• Jaki wybrać oczyszczacz powietrza?

  2020-05-22

  Jakość powietrza ma bezpośredni wpływ na nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Niestety – to, którym oddychamy wychodząc z domu jest coraz gorszej jakości. Zanieczyszczenia i dokuczliwy smog negatywnie wpływają na nasze zdrowie, stanowiąc jedną z przyczyn alergii i chorób układu oddechowego. Natomiast dzięki oczyszczaczom powietrza mamy wpływ na to, jakiej jakości powietrzem...

 • Jakie ma zastosowanie rekuperacja w domach?

  2020-05-22

  Rekuperacja zapewnia stałą, niezależną od warunków zewnętrznych wymianę powietrza zużytego na świeże w pomieszczeniach. Przekłada się to na jakość powietrza w domu, a co za tym idzie również zdrowie ludzi. Co ma ogromne znaczenie we współczesnym świecie. CO TO JEST REKUPERACJA Rekuperacja jest procesem odzyskiwania ciepła z wywiewanego, zużytego powietrza i...

 • Skuteczna wentylacja garażu

  2020-05-22

  W bryle budynku czy wolnostojący, ogrzewany czy nieogrzewany – każdy garaż potrzebuje dobrej wentylacji. Aby zapewnić w nim skuteczną wymianę powietrza, firma Hörmann oferuje zestaw do uchylania górnego segmentu bramy. Dla najbardziej wymagających – wraz z systemem czujników wilgotności, który pozwala na automatyczne wietrzenie garażu.

 • Jakie są rodzaje wentylatorów i ich zastosowania?

  2020-05-21

  Jakość powietrza w domu ma duży wpływ na nasze zdrowie. Zanieczyszczone powietrze może nasilać objawy alergiczne czy astmę. Dodatkowo spowalnia regenerację organizmu i osłabia odporność. Dlatego warto zatroszczyć się o jak najlepszą jakość powietrza w domu.

 • Wentylacja hybrydowa – co to jest?

  2019-11-18

  Wentylacja hybrydowa jest jednym z najnowszych rozwiązań. Aby zapewnić dobrą jakość powietrza w budynku, wykorzystuje zalety wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej. Może być z powodzeniem stosowana w różnych typach obiektów.

 • Jak dobrać odpowiedni wentylator?

  2019-09-30

  Świeże powietrze, dostępne nie tylko w górach, nad jeziorem czy nad morzem, ale również w Waszych mieszkaniach. Potrzebujecie tylko odpowiedniego wentylatora. W dzisiejszym odcinku prezentujemy różne modele wentylatorów marki Ventika. Podpowiadamy również jak w prosty sposób dobrać wentylator odpowiedni dla naszego mieszkania.

 • Wentylacja łazienki – jak dobrać odpowiedni wentylator?

  2019-08-12

  Żyjemy w klimacie, w którym panują różne temperatury, więc powinniśmy się przygotować na każdą z nich. Warto więc zadbać o odpowiedni przepływ i wentylację powietrza w naszym domu. Rodzajów wentylacji jest na rynku bardzo dużo, jednak nie wszystkie są odpowiednie do każdego rodzaju pomieszczeń. W trakcie projektowania dodatkowej wentylacji, warto się zdecydować jaki chcemy...

 • Jaki wentylator wybrać do łazienki?

  2019-05-28

  Aby zapewnić skuteczną wentylację w łazience, oprócz wentylacji naturalnej, warto zastosować także wentylator łazienkowy, który montuje się najczęściej na wlocie do kanału wentylacyjnego. To niewielkie i niedrogie urządzenie, skutecznie usunie nadmiar wilgoci, gromadzącej się w łazience.

 • Wentylacja łazienki – jak dobrać odpowiedni wentylator?

  2019-05-28

  Najbardziej popularnym systemem wentylacji w domach i mieszkaniach jest wentylacja grawitacyjna. To rozwiązanie najtańsze, ale niestety równocześnie mało efektywne. Pomieszczeniami, w których najbardziej odczuwalny jest brak prawidłowego działania wentylacji grawitacyjnej są łazienki i toalety. Stale utrzymujący się wysoki poziom wilgotności powietrza stanowi idealne...

 • Sprawna wentylacja w łazience

  2019-01-10

  Występująca okresowo w łazience duża wilgotność powietrza powoduje, że jego regularna wymiana na świeże w tym miejscu jest szczególnie ważna. Najłatwiejszy sposób to otwieranie okna, jednak jest to komfortowe rozwiązanie tylko w ciepłe dni. Co zrobić, aby wentylacja w łazience działała bez zarzutu?

