• Gruntowny remont łazienki – prace przygotowawcze

  2019-07-30

  Remontując łazienkę, musimy zadbać o odpowiednie materiały wykończeniowe odporne na specyficzne warunki tego pomieszczenia. Tylko wysokiej jakości produkty zapewnią trwałość i zamierzony wygląd aranżacji mimo codziennej eksploatacji pomieszczenia.

 • Jak zabezpieczyć istniejącą roślinność na czas budowy domu?

  2019-07-17

  Drzewa i krzewy rosnące na naszej działce budowlanej to skarb – są podstawą naszego przyszłego ogrodu i decydują o urodzie posesji. Dlatego podczas budowy powinniśmy je chronić i zabezpieczyć przed uszkodzeniami mechanicznymi, o które nietrudno przecież na budowie.

 • Jak transportować materiały na budowie

  2019-07-06

  Lekkie materiały budowlane można nosić w rękach, ale ciężkie produkty lub większe ich ilości wygodniej i szybciej będzie transportować inaczej. Tu z pomocą przychodzą m.in. taczki, wózki oraz wyciągarki. Wykorzystanie sprzętu przyspiesza także prace budowlane.

 • Jak zbudować szczelny dom?

  2019-03-22

  Szczelność powietrzna budynku jeszcze do niedawna nie była wymaganym parametrem nawet w budownictwie energooszczędnym. Od 2017 r. jest wymuszona przepisami warunków technicznych. Bez szczelnej obudowy budynku wysiłki w zmniejszeniu strat ciepła, takie jak właściwa termoizolacja czy zapobieganie mostkom cieplnym, nie przyniosą pełnych rezultatów.

 • Ogrodzenie tymczasowe – jak przygotować działkę pod budowę domu?

  2019-03-10

  Przed rozpoczęciem budowy domu należy postawić ogrodzenie tymczasowe, jeśli posesja nie jest ogrodzona w sposób docelowy. Jest to konieczność i jednocześnie zabezpieczenie mienia przed niepożądanym wtargnięciem intruzów.

 • Działka pod budowę – jak przygotować działkę pod budowę domu?

  2019-02-23

  Dopełniliśmy już wszystkich formalności i przyszedł czas na rozpoczęcie budowy domu. Aby to zrobić, musimy jednak odpowiednio przygotować teren. Jak powinna być przygotowana działka pod budowę domu?

 • Profesjonalna budowa – zasady składowania materiałów na placu budowy

  2019-02-20

  Najwięksi wrogowie materiałów budowlanych to zbyt wysoka lub zbyt niska temperatura, wilgoć, nasłonecznienie oraz złodzieje. Wszystkie te zagrożenia mogą się przytrafić naszym materiałom zarówno podczas transportu, jak i ich składowania.

 • Ogrodzenie placu budowy – tymczasowe czy docelowe

  2019-02-15

  Zagospodarowanie terenu, na którym ma stanąć dom, obejmuje również ogrodzenie budowy. Jeśli nie planujemy wykonania od razu docelowego ogrodzenia działki, możemy zamontować tymczasowe ogrodzenie placu budowy. Niektórzy inwestorzy już na tym etapie decydują się jednak na budowę ogrodzenia docelowego.

 • Bezpieczna budowa – oświetlenie placu budowy

  2019-02-15

  Wprowadzenie oświetlenia placu budowy może posłużyć jako środek wzmacniający bezpieczeństwo. Pełni też funkcje praktyczne – usprawnia prace, a także wydłuża dzień pracy na budowie. Jak ekonomicznie i funkcjonalnie oświetlić budowę?

 • Plac gotowy do budowy – dostawy i miejsce składowania materiałów

  2019-02-14

  Najlepiej kupować materiały budowlane tak, by były wykorzystywane na bieżąco i nie zalegały na placu budowy zbyt długo. Dostawy mogą być realizowane na życzenie w terminach ściśle określonych przez harmonogram budowy. Nie zawsze jest to jednak możliwe, dlatego warto poznać zasady składowania materiałów.

