• Panele wodoodporne. W jakich wnętrzach się sprawdzą?

  2020-04-27

  Rynek paneli podłogowych stale się rozwija, a producenci proponują coraz lepsze rozwiązania pod względem technicznym i estetycznym. Jedną z najbardziej pożądanych cech jest wodoodporność, dzięki której panele laminowane znajdują jeszcze więcej zastosowań, stanowiąc w wielu przypadkach kuszącą alternatywę dla płytek ceramicznych. Kiedy warto po nie...

 • Nowoczesne materiały podłogowe Fermacell

  2020-03-24

  Płyty gipsowo-włóknowe fermacell, stosowane w systemach podłogowych, to bardzo nowoczesne i ekonomiczne rozwiązanie, wykorzystywane na całym świecie. Prace podłogowe zawsze wiążą się z utrudnieniami w użytkowaniu pomieszczeń. Wyjściem z tej sytuacji jest zastosowanie gotowych elementów, które pozwalają na bardzo szybki postęp robót budowlanych. Wszystko jest zasługą systemu...

 • Poradnik glazurniczy - Montaż płytek w rozmiarze XXL

  2020-03-23

  Przystąpienie do prac glazurniczych oznacza, że remont zaczyna wkraczać w ostateczny etap w którym widoczny będzie już efekt końcowy. Kiedy planowane są prace z wykorzystaniem, płytek wielkoformatowych, warto poświęcić czas na dobór odpowiednich materiałów, aby remont zakończył się sukcesem. Specjalnie dla wykonawców przygotowaliśmy kilka praktycznych porad związanych z...

 • Najlepszy podkład pod panele podłogowe

  2020-03-23

  Rewelacyjnie wyciszają, zwiększają trwałość podłogi, chroniąc zamki paneli oraz są idealne na ogrzewanie podłogowe, pozwalają ograniczyć wydatki na ogrzewanie nawet o kilkaset złotych rocznie. Podkłady wykonane z połączenia minerałów i poliuretanu PROTECTOR marki AFIRMAX zyskują coraz większą popularność na polskim rynku.

 • Jak zrobić odpowiednią izolację podłóg i stropów?

  2020-03-21

  Skuteczna izolacja podłogi i stropu w znaczący sposób wpływa na energooszczędność budynku. Jest ona szczególnie istotna przy izolacji stropów nad pomieszczeniami nieogrzewanymi, takimi jak: garaże czy piwnice. Zastosowanie w tym celu izolacji cieplnej ze styropianu przyniesie wymierne korzyści dotyczące zdrowego mikroklimatu, komfortu mieszkania, oszczędności w ogrzewaniu...

 • Jak wykonać podkłady podłogowe w różnych konfiguracjach?

  2020-03-21

  Podczas wykonywania prac podłogowych, zastosowanie nawet najlepszych materiałów wykończeniowych nie zagwarantuje właściwego i trwałego efektu bez solidnej podstawy – podkładu podłogowego. Powinien on być nie tylko prawidłowo wykonany, ale przede wszystkim odpowiednio wytrzymały i równy, gdyż ma to decydujący wpływ dla zapewnienia użyteczności i długowieczności całej podłogi...

 • Drewniane podłogi i ściany w stylu rustykalnym

  2020-03-18

  Styl rustykalny opiera się na naturalnym pochodzeniu zastosowanych we wnętrzu rozwiązań oraz ich prostocie i funkcjonalności. Źródła takiego postrzegania stylu wiejskiego tkwią w przeszłości, kiedy to związek człowieka z przyrodą był znacznie silniejszy niż obecnie. Warto wracać do korzeni i zaaranżować podłogi oraz ściany w zgodzie z tą estetyką.

 • Jak walczyć z pleśnią w domu – likwidacja przyczyn

  2020-02-17

  Grzyby pleśniowe to organizmy, które lubią wilgoć, ciemność i wysoką temperaturę. Ich zarodniki są wszędzie i jeśli tylko mają odpowiednie warunki, rozpoczynają gwałtowny wzrost. Dlatego też, aby skutecznie pozbyć się pleśni np. ze ścian domu, musimy najpierw zlikwidować przyczyny jej pojawienia się.

 • Jakie są zalety ogrzewania podłogowego w łazience?

  2020-01-30

  Ogrzewanie podłogowe jest obecnie standardem w każdym nowo budowanym domu czy mieszkaniu. Pozwala na zrezygnowanie z grzejnika lub zostawienie jedynie grzejnika w łazience. Oprócz dużego komfortu użytkowania za stosowaniem ogrzewania podłogowego przemawiają także nowoczesne rozwiązania ogrzewania budynków, które wymuszają stosowanie odbiorników dostosowanych do niskiej...

 • Jakie zrobić podpłytkowe uszczelnienie w nowoczesnej łazience?

