Silikonowa farba elewacyjna na bazie nanotechnologii NANOTECH 006

Farba NANOTECH 006 to produkt do malowania elewacji wykonywanych z tynków mineralnych np.: POZTYNK-SZ 061 i 062. Jest też idealna do renowacji elewacji pokrytej każdym rodzajem tynków. Świetnie łączy się nie tylko z wyrobami mineralnymi, ale także z tynkami akrylowymi i silikonowymi.

Właściwości farmy NANOTECH 006

Farba ta zapewnia elewacji bardzo ważne cechy techniczno-użytkowe dla każdego inwestora i wykonawcy, takie jak właściwości samoczyszczące, dzięki czemu powierzchnia nią pokryta jest długi czas czysta i zdecydowanie bardziej odporna na porastanie biologicznie. Po wyschnięciu jest elastyczna, co ma duże znaczenie przy elewacjach, gdzie w zależności od intensywności koloru farby słońce może nagrzewać ich powierzchnię do kilkudziesięciu stopni. Nie bez znaczenia ma bardzo wysoką odporność na promieniowanie UV, dzięki czemu nie płowieje. Farba jest paroprzepuszczalna, a wiec idealnie nadaje się do elewacji ocieplonych wełną mineralną.

Sposób nakładania

Farbę NANOTECH 006 można nanosić wałkiem, pędzlem lub natryskowo na czyste, suche, nośne i wysezonowane podłoże, które w razie potrzeby  powinno być  zagruntowane środkiem GRUNTOLIT-SO 305. Malowanie należy prowadzić w sposób ciągły na jednej płaszczyźnie nie dopuszczając do wyschnięcia części farby w celu uniknięcia widocznych połączeń. W czasie nanoszenia i wysychania chronić farbę przed opadami, nasłonecznieniem, wiatrem i mrozem; temperatura prac powinna wynosić od +5ºC do +25ºC. Czas wysychania jednej warstwy wynosi ok. 12 godz. Zużycie na jednokrotne malowanie w zależności od rodzaju podłoża waha się: od 0,15 do 0,25 l/m² . 

Czy artykuł był przydatny?

Dziękujemy. Podziel się swoją opinią.

Czy możesz zaznaczyć kim jesteś?

Dziękujemy za Twoją opinię.

 
Artykuł powstał przy współpracy Kreisel - Technika Budowlana Sp. z o.o. Kreisel - Technika Budowlana Sp. z o.o.