Wałki ROTA! – zawsze profesjonalny efekt z każdą farbą

ROTA

Wałki malarskie służą profesjonalnym wykonawcom, specjalistom z różnych branż oraz indywidualnym użytkownikom do efektywnego aplikowania farb emulsyjnych, lakierów oraz preparatów do drewna. Niezależnie od rodzaju ich zastosowania, wymagania pozostają te same: oszczędność czasu i doskonały efekt końcowy przy możliwie jak najmniejszym wysiłku. Specjaliści z Grupy Storch-Ciret, właściciela marki dla wykonawców Rota!, wyjaśniają na co zwrócić uwagę, przy wyborze wałka.

Wałek RotaGold
Wałek RotaGold

Producenci farb oferują szeroki wachlarz różnego rodzaju materiałów malarskich. Użytkownicy mogą bezpiecznie wybrać potrzebną im farbę kierując się własnymi preferencjami oraz specyfikacjami producenta, takimi jak klasa krycia czy odporność na zmywanie. Jak natomiast jest z wałkiem? Nie ma jednoznacznych standardów klasyfikacji dla wałków malarskich, które gwarantowałyby, że zawsze będą one dostosowane do farby pod względem jej właściwości i funkcji. Dysponując jednak minimalną wiedzą, można bez trudu dopasować odpowiedni wałek do swojej farby.

FARBY EMULSYJNE I LATEKSOWE

– wałki pluszowe. Producenci oferują 3 materiały pluszów: poliester, poliakryl i poliamid. Chcąc uzyskać jak najlepszy rezultat, najlepiej wybrać wysokiej jakości wałek poliamdowy, który z całej trójki posiada najlepsze właściwości: super wydajność, niskie rozchlapywanie farby i zdolność włókien do prostowania się, dzięki czemu przy kolejnym nabieraniu farby, będzie on wciąż tak samo chłonny, jak za pierwszym razem i nie będzie ślizgał się na ścianie.

Wałek RotaFinish
Wałek RotaFinish

Wskazówka: warto wybrać wałki o włóknach ciągłych, jak np. RotaGold, czy RotaFinish – nieprzerwana struktura pojedynczego włókna sprawi, że nie będzie się on strzępił i pozostawiał kłaczków na ścianie. Bez względu na rodzaj materiału, każdy wałek pluszowy należy przepłukać przed użyciem – w ten sposób pozbawimy go luźnych włókien, które mogły na nim pozostać na etapie produkcji.

LAKIERY – wałki pluszowe o krótkich włóknach: nylonowe i welurowe oraz pianki. Im gęstsza pianka, tym lepsza jakość krycia i mniej pęcherzyków powietrza na powierzchni.

Wałek wklęsły RotaConcave
Wałek wklęsły RotaConcave

Wskazówka: przy wałkach piankowych, warto zwrócić uwagę na ich kształt. Najbardziej popularne są wałki proste, jednak aby uniknąć smug, wybierzmy wałek zaokrąglony lub wklęsły, jak np. RotaConcave: jego specjalna, opatentowana konstrukcja, równomiernie rozkłada siłę nacisku podczas lakierowania, pozostawiając idealnie homogeniczną powierzchnię.

PREPARATY DO DREWNA – ponieważ są to rzadkie materiały, najlepszym rozwiązaniem będzie wałek mikrofibra, np. RotaStar, który absorbuje nawet 6-krotnie więcej farby, niż jego własna objętość.

Wałek mikrofibra RotaStar
Wałek mikrofibra RotaStar

Wskazówka: ze względu na swoje doskonałe właściwości chłonne, mikrofibra świetnie sprawdzi się też przy farbach do ścian.

PODSUMOWANIE
Należy pamiętać, że gorszej jakości farba aplikowana narzędziem dobrej jakości, da znacznie lepszy efekt niż znakomitej jakości farba, aplikowana wałkiem słabej jakości. Niezależnie od używanego materiału malarskiego, dedykowane profesjonalistom wałki Rota!, będą zawsze najlepszym wyborem.

www.rkmp.de/pl

Artykuł pochodzi z
Głos PSB

Czy artykuł był przydatny?

Dziękujemy. Podziel się swoją opinią.

Czy możesz zaznaczyć kim jesteś?

Dziękujemy za Twoją opinię.