  2020-01-30

  Nowoczesna łazienka staje się miejscem wydłużonego wypoczynku po trudach dnia. Dlatego też jej wygląd ma ogromne znaczenie. Producenci płytek i armatury łazienkowej próbują dopasować swoją ofertę do nowych potrzeb użytkowników łazienek, oferując im płytki wielkoformatowe, bezprogowe brodziki i armatury z regulacją strumienia wody. Konsekwencją tego są z kolei rosnące...

 • Jak dobrać płytki ceramiczne do łazienki?

  2020-01-30

  Łazienkowa okładzina ceramiczna to całkowicie ekologiczny produkt, trwały, funkcjonalny, łatwy w pielęgnacji, gwarantujący jakość i – przy właściwym doborze – ponadczasowe piękno w naszym domu.

 • Jak prawidłowo wykonać klejenie płytek w łazience?

  2020-01-29

  Łazienka to wyjątkowe pomieszczenie w domu jednorodzinnym lub mieszkaniu, które poza rolą użytkową często stanowi o ogólnym estetycznym odbiorze mieszkania lub domu. Aby długo cieszyć się jej pięknem, przy wykończeniu niezbędne są dobre materiały i właściwie wykonane prace budowlane, takie jak klejenie płytek.

 • Jak urządzić mały salon w bloku? 3 pomysły na aranżacje

  2020-01-28

  Aranżacja salonu w bloku to często spora trudność i nie lada wyzwanie. Ograniczona przestrzeń sprawia, że pomieszczenie musi zwykle spełniać kilka funkcji jednocześnie. Stąd też niezwykle istotne jest jego odpowiednie zagospodarowanie. Jak urządzić mały salon w bloku, aby wyróżniał się funkcjonalnością, a jednocześnie stylowym wyglądem?

 • Poznaj profesjonalną linię klejów i uszczelniaczy hybrydowych

  2019-12-13

  Nowa profesjonalna linia klejów stworzonych na bazie polimerów hybrydowych to nowe spojrzenie na CZAS, WYTRZYMAŁOŚĆ i WYDAJNOŚĆ dla osób, którym zależy na osiągnięciu sukcesu w swojej pracy. Osiągnięcie sukcesu wymaga determinacji. To właśnie odróżnia zwykłą pracę, od dobrze wykonanej pracy. Aby pomóc Ci osiągnąć Twoje cele, stworzyliśmy Hybrid Adsensive, linię profesjonalnych...

 • Sposoby na łączenie posadzek

  2019-11-30

  W każdym domu występują różne rodzaje posadzek, czy to ze względów praktycznych, czy estetycznych. Nie da się więc uniknąć łączenia materiałów okładzinowych. Równie ważne jak efekt wizualny jest zapewnienie bezpieczeństwa – połączenie powinno być jak najbardziej płaskie. Jak połączyć dwa różne materiały posadzkowe?

 • Jak samodzielnie ułożyć płytki podłogowe i ścienne przy pomocy narzędzi marki HARDY?

  2019-11-07

  Większość z nas decydując się na kupno lub remont mieszkania stoi przed decyzją związaną z wykończeniem pomieszczeń według własnego gustu. Płytki ceramiczne to jeden z najpopularniejszych sposobów na wykończenie ścian i podłóg. Stosowane są one głównie w łazienkach i kuchniach, ale coraz częściej można je spotkać także w pozostałych pomieszczeniach.

 • Drewno w kuchni – jakie gatunki drewna sprawdzą się w kuchni?

  2019-10-17

  Coraz częściej decydujemy się na wykończenie posadzek w kuchni drewnem. Jest ono szczególnie chętnie wykorzystywane w kuchniach połączonych z salonem – bardzo modne jest stosowanie posadzek z tego samego materiału we wszystkich aneksach funkcjonalnych strefy dziennej. Jakie drewno do kuchni wybrać?

 • Impregnaty do drewna – wodorozcieńczalne, rozpuszczalnikowe i olejowe

  2019-10-17

  Drewno wystawione na działanie słońca i wilgoci, traci swój efektowny wygląd i szybciej się starzeje. Aby temu zapobiec, należy je właściwie chronić i pielęgnować. Pomocne w tym będą odpowiednie impregnaty do drewna.

 • Impregnacja drewna – przygotowanie podłoża

  2019-10-17

  Impregnacja drewna musi zostać poprzedzona odpowiednim przygotowaniem podłoża. Od tego, w dużym stopniu zależy skuteczność impregnacji.

 • Płynny jastrych weber.floor FLOW prawie robi się sam!

  2019-08-29

  Chcesz wykonać samemu podłogę, ale obawiasz się, że możesz nie osiągnąć równej płaszczyzny? Teraz wsparciem - które rozwiążę twój problem - jest płynny jastrych cementowy weber.floor FLOW i jego wersja wzmocniona włóknami weber.floor RMX FLOW.