściowej. Nowoczesne ogrodzenie, stylowe schody czy kompozycje roślinne w donicach ustawionych w różnych zakątkach, budują atmosferę i pozwalają...

 • Jak pozbyć się rdzy z kostki brukowej? Rdza i sadza - JURGA

  2021-06-10

  W filmie można zobaczyć jak stosować preparat Rdza i sadza - przeznaczony do usuwania rdzawych plam i nalotów oraz sadzy z powierzchni mineralnych. Dzięki innowacyjnej recepturze czyści szybko i skutecznie. Preparat usuwa uciążliwe zabrudzenia z kostki brukowej, betonu, płytek chodnikowych, palisad, krawężników, podjazdów i chodników, ogrodzeń betonowych. Może byś stosowany...

 • Twoja kostka straciła blask? - JURGA Protect PV

  2021-05-04

  Impregnat do kostki brukowej i betonu: zapewnia długotrwałą ochronę powierzchni, utrzymuje naturalną strukturę i kolor, chroni przed destrukcyjnym działaniem wody, zapobiega rozwojowi mchów i porostów, ogranicza powstawanie wykwitów,

 • Twoja kostka straciła blask? Poznaj JURGA Protect Color!

  2021-03-23

  JURGA Protect Color - Jednoskładnikowy impregnat koloryzujący, szybkoschnący, przeznaczony do malowania, odświeżania koloru i renowacji kostki brukowej. Impregnat posiada właściwości hydrofobowe i zwiększoną odporność na oleje i zabrudzenia użytkowe. Do stosowania zewnętrznego. Odporny na czynniki atmosferyczne (woda, śnieg, sole odladzające, UV). Produkt zalecany jest do...

 • Jakie płytki na schody zewnętrzne?

  2020-11-26

  Schody wejściowe do domu muszą być odporne na wiele czynników, dlatego najczęściej są wylewane z betonu lub też murowane z bloczków. Taka konstrukcja, chociaż trwała, wymaga odpowiedniego wykończenia. Najlepiej wykorzystać do tego specjalne płytki na schody zewnętrzne, które są dostosowane do warunków atmosferycznych i miejsca ich użytkowania. Jakie płytki możemy...