• IZOLACJA PODDASZY I ŚCIAN DZIAŁOWYCH wełną skalną ROCKWOOL

  2024-04-26

  Rosnące ceny energii skłaniają inwestorów do poszukiwania technologii oraz materiałów pozwalających na ograniczenie jej zużycia. Aby obniżyć koszty ponoszone z tytułu ogrzewania budynku, warto zainwestować w jego ocieplenie.

 • BUDOWA DOMU z wielkoformatowych płyt z betonu komórkowego

  2024-04-25

  Popularny beton komórkowy to już nie tylko drobnowymiarowe bloczki. Na polskim rynku dostępne są również wielkoformatowe płyty, które montuje się przy pomocy dźwigu lub HDS-u. Dzięki dużym rozmiarom i mechanizacji prac budowlanych stanowią bezkonkurencyjny system budowlany pod względem efektywności i tempa budowy.

 • SILIKATY – MATERIAŁ na wszystkie ściany w budynku

  2024-04-24

  Ciągły rozwój budownictwa i rosnąca świadomość inwestorów mobilizują producentów materiałów ściennych do poszukiwania innowacji i stałego ulepszania swojej oferty produktowej. Dostępne na polskim rynku elementy silikatowe już w chwili obecnej umożliwiają wzniesienie wszystkich rodzajów ścian występujących w obiektach budowalnych.

 • Zastosowanie WEŁNY do wykończenia PODDASZA

  2024-04-10

  Podczas adaptacji poddasza na cele użytkowe bardzo ważne jest bezpieczeństwo ogniowe oraz zapewnienie właściwych warunków termicznych i akustycznych, dlatego idealnie sprawdza się tu wełna skalna.

 • Usuwanie starej farby ze ścian – jak to zrobić?

  2024-01-31

  Usuwanie starej farby to konieczność, gdy zauważymy, że się łuszczy lub odstaje od ścian. Trzeba go wykonać także w przypadku starych powłok malarskich np. olejnych czy klejowych. Jak usunąć farbę ze ściany sprawnie i skutecznie?

 • GŁADKI SUFIT i doskonałe właściwości akustyczne

  2024-01-10

  Jednolite sufity podwieszane zazwyczaj klasyfikowane są jako rozwiązanie o niskim poziomie pochłaniania hałasu. Twarde płyty odbijają dźwięki, powodując męczącą akustykę wnętrz. Ale na rynku dostępne są już sufity podwieszane, które wyglądają jak gładka powierzchnia, a jednocześnie mają wysoki współczynnik pochłaniania dźwięków αw = 0,95, czyli...

 • JAK WYBRAĆ DOBRE PROFILE do suchej zabudowy

  2024-01-05

  Wykorzystanie płyt kartonowo-gipsowych w połączeniu z profilami stalowymi jest obecnie najczęściej stosowanym rozwiązaniem w remontach i tworzeniu aranżacji nowych wnętrz. Należy pamiętać, że najważniejszy w tego typu konstrukcjach jest dobór odpowiednich materiałów. Aby konstrukcja była estetyczna i trwała, konieczne są wysokiej jakości profile i akcesoria do systemów...

 • ZASTOSOWANIE specjalistycznych płyt g-k w budownictwie jednorodzinnym

  2024-01-05

  Płyty gipsowo-kartonowe, nazywane często w skrócie płytami g-k, to bardzo popularny materiał budowlany do wykonywania m.in. okładzin ściennych i sufitowych, budowy ścian działowych, sufitów podwieszanych, zabudowy poddasza, a także do dekoracyjnego wykończenia wnętrz.

 • ZASTOSOWANIE SUCHEJ ZABUDOWY do wykończenia ścian i sufitów

  2024-01-05

  Idealny remont to taki, który przebiega sprawnie, szybko, a jednocześnie przy możliwie umiarkowanych kosztach. W taki przepis doskonale wpisuje się sucha zabudowa, będąca alternatywą dla kosztownych, ciężkich i kłopotliwych w montażu tradycyjnych materiałów budowlanych. Jest popularna zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i komercyjnym.

 • Płyta mfp czy osb, którą wybrać?

  2023-11-30

  MFP czy OSB? Który rodzaj płyt wybrać? Oba materiały to budowlane płyty wiórowe mające podobne zastosowanie. Różnią się jednak budową, która ma wpływ na ich właściwości użytkowe. Jakie są różnice pomiędzy tymi dwoma typami płyt i która z nich jest lepsza?

 • Planowanie prac wykończeniowych na budowie – jakie produkty gipsowe wybrać, aby ułatwić sobie życie?

