Jak urządzić funkcjonalną łazienkę?

Wygodna, nowoczesna i piękna – taka powinna być każda łazienka, niezależnie od swojego metrażu. Podpowiadamy, jakie wyposażenie będzie najlepsze, a jego zakup nie wydrenuje kieszeni.

Najpopularniejszym rozwiązaniem do strefy kąpielowej jest oczywiście kabina prysznicowa. W zależności od ilości miejsca mamy do wyboru modele kwadratowe i półokrągłe o różnej długości boku. Dobrym przykładem jest tu kabina Deante Funkia, dostępna w trzech kolorach szkła hartowanego: modnym przezroczystym, dyskretnym grafitowym i praktycznym szronionym. W każdej wersji drzwi kabiny rozsuwają się, nie zajmując dodatkowego miejsca w łazience. Na wiosnę planowana jest premiera kabin Funkia Nero – z matowo-czarnymi profilami oraz przezroczystym szkłem. To loftowe połączenie kojarzyło się dotąd z obszernymi salonami łazienkowymi, a teraz będzie dostępne także w wersji o praktycznej szerokości 80 i 90 cm.

DEANTE - kabina prysznicowa

Sprytnym rozwiązaniem jest także kabina Kerria, której drzwi można złożyć płasko przy ścianie. Dzięki temu, gdy nie korzystamy z prysznica, składając drzwi kabiny automatycznie zwiększymy powierzchnię łazienki, niemal o metr kwadratowy. Kabinę można montować bez brodzika, bezpośrednio na płytkach, co znacznie ułatwia wykorzystanie tej funkcjonalności. Zbudowana jest z bezpiecznego szkła hartowanego o grubości aż 6 mm.
Nieodłącznym elementem kabiny jest oczywiście natrysk. Tu do wyboru mamy wiele opcji, o różnym stopniu wygody. Najprostsze, czyli zestaw natryskowy, to po prostu bateria i słuchawka prysznicowa połączone wężem. Dużo bardziej komfortowa będzie w tym miejscu deszczownia, np. Joko lub Lobo, które dodatkowo oferują relaksujący, deszczowy strumień, który idealnie sprawdzi się po męczącym dniu. Najbezpieczniejszy rodzaj deszczowni to oczywiście model Formik z baterią termostatyczną. Mechanizm termostatu utrzymuje przyjemną temperaturę wody oraz zabezpiecza przed przypadkowym poparzeniem. Dlatego jest polecany rodzinom z małymi dziećmi oraz osobom starszym.

Natrysk
umywalka

Szukając funkcjonalnego wyposażenia łazienki warto zwrócić uwagę także na baterie, które raz dobrze wybrane, będą nam służyły przez wiele lat. Kluczowe są tu wygodne dźwignie oraz odpowiednio długie, komfortowe wylewki. Znajdziemy je między innymi w seriach Neo Boro i Cilantro. Ta druga seria jest dostępna także w eleganckiej, matowej czerni. Czarna powłoka jest nanoszona w procesie galwanizacji i jest bardzo trwała, w odróżnieniu od malowanych powierzchni niemarkowych baterii.

Aranżacja łazienki

Oczywiście wygodna łazienka nie może się obejść bez praktycznych półek i wieszaków rozmieszczonych w strategicznych punktach. Ważne, aby ich kształt pozwalał na wygodne odstawienie kosmetyków i przyborów. Dlatego półki Mokko są tak wyprofilowane, aby nie zatrzymywała się na nich woda, a jednocześnie pojemniczki i buteleczki stały zawsze stabilnie. Bardzo praktyczna jest półka wieszana na krawędzi kabiny prysznicowej. Nie wymaga wiercenia, a silikonowe odbojniki zabezpieczają szkło w miejscu styku. Dwie wersje kolorystyczne – czarna i biała – będą pasowały do każdej nowoczesnej łazienki.

Artykuł pochodzi z
Głos PSB

Czy artykuł był przydatny?

Dziękujemy. Podziel się swoją opinią.

Czy możesz zaznaczyć kim jesteś?

Dziękujemy za Twoją opinię.

 
Artykuł powstał przy współpracy Deante Antczak Sp.j. Deante Antczak Sp.j.