JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ na sezon grzewczy?

Optymalna temperatura w pomieszczeniach przeznaczonych do stałego pobytu mieszkańców wynosi 20 stopni Celsjusza. Ze względu na rosnące ceny energii, warto zadbać ograniczenie wydatków związanych z zapewnieniem optymalnego poziomu ciepła w domach. Redukcja temperatury w pomieszczeniu o 1 stopień Celsjusza to oszczędność energii cieplnej rzędu 5-8%.

Oprócz typowych czynności przygotowawczych na sezon grzewczy takich jak: przegląd uszczelek w drzwiach i oknach, warto podjąć działania, które pomogą w oszczędzaniu ciepła, czyli warto zadbać o przegląd i konserwację elementów instalacji emitujących ciepło. Zaleca się sprawdzenie, oczyszczenie, odpowietrzenie grzejników oraz ich odkręcenie przed napełnieniem. Dodatkowo przed zimą warto pamiętać, że zmniejszenie kosztów ogrzewania domu możliwe jest głównie dzięki ograniczeniu strat ciepła w budynku. Czynności, które można wykonać są uzależnionego od obiektu, w którym się mieszka. W przypadku budynków mieszkalnych wielorodzinnych to zarządca obiektu podejmuje decyzje dotyczące termomodernizacji budynku. Więc właściciele mieszkań w bloku mogą sami jedynie zadbać o uszczelnienie okien i drzwi. Dużo większe możliwości dotyczące minimalizacji strat ciepła z budynku ma właściciel domu jednorodzinnego,  bo sam może przeprowadzić  termomodernizację budynku, obejmującą  docieplenie przegród zewnętrznych  budynku (ściany zewnętrzne,  ocieplenie poddasza),  a to właśnie te elementy budynku  są w starszych domach odpowiedzialne  za znaczne straty ciepła.  Zmniejszenie ucieczki ciepła poprzez  izolację poddasza, ścian zewnętrznych  czy piwnicy lub fundamentów  polega na ich dociepleniu  odpowiednim materiałem izolacyjnym.

 JAKI PRODUKT WYBRAĆ? Wełnę mineralną Knauf, która efektywnie ograniczy przenikanie ciepła przez przegrody, co zapewni wyższe temperatury zimą i ochroni przed nagrzewaniem wnętrza domu latem. Dodatkowo, wełna Knauf zapewni ochronę przed hałasem (komfort akustyczny). Co więcej, wełna Knauf jest niepalna, a to wpływa na poprawę bezpieczeństwa użytkowania domu. Wełna Knauf nie zawiera dodatku formaldehydu, sztucznych barwników i rozjaśniaczy. Jest przyjazna w montażu dzięki ograniczonemu pyleniu i braku drażniącego zapachu. Jest sprężysta, dobrze się ją tnie i doskonale trzyma się w krokwiach na poddaszu. Warto pamiętać, że termomodernizacja domu umożliwia oszczędzenie nawet 60% kosztów energii cieplnej, co korzystnie wpłynie na domowy budżet.w.welnaknauf.pl

Artykuł pochodzi z
Głos PSB

Czy artykuł był przydatny?

Dziękujemy. Podziel się swoją opinią.

Czy możesz zaznaczyć kim jesteś?

Dziękujemy za Twoją opinię.

 
Artykuł powstał przy współpracy Knauf Insulation Sp. z o.o. Knauf Insulation Sp. z o.o.