• System Budowy H+H – ciepłe i ciche domy od fundamentów aż po dach

  2024-04-18

  Od wielu sezonów wśród najbardziej popularnych materiałów ściennych plasują się niezmiennie beton komórkowy i bloczki silikatowe. Są to jedne z propozycji najczęściej wybieranych do wznoszenia ścian, nie tylko przez projektantów i deweloperów, ale również przez inwestorów wykorzystujących je do budowy domów jednorodzinnych. Ich fenomen polega na wszechstronności - produkty...

 • JAK PRZYGOTOWAĆ podłoże pod płytki?

  2023-10-11

  Przed rozpoczęciem układania płytek należy zadbać o odpowiednie przygotowanie podłoża, aby płytki na ścianach i podłodze trzymały się pewnie i na długo zachowały dobry wygląd.

 • Zabudowa wiatrołapu – jak zbudować użyteczny ganek?

  2022-03-31

  Inwestorzy, chcąc maksymalnie wykorzystać powierzchnię mieszkalną i zminimalizować koszty budowy, często rezygnują z wiatrołapu. Jest to zgodne z prawem budowlanym, ponieważ pomieszczenie to nie jest obowiązkowe. Jednak wiatrołap w domu pełni śluzę chroniącą wnętrze przed zimnym powietrzem, więc warto się na niego zdecydować. Budowa wiatrołapu jest możliwa w już istniejącym...

 • Przepuszczalność powietrzna w przegrodach zewnętrznych

  2020-12-16

  Wszystkie przegrody budowlane w mniejszym lub większym stopniu przepuszczają powietrze. Jednak nadmierna infiltracja i eksfiltracja powietrza prowadzi do zaburzeń w funkcjonowaniu wentylacji i nadmiernych strat ciepła.

 • Badanie szczelności powietrznej budynków

  2020-11-23

  O badaniu termowizyjnym słyszeli zapewne wszyscy właściciele domów jednorodzinnych – zarówno ci, którzy użytkują już domy, jak i ci, którzy dopiero je budują. Niemniej ważne jest również badanie szczelności powietrznej budynków. Na czym ono polega?

 • Proste sposoby na najtańsze ogrodzenie działki

  2020-11-11

  Ogrodzenie działki to często pierwsza czynność, jaką wykonuje jej właściciel przed podjęciem jakichkolwiek prac budowlanych. Wprawdzie ogrodzenie nie gwarantuje skutecznego zabezpieczenia przed kradzieżą, ale jednak stanowi utrudnienie dla potencjalnych złodziei – może ich odstraszyć, podobnie jak zwierzynę.

 • Zabezpieczenie drewna konstrukcyjnego

  2020-07-26

  Drewno to znakomity, naturalny materiał konstrukcyjny, nic dziwnego, że jest bardzo chętnie wykorzystywany w budownictwie jednorodzinnym. Ma jednak pewne wady. Jeśli nie zostanie odpowiednio przygotowane, może strawić je ogień lub stanie się posiłkiem dla szkodników. Jak powinno być zabezpieczone drewno konstrukcyjne?

 • Sprzęt potrzebny na budowie

  2020-02-18

  Firmy wykonawcze budujące domy pod klucz zwykle albo dysponują własnym sprzętem, albo zobowiązane są w umowie do załatwienia go na własną rękę. Kiedy jednak wynajmujemy ekipy do poszczególnych zadań, możemy być zmuszeni zapewnić sprzęt.

 • Przygotowanie ścian do malowania – jak zabezpieczyć wybrane powierzchnie?

  2020-02-04

  Malowanie ścian to jedna z najczęstszych form remontu, na jaką się decydujemy. Pozwala ona szybko i stosunkowo niewielkim kosztem odświeżyć wygląd wnętrz oraz efektywnie odnowić wizerunek przestrzeni. Aby jednak czynność przebiegała bezproblemowo, należy pamiętać o kilku zasadach. Jak przygotować ściany do malowania oraz zabezpieczyć powierzchnie przed...

 • Straty ciepła w domu – czy można ich uniknąć?

