• Tynkowanie ścian z betonu komórkowego – krok po kroku

  2021-07-31

  Inwestorzy do budowy domu bardzo często wybierają bloczki z betonu komórkowego. Z tego materiału wykonywane są zarówno ściany zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Najczęściej pokrywane są one tynkiem.

 • Przystępnie o izolowaniu i izolacjach - Akademia URSA

  2021-07-12

  W kolejnym odcinku Akademii URSA przekazujemy Wam ekspercką wiedzę na temat izolowania, izolacyjności, termiki czy przewodności cieplnej.

 • Osuszanie ścian – jak pozbyć się wilgoci z domu?

  2021-06-25

  Zawilgocone ściany to zjawisko niekorzystne. Prowadzi nie tylko do uszkodzenia konstrukcji budynku, jest także niekorzystne dla naszego zdrowia. Dlatego, jeśli poziom wilgoci w naszym domu jest za wysoki, nie zwlekajmy z osuszaniem ścian.

 • Zaprawa S-FM do fugowania klinkieru - kamień milowy w technologii spoinowania

  2021-06-22

  Zaprawa do fugowania S-FM służy do spoinowania wszelkiego rodzaju murów licowych. Może być także stosowana do spoinowania murów wewnątrz budynku. Charakteryzuje się niską emisją lotnych związków organicznych potwierdzoną certyfikatem EC1PLUS który oznacza spełnienie najwyższych norm w tym zakresie.

 • Sposób na ciepły dom? Poznaj systemy ociepleń Baumit!

  2021-05-28

  Dobrze dobrany system ociepleń jest w stanie zapewnić odpowiedni poziom izolacji termicznej budynku. Systemy Baumit to produkty dobrane w sposób precyzyjny i z myślą o różnych zapotrzebowaniach klientów. Na każdy rodzaj systemu składa się konkretna zaprawa klejowa, płyta z polistyrenu ekspandowanego i tynki wykończeniowe oraz podkład gruntujący. Dzięki temu właściwości...

 • Jak skutecznie ochronić dom przed wilgocią

  2021-05-25

  Wilgoć jest jednym z najbardziej destrukcyjnych czynników działających na budynek. Błędy popełnione na etapie budowy będą mieć poważne konsekwencje, a ich naprawa może się okazać bardzo kosztowna. Podpowiemy, po które rozwiązania warto sięgnąć, aby uniknąć przykrych konsekwencji.

 • Sprawdź zanim kupisz komin

  2021-05-22

  Każdy inwestor planujący budowę domu musi na pewnym etapie zmierzyć się z wyborem odpowiedniego komina. Decyzja wcale nie jest tak łatwa, jakby się pozornie wydawało. W gąszczu różnych oznaczeń i możliwych połączeń z poszczególnymi rodzajami urządzeń grzewczych czasem trudno się połapać.

 • Systemy stropowe Teriva

  2021-05-22

  Budowa domu i dobór odpowiedniego stropu to podstawa całej konstrukcji obiektu. Obecnie do najbardziej rozpowszechnionych i lekkich konstrukcji stropowych należą stropy Teriva. Są to gęstożebrowe stropy belkowo-pustakowe. Dobór odpowiedniego rodzaju stropu oraz rozstaw osiowy belek zależy od projektowanej nośności stropu. Im mniejszy rozstaw, tym większa nośność.

 • Poznaj program partnerski dla wykonawców ociepleń SEZON NA ROCKWOOL!

  2021-05-20

  Klub SUPERWYKONAWCA ROCKWOOL to jeden z najbardziej znanych programów lojalnościowych w branży. Dedykowany jest wykonawcom realizującym prace wykończeniowe z użyciem wełny mineralnej skalnej. Obecnie ruszyła promocja „Sezon na ROCKWOOL”, przygotowana dla nowych i dotychczasowych członków klubu. Jej celem jest nagrodzenie wykonawców, którzy w swojej codziennej pracy korzystają...

 • Szukasz sprawdzonego partnera w budowaniu ścian? Sprawdż H+H POLSKA!

  2021-05-13

  H+H Polska należy do duńskiej Grupy H+H, jednego z wiodących producentów i dostawców elementów ściennych z betonu komórkowego i silikatów w Europie. Na polskim rynku firma jest obecna od 2006 roku i konsekwentnie ugruntowuje swoją pozycję, dostarczając kompletną gamę produktów z betonu komórkowego i silikatów.

 • Ocieplenie ścian? Tylko systemowo!

