Gotowi do zadań

Zima wymaga od nas aktywności na dworze - chętniej i lepiej wykonamy wszystkie prace, gdy zadbany o odpowiednią odzież i sprzęt.

Rękawice na specjalne potrzeby

O tej porze bez dobrych rękawic ani rusz - są niezbędne, gdy trzeba usunąć śnieg z posesji, zwisające z dachu sople, przynieść drwa do kominka lub węgiel do kotła grzewczego. Wygodę prac poprawią już te najtańsze - z gumową częścią chwytną, do popularnych należą rękawice bawełniano-poliestrowe. Przed urazami skutecznie ochronią nasze dłonie te z bawolej lub sztucznej skóry. Ale na zimę wyposażmy się w robocze rękawice zimowe.

Ostrzegawcza kamizelka

Jest niezbędna nie tylko dla uczestników ruchu drogowego, kiedy to docenimy ją, gdy będziemy musieli wymienić choćby koło. Kamizelka ostrzegawcza zwana odblaskową da nam poczucie bezpieczeństwa także np. podczas usuwania śniegu z otoczenia naszej posesji. Znaczenie mają jej właściwości odblaskowe, a nie kolor, dlatego równie dobra będzie żółta, jak i zielona czy niebieska.

Ciepła czapka

Nie rezygnujmy z jej założenia, nawet jeśli prace, które mamy do wykonania na dworze nie trwają zbyt długo. Przez głowę tracimy bowiem do 40% ciepła. Wybierzmy wygodną uszatkę wykończoną futrem. Będzie dobrze chronić głowę przez całą zimę - zarówno w siarczyste mrozy, jak i podczas silnych opadów śniegu.

Szufla do śniegu i taczka

Dobry odgarniacz sprawdzi się podczas odśnieżania małych fragmentów nawierzchni. Najczęściej decydujemy się na wykonaną z tworzywa sztucznego szuflę, której zaletą jest niewielki ciężar. Nie przylega do niej śnieg. Warto wybrać model z wyprofilowanymi krawędziami, co ułatwia zgarnianie. Dla wygody prac znaczenie ma także wykończenie rantu, sprawdza się stalowe, co ułatwi rozbicie brył śniegu. Kupując ją, sprawdźmy także jak ma ukształtowany trzonek i uchwyt, który powinien dobrze leżeć w dłoniach.

Pojemnik na piasek

Czy artykuł był przydatny?

Dziękujemy. Podziel się swoją opinią.

Czy możesz zaznaczyć kim jesteś?

Dziękujemy za Twoją opinię.