• Wybór działki budowlanej – na co zwrócić uwagę

  2019-02-26

  Wybór działki budowlanej to jedna z najważniejszych decyzji przed rozpoczęciem budowy domu. Nie można podejmować jej pochopnie, ponieważ skutki będziemy ponosić przez wiele lat. Na co zwrócić uwagę przed zakupem gruntu, gdyż lokalizacja nie jest jedynym kryterium?

 • Dom energooszczędny – jak wybrać projekt i miejsce pod budowę

  2019-02-16

  Budownictwo energooszczędne stało się wymogiem naszych czasów. Jego upowszechnieniu sprzyjają regulacje prawne, zwłaszcza wprowadzone w 2014 roku Warunki Techniczne, które wymuszają na inwestorach budowę domów o znacznie mniejszym zapotrzebowaniu na energię. Wpływ na energooszczędność budynku ma również projekt domu i działka, na której go postawimy.

 • Remont domu – wyburzanie ścian

  2019-01-29

  Przebudowa wnętrz polegająca na zmianie układu ścian budzi uzasadnione obawy. To przedsięwzięcie skomplikowane i trzeba się do niego należycie przygotować. Szczególnie jeśli prace obejmują wyburzanie istniejących murów.

 • Komfortowy dom – oczekiwania inwestorów, propozycje producentów

  2019-01-29

  Komfort życia buduje przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa mieszkańców oraz zgromadzonego dobytku materialnego. Liczy się również wygoda oraz zminimalizowanie wysiłku domowników, wkładanego w obsługę domu. Komfortowy dom – jaki powinien być?

 • Budowa domu wiosną – jak się do niej przygotować

  2019-01-22

  Wiosną, gdy tylko pogoda na to pozwala, rozpoczynają się budowy domów. Najczęściej jest to druga połowa marca – w tym czasie ryzyko wystąpienia temperatur poniżej zera jest już znikome. Jednak, aby wraz z nadejściem ciepłych dni móc ruszyć z robotami budowlanymi, należy dobrze je rozplanować oraz zakupić materiały budowlane.

 • Ile kosztuje remont pokoju dziecka

  2018-11-08

  Pokój dziecka jest chyba najbardziej eksploatowanym pomieszczeniem w domu, Jego aranżacja wymaga szczególnej uwagi, ponieważ musi się w nim znaleźć zarówno miejsce na zabawę, naukę, jak i odpoczynek. Jak wyremontować pokój naszej pociechy, aby spełniał swoje funkcje? Na jakie koszty musimy się przygotować?

 • Jakie są zalety i wady domów drewnianych i jak szybko można je wybudować?

  2018-04-02

  Domy drewniane to przede wszystkim domy z bali. Budynki mieszkalne wybudowane w technologii lekkiego szkieletu drewnianego, tzw. kanadyjki, też zaliczają się do kategorii domów drewnianych. Budowanie domu z bali suchych nie stwarza większych kłopotów. Jakie są zatem wady i zalety domów z drewnianych bali? Czy domy z lekkim szkieletem są tak samo trwałe jak te murowane...

 • Garaż w bryle domu, dostawiony do niego czy wolnostojący?

  2018-02-19

  Większość osób budujących obecnie dom chce mieć w nich garaż. Kiedyś spełniał on funkcję ochrony samochodu przed złodziejami. Obecnie chodzi głównie o wygodę i komfort. Bo przecież nikt nie lubi rano odskrobywać zamarzniętych szyb ... Już na etapie wyboru projektu domu pojawiają się pytania: czy zaplanować garaż w bryle domu, dostawiony do niego czy wolnostojący? czy ogrzewać...

 • Jak zaplanować budowę?

  2018-02-05

  Kiedyś domy jednorodzinne budowało się przede wszystkim systemem gospodarczym, angażując do tego rodzinę i znajomych oraz organizując na własną rękę materiały budowlane. Obecnie buduje się najczęściej systemem zleceniowym. Polega ona na tym, że inwestor zleca kolejnym firmom wykonanie wszystkich prac, niezbędnych do powstania domu. Z naszego filmu dowiesz się jak dobrze i...

