• Doskonała izolacja cieplna w oknach trzyszybowych VELUX

  2018-06-01

  Oknom dachowym stawia się dzisiaj bardzo wysokie wymagania. Inwestorzy oczekują, że nie tylko doskonale doświetlą one pomieszczenia na poddaszu, ale także sprostają najwyższym wymogom dotyczącym energooszczędności i wentylacji wnętrz. Ważny jest także komfort obsługi, trwałość i łatwość konserwacji. Te wszystkie potrzeby doskonale zaspokaja trzyszybowe okno dachowe VELUX...

 • Jak zamontować okno obrotowe RotoQ?

  2018-05-28

  Montaż okna obrotowego RotoQ rozpoczynamy od przygotowania odpowiednio zwymiarowanego otworu dachowego. Następnie umieszczamy rynienkę odprowadzającą wodę. Jakie są kolejne kroki? Obejrzyjcie film instruktażowy przygotowany przez firmę ROTO.

 • Jak zamontować okna Velux Nowej Generacji w poziomie standardowym i obniżonym?

  2018-04-27

  Z filmu dowiecie się jak prawidłowo zamontować okna VELUX Nowej Generacji w poziomie standardowym i obniżonym.

 • GUTTA - Markiza modułowa "VALTELLINA"

  2018-03-28

  Markiza modułowa VALTELLINA firmy GUTT A z wypełnieniem z poliwęglanu komorowego to ekonomiczne rozwiązanie zabezpieczenia drzwi wejściowych przed negatywnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych. Estetyczne, trwałe zadaszenie z wypełnieniem, z 6 mm poliwęglanu komorowego, wyposażono w aluminiową rynnę odpływową. Woda zostaje odprowadzona poza obrys...

 • Nowości budowlane dostawców PSB - 2017 - STOLARKA

  2017-11-27

  DOORPOL Drzwi stalowe LAK (uz) – to nowe drzwi stalowe o grubości 55 mm wypełnione styropianem, malowane metodą natryskową w kolorach antracyt, biały oraz brąz. W komplecie zawiera się skrzydło, ościeżnica pełna oraz próg ocynkowany. Ich zaletą jest stosunkowo niska cena w porównaniu do drzwi okleinowanych o tej samej grubości oraz dużo lepsze parametry w...

 • Nowe, trzyszybowe okna dachowe Velux

  2017-06-04

  Oszczędność energii to nie chwilowa moda, lecz realna potrzeba inwestorów, którzy chcą zbudować ciepły i przyjazny dla zdrowia dom. Nowe, trzyszybowe okna dachowe VELUX to idealne rozwiązanie dla wszystkich poszukujących energooszczędnych rozwiązań w korzystnych cenach.

 • NOWOŚCI BUDOWLANE 2016 ROKU w ofercie dostawców Grupy PSB - STOLARKA

  2016-11-30

  HÖRMANN Drzwi ThermoPlus 700A 2016 (uz). Energooszczędne drzwi można teraz zamówić na wymiar. Podczas wymiany starych drzwi na nowe wszelkie prace zostają wówczas ograniczone do minimum – otwór drzwiowy pozostaje bowiem niezmieniony. Wykonywane na wymiar drzwi ThermoPlus 700A mogą mieć maksymalnie szerokość 1250 mm i wysokość 2250 mm. Współczynnik...

 • Okna dachowe i rolety do domu jednorodzinnego

  2016-07-13

  Poddasze to najczęściej prywatna strefa domu jednorodzinnego przeznaczona do snu, odpoczynku, a także nauki i dziecięcych zabaw. Zadbajmy więc o to, aby było ono dobrze doświetlone, komfortowe pod kątem funkcjonalności stolarki oraz utrzymania właściwej temperatury w pomieszczeniach.

 • Ciepły montaż okien

  2016-07-13

  Nawet najwyższej klasy okna nie zapewnią komfortu cieplnego, jeśli wcześniej nie zadbamy o ich prawidłowy montaż. Decydując się na wybór metody montażu stolarki, warto postawić na innowacyjne, ale już sprawdzone rozwiązania.

