WEŁNA MINERALNA URSA

Produkty marki URSA cechują doskonałe parametry techniczne. Dzięki elastycznej strukturze i dźwiękochłonnym właściwościom zapewniają bardzo dobrą izolację termiczną i akustyczną. 

PRZYJAZNA DLA ŚRODOWISKA I LUDZI

Wełna mineralna URSA idealnie wpisuje się w  ideę zrównoważonego rozwoju. Produkowana jest głównie z surowców wtórnych, jak stłuczka szklana, która stanowi około 88% surowców wykorzystywanych do produkcji wełny mineralnej URSA oraz surowców naturalnych. Nadaje się do powtórnego użycia i recyklingu. Dodatkowo w całym cyklu życia budynku pozwala zaoszczędzić ponad 200 razy więcej energii, niż jest potrzeba na jej wyprodukowanie i transport.

STABILNA

Wełna nie traci swoich właściwości z  upływem czasu. Przez cały okres użytkowania domu, liczony w dziesiątkach lat, wełna URSA zapewnia tak samo wysoki poziom izolacji termicznej, akustycznej i ogniowej. Dom buduje się na lata, więc materiały użyte do jego wykonania również powinny być trwałe i stabilne przez wiele lat.

BEZPIECZNA 

Produkty z  serii URSA GLASSWOOL posiadają najwyższą klasę reakcji na ogień – Euroklasa A1. Oznacza to, że wełna URSA nie przyczynia się do powstawania i  rozwoju pożaru, nie wydziela trującego dymu (stanowiącego największe zagrożenie w czasie pożaru) oraz nie tworzy płonących kropel (będących źródłem rozprzestrzeniania się ognia). Dom powinien być oazą bezpieczeństwa, a  wełna URSA pomaga osiągnąć ten cel.

www.ursa.pl

Artykuł pochodzi z
Głos PSB

Czy artykuł był przydatny?

Dziękujemy. Podziel się swoją opinią.

Czy możesz zaznaczyć kim jesteś?

Dziękujemy za Twoją opinię.

 
Artykuł powstał przy współpracy Ursa Polska Sp. z o.o. Ursa Polska Sp. z o.o.