  2023-11-07

  Podczas prac wykończeniowych istotne jest takie zaplanowanie działań, aby projekt mógł być zrealizowany w założonym czasie i przy osiągnięciu możliwie niskich kosztów.

 • Zastosowanie płyty Siniat Smart F w pomieszczeniach wymagających ochrony przeciwpożarowej

  2023-10-24

  Niektóre płyty gipsowo-kartonowe zostały specjalnie zaprojektowane w celu zwiększenia odporności na działanie wysokich temperatur. Płyty te są często określane jako „płyta gipsowa ogniochronna” lub „płyta gipsowa ognioodporna”. Zawierają dodatki i modyfikacje rdzenia gipsowego, w celu poprawienia ich działania w sytuacjach zagrożenia pożarowego.

 • Profile AXONIS idealnym rozwiązaniem w miejscach łączenia różnego typu sufitów podwieszanych i wykończeniach wysp sufitowych

  2023-10-18

  Łączenie różnego typu sufitów podwieszanych, jak na przykład sufitów z płyt gips-kartonowych z sufitami modułowymi może stanowić wyzwanie dla wykonawców, ponieważ te dwa rodzaje sufitów różnią się od siebie pod względem konstrukcji, materiałów czy montażu.

 • PRAWDZIWY BETON jak z betoniarni

  2023-10-11

  Beton w worku Lafarge to bardzo dobra urabialność, szerokie widełki w dozowaniu wody i wysoka wytrzymałość. I oczywiście grube kruszywo, które zapewnia wysoką jakość i dobre parametry produktu.

 • CHARAKTERYSTYKA wałków malarskich

  2023-10-11

  Wałki malarskie są używane zarówno przez profesjonalistów, jak i użytkowników DIY do nakładania farb emulsyjnych, lakierów oraz preparatów do ochrony drewna. Podstawowymi oczekiwaniami wszystkich użytkowników jest szybka praca przy doskonałych rezultatach. Wyjaśnimy, na co zwrócić uwagę podczas malowania, lakierowania i pracy z materiałami do ochrony drewna, aby oczekiwania te...

 • Zobacz jak prawidłowo malować ściany. Porady od marki Dekoral.

  2023-10-05

  Malowanie ścian nie musi być trudne, jeśli znasz kilka podstawowych zasad. Wykorzystując odpowiednie narzędzia i wysokiej jakości farby, bez trudu uzyskasz pożądany efekt i nadasz swojemu mieszkaniu zupełnie nowy wygląd. Jak to zrobić?

 • Wybór masy szpachlowej do spoinowania płyt g-k

  2023-10-03

  Nieodłącznym elementem prac wykończeniowych w systemie suchej zabudowy jest spoinowanie płyt gipsowo-kartonowych. Działanie to wymaga doświadczenia, odpowiednich produktów i narzędzi. Jest to jeden z ważniejszych etapów mocowania płyt – prawidłowo wykonane spoinowanie płyt g-k pozwala uniknąć pęknięć na połączeniach. Przy wyborze produktu do spoinowania oraz ostatecznego...

 • Kolor ścian w kuchni – jakie kolory do kuchni?

  2023-09-30

  Kolor ścian w kuchni musi być spójny z wyposażeniem i charakterem wnętrza, a także odpowiadać gustom i potrzebom domowników. Nie można też zapominać o wielkości pomieszczenia oraz usytuowaniu kuchennego okna względem stron świata. Jakie kolory do kuchni sprawdzą się najlepiej?

 • Sufit podwieszany w łazienkach – czy warto? Jak prawidłowo wykonać?

  2023-08-31

  Sufit podwieszany w łazienkach to rozwiązanie mające zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników. Jednych przekonują możliwości ukrycia instalacji czy zamontowania oświetlenia, inni obawiają się gromadzenia się w konstrukcji sufitu wilgoci i powstawania grzybów. Co warto wiedzieć o wadach i zaletach podwieszanych sufitów w łazience...

 • Czerwone ściany w sypialni, salonie, pokoju czy kuchni. Jak zaaranżować wnętrza?

  2023-08-31

  Czerwone ściany znów są na topie! Jeden z wiodących kolorów roku 2023 to głęboka czerwień wpadająca nieco w róż i bordo. Choć jest to odcień bardzo efektowny, to jednak niełatwy do zastosowania we wnętrzach. Jak zaaranżować bordowy kolor ścian? W jakich pomieszczeniach czerwone ściany sprawdzą się najlepiej...