 • Projekt domu - gotowy czy indywidualny?

  2018-01-22

  Budowany dom powinien być dopasowany do mieszkaniowych potrzeb inwestorów. Nie warto budować domu za dużego, licząc na to, że zamieszkają w nim nasze dzieci ze swoimi rodzinami. Dlatego raczej zbudujmy dom odrobinę za mały niż zdecydowanie zbyt duży. W tym odcinku podpowiemy jaki typ domu wybrać, czy zdecydować się na projekt gotowy czy indywidualny? Zapraszamy do oglądania...

 • Jak wybrać najlepszą działkę pod budowę domu?

  2018-01-08

  O wyższości domu jednorodzinnego nad mieszkaniem w bloku raczej nie trzeba nikogo przekonywać. Współczesny dom, jeśli tylko został zbudowany bez fuszerki, nie wymaga wcale napraw i uciążliwych konserwacji. Główna zaleta własnego domu, to brak sąsiadów nad głową i za ścianami. To przestrzeń, której ni ma nawet największe mieszkanie, dodatkowo powiększona przez ogród. Decyzja o...

 • Jak kupić rodzinne mieszkanie?

  2017-01-17

  Zakup mieszkania to bardzo ważna decyzja i inwestycja. Dlatego zanim podpiszemy umowę kupna, musimy dobrze się zastanowić, aby nowe mieszkanie spełniało wszystkie nasze oczekiwania. Co więc powinniśmy wziąć pod uwagę?

 • Strefa nocna domu

  2016-11-10

  Cześć nocna to bardziej prywatna strefa domu. Jej program architektoniczny, wyposażenie i wystrój mają duże znaczenie dla mieszkańców.

 • Garaż nie tylko dla samochodu

  2016-11-09

  Wybierając lub projektując garaż, warto przewidzieć w nim więcej przestrzeni niż samo miejsce postojowe. Szybko okaże się to bardzo użyteczne i wręcz niezbędne.

 • Czy warto mieć oddzielną pralnię?

  2016-11-09

  Oddzielne pomieszczenie przeznaczone na pralnię przyda się w każdym domu, zwłaszcza, że może pełnić kilka funkcji jednocześnie.

 • Strefa gospodarcza w domu. Różne możliwości funkcjonalne

  2016-11-09

  Strefa gospodarcza jest niezbędną przestrzenią w każdym domu, niezależnie od jego wielkości. Warto znaleźć dla niej optymalne miejsce, biorąc pod uwagę kształt bryły i program wewnętrzny.

 • Spiżarnia w nowoczesnym domu

  2016-11-09

  Miejsce przechowywania przetworów i żywności o długim terminie przydatności do spożycia, odciąży przestrzeń niedużej kuchni. Warto zatem zastosować nowoczesne rozwiązań, by stworzyć wygodną spiżarnię.

 • Projekt domu – program funkcjonalny parteru

  2016-10-05

  Mimo, że każdy inaczej wyobraża sobie swój wymarzony dom, a każda rodzina ma nieco inne potrzeby, można znaleźć wspólne cechy wyznaczające standard współczesnego domu. Dotyczy on również dodatkowych pomieszczeń na paretrze domu

 • Funkcjonale strefy dźwięków i ciszy

  2016-10-05

  Są miejsca w domu, w którym odrobina hałasu nie przeszkadza – to przede wszystkim strefa dzienna – salon, kuchnia, hol, gdzie toczy się codzienne życie, krzyżują się drogi wszystkich domowników, załatwia się masę spraw i wypełnia wiele obowiązków. Są jednak też takie, w których musimy zadbać o większy komfort akustyczny.

 • Ile trwa budowa – harmonogram budowy domu

  2016-10-05

  Aby prace związane z budową domu przebiegały szybko, sprawnie i bez zakłóceń, należy wykonać harmonogram budowy. Najlepiej jego wykonanie zlecić osobie reprezentującej nas na budowie, np. kierownikowi budowy czy inwestorowi nadzoru.