INSTALACJE

Przepompownia AQUALIFT S BASIC

KESSEL

Przepompownia AQUALIFT S BASIC (uzw) – do ścieków niefekalnych. Wyposażona jest, w wersji podstawowej, w zbiornik z tworzywa sztucznego o dużej pojemności, najnowocześniejsze pompy oraz szybkozłącza, umożliwiające montaż/demontaż pomp bez użycia narzędzi.
Urządzenie dostępne jest w wersji jednopompowej Mono lub dwupompowej Duo (pompy GTF 600 lub GTF 1250 z wirnikiem z wolnym przelotem 30 mm). Wszystkie modele sterowane są za pomocą przełączników pływakowych, natomiast wersję Tronic wyposażono w jednostkę sterowania Basic z systemem samodiagnozy (SDS) i podtrzymaniem bateryjnym. Przepompownia nadaje się do umieszczenia wewnątrz budynku, jak i do montażu w gruncie poza budynkiem. Zwiększenie głębokości zabudowy można uzyskać stosując jedną lub dwie przedłużki, każda o regulacji w zakresie od 140 do 440 mm.
Zbiornik posiada z trzech stron płaszczyzny do wycięcia: otworów na króćce dopływu ścieków Ø 110/160 mm, przewodu wentylacyjnego i kanału kablowego.
Przykręcana śrubami polimerowa pokrywa ma klasę obciążenia 300 kg i jest wodoszczelna oraz zapachoszczelna.

Zawór przeciwzalewowy STAUFIX BASIC

Zawór przeciwzalewowy STAUFIX BASIC (t) przeznaczony jest do montażu na swobodnym przewodzie kanalizacyjnym we wnętrzu budynku. Wykonany jest w całości z tworzywa sztucznego i występuje w trzech wielkościach nominalnych: DN 100, DN 150 i DN 200.
Zalecane zastosowanie do ścieków niefekalnych.
Jest zgodny z normą PN-EN 13564-1, która określa przeznaczenie urządzenia przeciwzalewowego zainstalowanego bezpośrednio w systemie przewodów odpływowych do celu zabezpieczenia budynku przed zalaniem wnętrza, np. pomieszczeń usytuowanych poniżej poziomu zalewania.
Jako produkt w pełni funkcjonalny, kompaktowy i gwarantujący bezpieczeństwo, wyposażony został w dwie zamykane mechanicznie klapy z tworzywa sztucznego, z których jedna ma zamontowaną blokadę ręczną. Posiada też możliwość doposażenia w jedną klapę wykonaną ze stali nierdzewnej dla dodatkowej ochrony przed gryzoniami.
Zawór w normalnych warunkach wykorzystuje grawitacyjny odpływ ścieków, natomiast w przypadku wystąpienia przepływu zwrotnego, jego klapy zamykają się i udaremniają możliwość wdarcia się ścieków do wnętrza budynku.

Artykuł pochodzi z
Głos PSB

Czy artykuł był przydatny?

Dziękujemy. Podziel się swoją opinią.

Czy możesz zaznaczyć kim jesteś?

Dziękujemy za Twoją opinię.