  2021-04-15

  Aby uzyskać wymagany współczynnik U ścian zewnętrznych, mury najczęściej ociepla się stosując tzw. system ETICS. Jednym z warunków trwałości tak wykonanej termoizolacji jest użycie kompletnego systemu ociepleń. Ocieplenie ścian w systemie ETICS polega na zamocowaniu do powierzchni murów płyt termoizolacyjnych odpowiedniej grubości, pokryciu ich warstwą zbrojoną, a następnie...

 • Nowa, kompleksowa oferta do izolacji poddaszy i ścian działowych wełną skalną rockwool – zasługujesz na to!

  2021-03-24

  Nasz świat się zmienia nieustannie, a ROCKWOOL pomaga mu obierać właściwy kierunek. Zawsze szuka bardziej innowacyjnych sposobów rozwiązywania głównych globalnych wyzwań i budowania miast przyszłości, z większym szacunkiem dla ich mieszkańców i środowiska. Uwalnia więc naturalną moc skały, by wzbogacać nowoczesne życie. I wciąż ulepsza, wprowadzając nową, kompleksową...

 • Nowy design BELLA PLAST w dociepleniach budynków

  2021-03-24

  Systemy dociepleń budynków wykonywane metodą BSO*, z wykorzystaniem okładzin termicznych typu styropian i wełna mineralna, to najpowszechniejsza i wciąż pod względem ekonomicznym – najbardziej atrakcyjna metoda ocieplania ścian zewnętrznych budynków. LISTWY BP19 I BP11 HT Firma Bella Plast od ponad 25 lat jest producentem listew i profili wykończeniowych do...

 • Jak wznieść ścianę jednowarstwową z betonu komórkowego?

  2021-03-24

  Beton komórkowy to materiał, który nieustannie cieszy się powodzeniem wśród polskich inwestorów. Bardzo dobre parametry termoizolacyjne, w połączeniu z przystępną ceną oraz relatywnie prostą obróbką, pozwalają wykorzystywać ten materiał do wznoszenia – nierzadko samodzielnie – ciepłych ścian jednowarstwowych. O czym warto wiedzieć przed przystąpieniem do...

 • Krok w przyszłość, czyli efektywna budowa z XELLA Polska

  2021-03-23

  W najbliższych latach place budowy staną się polem wdrażania coraz śmielszych innowacji. Murarze przekwalifikują się w monterów i instalatorów, których w pracy wspierać będą zaawansowane maszyny. Pierwsze takie próby podjęła Xella Polska – producent materiałów Ytong, Silka i Multipor już dziś odmienia budownictwo.

 • Budowa domu z ceramiki

  2021-03-23

  Jaki powinien być dom? To pytanie zadaje sobie każdy kto zamierza wybudować swój wymarzony dom. Powinien być trwały, ekonomiczny w utrzymaniu, bezpieczny i komfortowy dla mieszkających w nim osób.

 • Kompleksowy system budowy H+H – rozwiązanie dla każdego

  2021-03-23

  System Budowy H+H tworzą dwie linie produktów – beton komórkowy oraz silikaty, uzupełnione o systemową zaprawę cienkowarstwową w wersjach: letniej oraz zimowej. Zarówno elementy z betonu komórkowego jak i bloczki silikatowe należą do białych elementów murowych, których skład surowcowy jest dość zbliżony. Silikaty tworzą: wapno, piasek oraz woda. Beton komórkowy również...

 • Wykorzystanie płyt ściennych wielkoformatowych

  2021-03-23

  Współczesne budownictwo oraz przepisy budowlane stawiają coraz wyższe wymagania jakie powinny spełniać materiały do wznoszenia ścian zewnętrznych i wewnętrznych, zwłaszcza dot. obiektów przemysłowych. Powinny charakteryzować się wysoką odpornością ogniową, wysoką izolacyjnością termiczną i akustyczną. Produktami spełniającymi te wymogi i wykorzystywanymi do budowy przegród są...

 • Zaprawy murarskie do cienkich spoin i tradycyjnych – porównanie

  2021-03-23

  Przed rozpoczęciem budowy należy nie tylko zdecydować się na materiały murowe, ale także podjąć decyzję na jaką zaprawę będą murowane ściany domu. Czym różni się zaprawa do cienkich spoin od tradycyjnej?

 • Budowa domu z betonu komórkowego

  2021-03-22

  Zgodnie z danymi statystycznymi bloczki z betonu komórkowego są jednymi z najczęściej wybieranych materiałów do wznoszenia przegród w domach jednorodzinnych. Rosnąca popularność betonu komórkowego nie powinna dziwić. Materiał łączy korzyści wykonawcze, dobrą jakość produktów oraz bardzo korzystne właściwości fizyczne.