Niezawodny duet – gipsy szpachlowe NIDA START i NIDA FINISH

Nida Start i Nida Finish to gipsy szpachlowe, które od lat towarzyszą wykonawcom w pracach remontowych i wykończeniowych. Zostały stworzone 15 lat temu, aby współtworzyć rozwiązania systemowe z profilami i płytami gipsowo-kartonowymi w Systemach Suchej Zabudowy Nida. Przez ten czas stały się jednym z najbardziej rozpoznawalnych produktów na rynku.

NIEZAWODNY DUET – GIPSY SZPACHLOWE NIDA START I NIDA FINISH

JAKI JEST KLUCZ DO SUKCESU OBU PRODUKTÓW?

Przede wszystkim jakość i kompatybilność. Oba produkty współdziałają ze sobą, dzięki czemu wykonawcy mogą spać spokojnie.

GIPS SZPACHLOWY NIDA START

GIPS SZPACHLOWY NIDA START

Nida Start tworzy twardą, solidną i wytrzymałą spoinę, która jest odporna na standardowe naprężenia przenoszone przez konstrukcję. Co więcej, produkt ten doskonale sprawdza się również w takich pracach wykończeniowych jak osadzanie narożników czy instalacja puszek elektrycznych oraz w drobnych pracach naprawczych, jak na przykład uzupełnianie ubytków. Jest zatem doskonałym produktem na małe i duże budowy, gdzie zakres prac jest bardzo szeroki.
Spoinowaniu połączeń płyt g-k gipsem szpachlowym Nida Start musi towarzyszyć zastosowanie taśmy zbrojącej papierowej lub z włókna szklanego.

Zalety produktu: + łatwe wtapianie taśmy zbrojącej, + bardzo dobra przyczepność do podłoży znacznie przekraczającą wymogi normowe, + po zmieszaniu z wodą tworzy plastyczną masę, łatwą w stosowaniu, + twardy po wyschnięciu.

Po wyschnięciu gips szpachlowy Nida Start staje się twardy i wytrzymały oraz osiąga efekt zwiększonej ziarnistości, przez co nie powinien być stosowany jako materiał finiszujący. W celu uzyskania idealnie gładkiej powierzchni, jako finalne wykończenie, należy zastosować gips szpachlowy Nida Finish.

GIPS SZPACHLOWY NIDA FINISH

GIPS SZPACHLOWY NIDA FINISH

Gips szpachlowy Nida Finish ma za zadanie pokryć spoinę w taki sposób, aby wykonawcy łatwo było wykończyć powierzchnię.

Nidę Finish rekomendujemy do:
+ ostatecznego wykańczania połączeń płyt g-k wypełnionych uprzednio gipsem szpachlowym Nida Start (z zastosowaniem taśmy zbrojącej papierowej lub z włókna szklanego),
+ całopowierzchniowego, ręcznego wykonywania gładzi na podłożach mineralnych ścian i sufitów,
+ wypełniania rys i drobnych ubytków podczas prac remontowych i wykończeniowych.

Zalety produktu:
+ jest średnio twardy i doskonale łączy się z Nida Start,
+ powierzchnia łatwo się szlifuje przy zachowaniu doskonałej przyczepności produktu,
+ po wyschnięciu masy otrzymujemy biały kolor powierzchni, co przekłada się na znaczne oszczędności przy malowaniu powierzchni po zakończeniu prac,
+ stosowany do ostatecznego wykończenia powierzchni, także w sytuacji gdy wymagany jest poziom szpachlowania Q3 i Q4.
Nida Start i Nida Finish wypracowały na rynku ogromne zaufanie wśród wykonawców i dystrybutorów, dzięki czemu mogły stać się częścią wielu imponujących obiektów, takich jak: 
+ Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku,
+ Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie,
+ Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu. Sprawdzona przez tysiące wykonawców receptura gipsów szpachlowych Nida Start i Nida Finish jest gwarancją uzyskania solidnego, trwałego i estetycznego wykończenia powierzchni.

www.siniat.pl

Artykuł pochodzi z
Głos PSB

Czy artykuł był przydatny?

Dziękujemy. Podziel się swoją opinią.

Czy możesz zaznaczyć kim jesteś?

Dziękujemy za Twoją opinię.

 
Artykuł powstał przy współpracy Siniat Sp. z o.o. Siniat Sp. z o.o.