Wylewka samopoziomująca w szybkim tempie – tylko z EXPRESS 419

EXPERESS 419 to jedna z najbardziej uniwersalnych wylewek samopoziomująca na rynku. Jej podstawową cechą jest bardzo szybkie wiązanie oraz błyskawiczna możliwość przystąpienia do kolejnych prac. Po około 2 godzinach od wylania można na nią wchodzić, a po 24 godzinach przyklejać płytki. Wylewka ta jest idealna pod płytki ceramiczne (gresowe, klinkierowe, terakota) lub panele czy wykładziny, do stosowania wewnątrz pomieszczeń.

Nowość na poskim rynku - jedyny tak szeroki zakres stosowania wylewki 

Bardzo ważną i ciekawą cechą wylewki jest szeroki zakres stosowania. Można ją wylewać zarówno w cienkich jak i w grubych warstwach. Od 2 do 100 mm. Tak szeroki zakres grubości to nowość na polskim rynku. Dzięki temu wylewka ta staje się bardzo uniwersalna. Dla każdego majsterkowicza ważne jest to, że przede wszystkim jest łatwa w stosowaniu. W przypadku warstwy wylewki do 2 cm zaleca się ją odpowietrzyć za pomocą wałka kolczastego. W przypadku warstw wylewki powyżej 2 cm do odpowietrzenia i poziomowania zaleca się użyć sztangi. Poziomowanie następuje po wykonaniu ruchów wibracyjnych na jej powierzchni. 

Do czego stosować wylewkę EXPRESS 419?

  • pod płytki ceramiczne
  • pod panele i wykładziny
  • wysoka wytrzymałość
  • na wylewki betonowe
  • na ogrzewanie podłogowe
  • na bazie cementu

Jak przygotować odpowiednie podłoże?

Aby końcowy efekt był idealny, ważne jest stosowanie się do zaleceń wykonawczych.  Jednym z najważniejszych jest przygotowanie podłoża. Wszystkie muszą być nośne, stabilne, oczyszczone i w razie potrzeby zagruntowane np.: środkiem EXPERT 6. Na podłoża słabe zaleca się zastosować  grunt głębokopenetrujący  EXPERT 5 w odpowiednim rozcieńczeniu. Stosowanie ostatniego z wymienionych gruntów, jest bardzo korzystne, ponieważ stopień jego rozcieńczenia można dostosować do chłonności podłoża. Gładkie podłoża, wymagające zwiększenia przyczepności zaleca się pokryć środkiem GRUNT KONTAKTOWY 307. Nie należy zapominać o wykonaniu dylatacji oddzielających wylewkę od ścian i innych elementów.

Jak określić poziom wykonywanej warstwy?

Wylewkę samopoziomującą najlepiej wykonać do określonego poziomu, a jak go określić? Można to wykonać za pomocą kołków rozprężnych z wkrętami, których główki wyznaczają poziom wykonywanej warstwy. Inny sposób to skorzystanie z poziomnicy laserowej. Po dobrym przygotowaniu podłoża wylewanie to już tylko formalność. Nie można zapomnieć tylko odpowiedniej ilości wody  6,9 l na 25 kg opakowanie produktu. Po wymieszaniu produkt musi mieć jednolitą konsystencję gęstej śmietany. Pamiętajmy: odpowiednia ilość wody też ma znaczenie, dla idealnego efektu końcowego. EXPRESS 419 to wylewka idealna dla majsterkowiczów i profesjonalnych wykonawców.

Czy artykuł był przydatny?

Dziękujemy. Podziel się swoją opinią.

Czy możesz zaznaczyć kim jesteś?

Dziękujemy za Twoją opinię.

 
Artykuł powstał przy współpracy Kreisel - Technika Budowlana Sp. z o.o. Kreisel - Technika Budowlana Sp. z o.o.