Beton komórkowy – nowości H+H

Firma HMB z Gorzowa Wielkopolskiego po raz kolejny zorganizowała szkolenie dla wykonawców budowlanych, które poprowadzili przedstawiciele H+H, czołowego producenta betonu komórkowego. 25 sierpnia 2017 r. w części teoretycznej i praktycznej, w ramach Szkoły Dobrego Budowania PSB, uczestniczyło 20 klientów HMB z Gorzowa Wielkopolskiego i okolic oraz kilku pracowników

HMB. Jak przebiegło szkolenie? Co dało jego uczestnikom? Jak oceniają efektywność bezpośredniego kontaktu z właścicielami i pracownikami firm wykonawczych specjaliści z H+H prowadzący zajęcia?

H+H - Szkolenie w Gorzowie

DLACZEGO W SZCZYCIE SEZONU BUDOWLANEGO ?

Aneta Zajączkowska, kierownik działu sprzedaży w HMB Gorzów wyjaśnia – termin wybrano nieprzypadkowo. Chodziło o to, żeby część praktyczną przeprowadzić w takich warunkach, w jakich przebiegają prace na placach budowy. Wiadomo, że nie wszyscy przyjdą o tej samej godzinie, nasi klienci realizują różne inwestycje, także poza Gorzowem, i mogą się oderwać tylko na jakiś czas od codziennych zajęć ze swoimi ekipami. Szkolenie rozciągnęliśmy więc od 10-tej do 15-tej. Jedni wykonawcy mieli okazję poznać nowości H+H, porozmawiać z instruktorem budowlanym. Inni, w międzyczasie, omawiali sprawy handlowe w hurtowni.
Tomasz Bentkofski, instruktor budowlany z H+H popiera takie podejście. – Aktywność uczestników zajęć praktycznych zależy m.in. od tego ilu ich jest. Przy jednoczesnym udziale 20–30 osób trudno ze wszystkimi nawiązać kontakt. Najlepiej, gdy mogę z każdym porozmawiać bezpośrednio, każdemu poświęcić odpowiednio dużo czasu, żeby dokładnie poznał wszystkie zalety wyrobów H+H.
Marcin Wróblewski, właściciel „Zakładu Remontowo-Budowlanego Marcin Wróblewski” z Gorzowa docenia sposób przekazywania wiedzy praktycznej przez instruktora H+H. – Pan Tomasz udzielał dociekliwym uczestnikom szkolenia szczegółowych informacji, tłumaczył problemy techniczne, mówił w jakich temperaturach najlepiej wbudowywać materiał, kiedy stosować cienkowarstwową spoinę klejową, a kiedy tradycyjną zaprawę murarską, w jakich warunkach przygotowywać zaprawę z worka, a kiedy używać betoniarki

CIEPŁY DLA INWESTORA, WDZIĘCZNY DLA WYKONAWCY

Inny uczestnik szkolenia w HMB, Sławomir Szmuda, prowadzący Zakład Budowlany w Gorzowie, stosuje materiały H+H od dobrych kilku lat, w tym tzw. ciepłe nadproża. – Beton komórkowy to najcieplejszy materiał na rynku. Bardzo mały współczynnik przenikania ciepła, co zawsze podkreślają przedstawiciele H+H, ma oczywiście ogromne znaczenie dla inwestorów. A dla wykonawców budowlanych jest także bardzo przyjazny w stosowaniu. Chętnie muruję ściany z bloczków ściennych H+H i stosuję właśnie nadproża tej firmy, zamiast z betonu czy strunobetonu.
Radosław Dziubak, właściciel zakładu Usługi Ogólnobudowlane w Gorzowie jest klientem HMB od 10 lat, niemal równie długo wykonuje domy mieszkalne w technologii H+H, ale na takim szkoleniu był po raz pierwszy. – Dotychczas zazwyczaj robiłem nadproża betonowe. Udział w tym szkoleniu przekonał mnie jednak, że warto zainteresować się nowymi, przynajmniej dla mnie, nadprożami. Poznałem też efektywną metodę nakładania zaprawy cienkowarstwowej z zastosowaniem kielni oferowanej przez H+H. Czy przygotowałem się do zajęć praktycznych? Przyszedłem z elektryczną piłą typu aligator, jaką tnę bloczki z betonu komórkowego i miałem okazję kilka minut nią popracować.

Marcin Wróblewski wyjaśnia, że beton komórkowy nie wymaga cięcia narzędziami elektrycznymi, można używać ręcznej piły. Ocenia beton komórkowy H+H jako materiał łatwy w obróbce, wdzięczny do wbudowywania, ekologiczny i ekonomiczny.
Wielu uczestników szkolenia w HMB podkreślało, że tak zorganizowane zajęcia są dobrą okazją do podtrzymania bądź nawiązania kontaktów w środowisku wykonawców budowlanych. To kolejny plus spotkań w ramach Szkoły Dobrego Budowania PSB.
Zalety stosowania betonu komórkowego i nowości H+H szeroko omówił w Gorzowie Piotr Gadomski, doradca do spraw inwestycji i projektów H+H.

Mirosław Ziach

Artykuł pochodzi z
Głos PSB

Czy artykuł był przydatny?

Dziękujemy. Podziel się swoją opinią.

Czy możesz zaznaczyć kim jesteś?

Dziękujemy za Twoją opinię.

 
Artykuł powstał przy współpracy H+H Polska Sp. z o.o. H+H Polska Sp. z o.o.