 • Okna drewniane

  2016-07-13

  Okna drewniane świadczą o wysokim standardzie i naturalnym charakterze naszego domu. Odpowiednio dobrane parametry stolarki okiennej zapewniają komfort i bezpieczeństwo użytkowania oraz mają korzystny wpływ na polepszenie bilansu energetycznego budynku.

 • Okna dachowe - zamontuj głębiej w dachu

  2016-06-08

  Dwa poziomy montażu Nowa Generacja okien dachowych, charakteryzuje się prostym i szybkim montażem. Nowy kątownik montażowy dokładnie wyznacza wysokość montażu Umieszcza się go we wrębie na ościeżnicy w miejscu zaznaczonym czerwoną (poziom standardowy) lub niebieską linią (poziom obniżony o 4 cm). Dach wygląda lżej i ładniej, kiedy okna nie wystają...

 • Okna dachowe zamontuj głębiej w dachu

  2016-06-01

  Okna dachowe są o wiele bardziej narażone na działanie czynników atmosferycznych, niż tradycyjne - pionowe. Dlatego firma VELUX proponuje nowatorskie rozwiązanie, które pozwala na obniżony montaż, dzięki któremu można poprawić parametry izolacyjne okna.

 • Jak konserwować okna połaciowe?

  2016-05-04

  Nawet najwyższej jakości okna dachowe wymagają regularnej konserwacji. Jak o nie zadbać, by służyły nam na długie lata? Okna połaciowe narażone są na o wiele intensywniejsze działanie czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, śnieg, grad czy duże nasłonecznienie niż okna elewacyjne. Z tego powodu powinniśmy otoczyć je szczególną opieką.

 • Jak doświetlić garaż światłem dziennym

  2016-05-04

  Garaż z oknem będzie bardziej oszczędny. Nie będziemy musieli przy każdym wejściu korzystać ze sztucznego oświetlenia.

 • Panelowe przesłony okienne – jak wykonać i zamontować

  2016-04-08

  Zasłony i firany doczekały się licznej konkurencji. Okna coraz częściej przesłaniamy roletami, żaluzjami, a także zasłonami panelowymi. Wykonane z dekoracyjnych tkanin, nazywane są także panelami japońskimi. Czy warto się na nie zdecydować

 • Jak wykonać nadproża do okien łukowych i rozetowych?

  2016-04-06

  W projektach współczesnych domów bardzo często pojawiają się okna łukowe czy rozetowe. Nic dziwnego, ponieważ urozmaicają one elewację i dodają wnętrzom charakteru.

 • Jak zamontować moskitierę?

  2016-04-05

  Moskitiera to siatka o bardzo drobnych oczkach, która nie wpuszcza do wnętrza domu niepożądanych insektów, a przy tym umożliwia przepływ powietrza. To skuteczna ochrona, którą można dopasować do każdego okna oraz drzwi.

 • Jak wykończyć ościeże okna połaciowego?

  2016-04-05

  Aby okno połaciowe spełniało swoją funkcję, czyli dobrze doświetlało poddasze, należy zadbać o wykończenie ościeża wokół niego.

 • Jak samodzielnie zamontować roletę wewnętrzną w oknie dachowym?

  2016-04-05

  Przez okna połaciowe wpada do pomieszczeń na poddaszu dużo światła naturalnego, szczególnie jest to uciążliwe w letnie miesiące. Możemy nad tym jednak zapanować, montując roletę wewnętrzną dopasowaną do naszych potrzeb i upodobań, np. dekoracyjną, plisowaną czy zaciemniającą.

 • Okna na elewację południową i zachodnią

  2015-12-31

  Choć zasady proporcji mogą być tu zaburzone, okna na elewacji południowej i zachodniej powinny różnić się od tych umieszczonych na północnej i wschodniej. Dzięki temu możemy osiągnąć znaczne zyski energetyczne.