 • Przewaga wentylacji mechanicznej nad naturalną

  2018-11-05

  Zaletą każdej wentylacji mechanicznej jest to, że może działać skutecznie w przeciwieństwie do wentylacji naturalnej. Pozwala także mieszkańcom dostosować stopień wymiany powietrza do aktualnych potrzeb - mniejszy - gdy nie ma ich w domu i większy - gdy na przykład mamy gości. Jak więc wybrać rodzaj wentylacji mechanicznej? Zapraszamy do oglądania filmu!

 • Jak zadbać o czyste i świeże powietrze w domu?

  2018-10-29

  Oddychając zużywamy tlen i produkujemy dwutlenek węgla, do tego dochodzi wilgoć i różne związki chemiczne, których wdychać nie chcemy. Dlatego tak ważne jest aby zadbać o dobrą wentylację naszego domu. Jeśli tego nie zrobimy może to wywołać bardzo niekorzystne skutki. Zapraszamy na film!

 • Nowości od VENTIKI – wentylatory i kratki KLIQ

  2018-10-11

  Gama akcesoriów wentylacyjnych VENTIKI powiększyła się o serię wentylatorów łazienkowych i kratek wentylacyjnych z wymiennymi dekoracyjnymi panelami pod wspólną nazwą KLIQ .

 • VENTIKA NOWOŚCI serii KLIQ

  2018-07-30

  Seria akcesoriów wentylacyjnych VENTIKA, z wymiennymi dekoracyjnymi panelami pod wspólną nazwą KLIQ, powiększa się o kolejne wzory. KLIQ PRINT i KLIQ FORM to kolekcja wentylatorów i kratek o płaskich dekoracyjnych panelach o subtelnej fakturze inspirowanej naturą . Sprawdzą się jako propozycje dla klientów ceniących sobie nowoczesny i oryginalny design. Te same...

 • Składane kanały wentylacyjne VENTIKA PRESS pomogą zaoszczędzić miejsce i pieniądze

  2018-06-06

  Wykonanie prawidłowej wentylacji w domu jednorodzinnym, czy też w innym obiekcie użyteczności publicznej wiąże się niejednokrotnie z wieloma metrami przewodów wentylacyjnych, które należy kupić, przewieźć a czasem też składować. Składane kanały wentylacyjne VENTIKA powstały po to, aby te czynności stały się prostsze i co również istotne- tańsze. Aspekt ten docenią zarówno...

 • Marka Ventica - nowość 2018

  2018-05-28

  SKŁADANE KANAŁY WENTYLACYJNE PRESS Nowoczesne rozwiązania marki VENTIKA oszczędzają powierzchnię handlową i magazynową w punkcie sprzedaży. Oferowane kanały wentylacyjne składane typu PRESS dostępne są w przekroju okrągłym, jak i w płaskim – jako kompatybilny element systemów wentylacyjnych o śr. 100 mm i przekroju 110 x 55 mm. Wykonane z PVC, lekkie i...

 • REKUPERACJA NIE TYLKO W NOWYM BUDOWNICTWIE

  2017-10-17

  Jednym z najważniejszych aspektów przy budowie domu, a często pomijanym I bagatelizowanym jest instalacja wentylacyjna. W budownictwie występują dwa typy instalacji wentylacyjnej: grawitacyjna i wymuszona (mechaniczna). Obie metody mają swoich zwolenników i przeciwników.

 • Jaki wybrać system wentylacji nawiewno-wywiewnej z rekuperacją?

  2017-06-01

  Współczesne domy wymagają sprawnego, wydajnego i energooszczędnego systemu wentylacji, który niezależnie od zmiennych warunków pogodowych, zapewni wewnątrz budynku optymalną jakość powietrza. Takim systemem jest mechaniczna wentylacja nawiewno- -wywiewna .

 • Jaka jest przewaga wentylacji mechanicznej nad grawitacyjną?

  2017-06-01

  Zalety wentylacji mechanicznej to dużo wyższy komfort, obniżenie nawet o 50% kosztów ogrzewania budynku oraz brak konieczności otwierania okna, co skutkuje uniknięciem ulicznego hałasu, włamania, kurzu, owadów jak i przeciągów.

 • NOWOŚCI BUDOWLANE 2016 ROKU w ofercie dostawców Grupy PSB - INSTALACJE , ODWODNIENIA, WENTYLACJA

  2016-11-30

  GROUND -THERM Ventiflex® Plus – modułowy system kształtek wentylacyjnych (uzw) to zestaw 10-ciu uniwersalnych elementów z tworzywa sztucznego, z których w 2–3 minuty można poskładać dowolną kształtkę (skrzynkę rozprężną lub rozdzielacz) do układu wentylacji dla budynków jednorodzinnych, biurowych, szkół, gabinetów itp. Zalety : + Niezwykle łatwy montaż –...