  2020-01-21

  Ucieczka ciepła przez przegrody zewnętrzne to jedna z poważniejszych przyczyn zwiększonego zapotrzebowania budynku na energię cieplną niezbędną do jego ogrzania. Aby dom był energooszczędny, ważna jest nie tylko odpowiednia izolacja termiczna przegród. Równie istotna jest szczelność budynku. W nieszczelnym domu uzyskanie komfortu cieplnego jest trudne, a rachunki za ogrzewanie...

 • Jak zorganizować transport materiałów budowlanych

  2019-11-16

  Palety z bloczkami, długie belki na więźbę, worki z cementem, dachówka. Tego nie da się dowieźć zwykłym dostawczakiem, a tym bardziej samochodem osobowym. Konieczna jest ciężarówka z HDS-em, a bywa, że także samojezdny dźwig. Podpowiadamy, jak skutecznie zorganizować transport materiałów budowlanych.

 • Prysznic bez brodzika – ważna hydroizolacja i zaprawa do płytek

  2019-11-08

  Prysznic bez brodzika wymaga odpowiedniej hydroizolacji i zastosowania właściwie dobranych zapraw. Odkąd pojawiły się uszczelnienia zespolone i fugi o podwyższonych parametrach, wykonanie hydroizolacji i układanie szczelnie płytek przestało być problemem.

 • Transport na budowie – przewożenie ciężkich ładunków

  2019-10-29

  Transport materiałów w obrębie budowy jest regulowany odpowiednimi przepisami. Aby prowadzić prace w zgodzie z zasadami BHP, należy wyposażyć robotników w odpowiednie środki – taczki, wózki, wyciągarki i przeszkolić, jak mają z nich korzystać.

 • Gruntowny remont łazienki – prace przygotowawcze

  2019-07-30

  Remontując łazienkę, musimy zadbać o odpowiednie materiały wykończeniowe odporne na specyficzne warunki tego pomieszczenia. Tylko wysokiej jakości produkty zapewnią trwałość i zamierzony wygląd aranżacji mimo codziennej eksploatacji pomieszczenia.

 • Jak zabezpieczyć istniejącą roślinność na czas budowy domu?

  2019-07-17

  Drzewa i krzewy rosnące na naszej działce budowlanej to skarb – są podstawą naszego przyszłego ogrodu i decydują o urodzie posesji. Dlatego podczas budowy powinniśmy je chronić i zabezpieczyć przed uszkodzeniami mechanicznymi, o które nietrudno przecież na budowie.

 • Jak transportować materiały na budowie

  2019-07-06

  Lekkie materiały budowlane można nosić w rękach, ale ciężkie produkty lub większe ich ilości wygodniej i szybciej będzie transportować inaczej. Tu z pomocą przychodzą m.in. taczki, wózki oraz wyciągarki. Wykorzystanie sprzętu przyspiesza także prace budowlane.

 • Jak zbudować szczelny dom?

  2019-03-22

  Szczelność powietrzna budynku jeszcze do niedawna nie była wymaganym parametrem nawet w budownictwie energooszczędnym. Od 2017 r. jest wymuszona przepisami warunków technicznych. Bez szczelnej obudowy budynku wysiłki w zmniejszeniu strat ciepła, takie jak właściwa termoizolacja czy zapobieganie mostkom cieplnym, nie przyniosą pełnych rezultatów.

 • Ogrodzenie tymczasowe – jak przygotować działkę pod budowę domu?

  2019-03-10

  Przed rozpoczęciem budowy domu należy postawić ogrodzenie tymczasowe, jeśli posesja nie jest ogrodzona w sposób docelowy. Jest to konieczność i jednocześnie zabezpieczenie mienia przed niepożądanym wtargnięciem intruzów.

 • Działka pod budowę – jak przygotować działkę pod budowę domu?

  2019-02-23

  Dopełniliśmy już wszystkich formalności i przyszedł czas na rozpoczęcie budowy domu. Aby to zrobić, musimy jednak odpowiednio przygotować teren. Jak powinna być przygotowana działka pod budowę domu?

 • Profesjonalna budowa – zasady składowania materiałów na placu budowy

  2019-02-20

  Najwięksi wrogowie materiałów budowlanych to zbyt wysoka lub zbyt niska temperatura, wilgoć, nasłonecznienie oraz złodzieje. Wszystkie te zagrożenia mogą się przytrafić naszym materiałom zarówno podczas transportu, jak i ich składowania.