 • Prąd i woda na placu budowy

  2019-02-14

  Zanim rozpoczniemy budowę domu, powinniśmy na działkę budowlaną doprowadzić energię elektryczną i wodę. Powinny to być jedne z pierwszych zadań na budowie, gdyż prowadzenie prac budowlanych bez dostępu tych mediów jest niemożliwe.

 • Remont domu – wyburzanie ścian

  2019-01-29

  Przebudowa wnętrz polegająca na zmianie układu ścian budzi uzasadnione obawy. To przedsięwzięcie skomplikowane i trzeba się do niego należycie przygotować. Szczególnie jeśli prace obejmują wyburzanie istniejących murów.

 • Budowa domu wiosną – jak się do niej przygotować

  2019-01-22

  Wiosną, gdy tylko pogoda na to pozwala, rozpoczynają się budowy domów. Najczęściej jest to druga połowa marca – w tym czasie ryzyko wystąpienia temperatur poniżej zera jest już znikome. Jednak, aby wraz z nadejściem ciepłych dni móc ruszyć z robotami budowlanymi, należy dobrze je rozplanować oraz zakupić materiały budowlane.

 • Jak izolować fundamenty? Część 3

  2018-03-15

  W ostatnim, trzecim odcinku naszego filmu poznacie zastosowanie produktu IZOPLAST 2K-W. Jest to grubowarstwowa, wysokoelastyczna dwuskładnikowa masa uszczelniająca na bazie emulsji bitumicznej typu KMB, niezawierająca rozpuszczalnika organicznego, modyfikowana polimerami, wypełniaczami oraz włóknami. Polecany jest również do stosowania w systemach dachów zielonych.

 • Jak izolować fundamenty? Część 2

  2018-03-10

  W odcinku drugim poznacie między innymi właściwości dyspersyjnej masy asfaltowo kauczukowej IZOPLAST B-W. Jest to gotowa do użytku, jednoskładnikowa, wodorozcieńczalna masa bitumiczna wyprodukowana na bazie emulsji anionowej modyfikowaną polimerami, przeznaczoną do stosowania na zimno. Zapraszamy do obejrzenia filmu!

 • Jak izolować fundamenty? Część 1

  2018-03-05

  Izolację fundamentów rozpoczynamy od dokładnego oczyszczenia gruntowanej powierzchni. Prace należy prowadzić bezpośrednio przed nakładaniem izolacji. Izolację rozpoczynamy od nałożenia warstwy IZOPLAST R, który przeznaczony jest do gruntowania podłoży z betonu, gładzi cementowych, cementowo-gipsowych, nasycania elementów drewnianych (np. płoty ogrodzeniowe, gonty dachowe itp.)...

 • Infiltracja i eksfiltracja powietrza

  2017-01-17

  Wszystkie przegrody budowlane w mniejszym lub większym stopniu przepuszczają powietrze. Zależy to od struktury i gęstości materiału oraz wielkości pęknięć czy otworów w przegrodach budowlanych. Dlatego też infiltracja i eksfiltracja powietrza to zjawiska występujące w każdym budynku.

 • Badanie szczelności powietrznej budynków

  2016-12-02

  O badaniu termowizyjnym słyszeli zapewne wszyscy właściciele domów jednorodzinnych – zarówno ci, którzy użytkują już domy, jak i ci, którzy dopiero je budują. Niemniej ważne jest również badanie szczelności powietrznej budynków. Na czym ono polega?

 • Straty ciepła w domu – czy można ich uniknąć?

  2016-12-02

  Wiele domów budowanych w naszym kraju w rzeczywistości zużywa więcej energii na ogrzewanie, niż wynika to z projektu budynku. Aby nasz dom był energooszczędny, ważna jest nie tylko odpowiednio gruba izolacja termiczna. Równie istotna jest szczelność budynku.

 • Jak przechowywać materiały na placu budowy?

  2016-10-05

  Zakup materiałów budowlanych to nie wszystko. Musimy jeszcze zadbać o ich bezpieczne składowanie na placu budowy. Najczęściej nie wykonujemy sami tych czynności, jednak dobrze wiedzieć, na co zwrócić uwagę, aby nasze cenne materiały były bezpieczne.