Śnieżnobiałe sufity ADAGIO – ekologiczne i akustyczne

Firma Knauf Ceiling Solutions wprowadziła nowość na rynku w Polsce – sufity modułowe serii ADAGIO. To gładkie, śnieżnobiałe płyty w kilku wersjach odpowiadających na różne zapotrzebowanie akustyczne pomieszczeń. Posiadają ekologiczną certyfikację Cradle to Cradle. A wysoki poziom odbicia światła od powierzchni płyt, ogranicza koszty zużycia energii we wnętrzu o 16%.

Wyróżnikiem serii jest szerokie myślenie o właściwościach płyt sufitowych. Odpowiadają za przyjazną akustykę, ale też doświetlają wnętrze. Wyróżnia je również elastyczność.

LINIA ADAGIO:

EKOLOGICZNE WNĘTRZA PRZYJAZNE LUDZIOM I ŚRODOWISKU

ŚNIEŻNOBIAŁE SUFITY ADAGIO

Śnieżnobiała powierzchnia płyty ADAGIO odbija 90% padającego na nie światła, co zmniejsza konieczność korzystania ze sztucznego oświetlenia i obniża koszty energii elektrycznej o 16%.
Seria posiada certyfikat Cradle to Cradle ®, czyli najbardziej zaawansowany obecnie system zgodny z ideą Gospodarki Obiegu Zamkniętego (GOZ). Płyty zawierają 56% materiałów z recyklingu. Ich montaż pomaga w uzyskaniu przez budynki i wnętrza certyfikacji LEED, BREEAM oraz Well Building Standard. Sufity ADAGIO uzyskały też certyfikat Indoor Air Comfort, poświadczający pozytywne oddziaływanie na jakość powietrza we wnętrzach.

ARCHITEKCI DOCENIAJĄ KLASYKĘ 

Białe sufity modułowe to klasyczne, ale bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Problemem do tej pory było łączenie białych modułów o różnych właściwościach akustycznych w jednym pomieszczeniu. – Płyty po prostu się od siebie za bardzo różniły. Trudno było dobrać rozwiązania o różnych parametrach akustycznych, by zamontować je w jednym wnętrzu. ADAGIO rozwiązuje ten problem. Płyty mają ten sam wygląd, gładką, matową białą powierzchnię, ale jednocześnie inne działanie akustyczne. Np. Alpha+ ma wysoki poziom pochłaniania dźwięku – klasa A, współczynnik αW = 1,00, z kolei płyta ADAGIO dB+ zapewnia wysoki współczynnik izolacyjności, co zapewni poufność rozmów – informuje Sylwia Rudnicka z Knauf Ceiling Solutions.

W jednym wnętrzu można montować kilka płyt ADAGIO, np. pochłaniające hałas i moduły poprawiające zrozumiałość mowy. To idealne rozwiązania dla dużych wnętrz – jak sale edukacyjne czy otwarte przestrzenie urzędów.

PŁYTY ADAGIO:
+ dostępne są w kilkunastu rozmiarach, zarówno w klasycznych kwadratowych np. 600 x 600 mm, jak i większe, prostokątne o rozmiarze 1800 x 600 mm,
+ posiadają szeroki wybór wykończeń krawędzi – z widoczną lub ukrytą konstrukcją nośną,
+ mają odporną na zarysowania powierzchnię, która zapewnia trwałość i niezawodność.

Artykuł pochodzi z
Głos PSB

Czy artykuł był przydatny?

Dziękujemy. Podziel się swoją opinią.

Czy możesz zaznaczyć kim jesteś?

Dziękujemy za Twoją opinię.

 
Artykuł powstał przy współpracy Knauf Ceiling Solutions GmbH & Co. KG Knauf Ceiling Solutions GmbH & Co. KG