Tematy miesiąca

Ilość znalezionych porad spełniających kryteria wyszukiwania: 245

 • więcej

  Kamień i beton na ścianie – megatrend wnętrzarski

  2018-04-17, Temat miesiąca

  Kamień od wieków miał swoje zaszczytne miejsce w ekskluzywnych wnętrzach. Marmury, trawertyny, piaskowce były synonimem luksusu. Kamienne podłogi oraz dekoracje ścienne wiele mówiły o statusie społecznym właściciela domu. Ten surowiec dobrze sprawdzał się zarówno w przypadku aranżacji klasycznych, jak i bardziej nowoczesnych.

  więcej
 • więcej

  Dlaczego SikaBond®-T8 jest tak popularny?

  2018-04-16, Temat miesiąca

  Posadzki na balonach, tarasach i loggiach są zwykle narażone na ekstremalne oddziaływanie warunków atmosferycznych, które mają decydujący wpływ na zmianę ich wyglądu i spełnianych funkcji. Poza odpornością na różnicę temperatur czy obciążenia mechaniczne, muszą być odporne na działanie wody. Zniszczeniom widocznym na powierzchni towarzyszą zwykle uszkodzenia warstw głębszych...

  więcej
 • więcej

  Pochłanianie dźwięku a izolacyjność akustyczna – oba parametry równie ważne

  2018-04-16, Temat miesiąca

  Najnowsze wytyczne dotyczące akustyki budynków, w tym norma tzw. pogłosowa, są w pewnym sensie odzwierciedleniem tego jak w Polsce myśli się o przyjaznej akustyce. A niestety często myśli się skrótowo, skupiając jedynie na pochłanianiu dźwięku. Tymczasem równie istotna jest też izolacyjność akustyczna.

  więcej
 • więcej

  Bezpieczeństwo pożarowe dachów zielonych

  2018-04-09, Temat miesiąca

  Dach w układzie zielonym to uporządkowany system warstw, w którym każda pełni określoną funkcję w systemie jedno- lub wielowarstwowym. Bywa, że wiele warstw pełni równocześnie kilka funkcji i wzajemnie się uzupełnia.

  więcej
 • więcej

  Jak zagospodarować wodę deszczową w obrębie działki

  2018-04-09, Temat miesiąca

  Skąd się bierze nadmiar wody deszczowej na działce? Deszcz o natężeniu 20mm wsiąka w przypadku gruntów przepuszczalnych w ciągu 20 sekund, w przypadku gruntów słabo przepuszczalnych może to zająć nawet ponad 30 minut. Gdy grunty są gliniaste woda nie wsiąka wcale, a odparowuje i może to trwać nawet tydzień! Dodatkowo każda powierzchnia utwardzona (dach, podjazd, ścieżka)...

  więcej
 • więcej

  Przygotuj się na wiosnę z VERTO

  2018-04-04, Temat miesiąca

  Po okresie zimowym każdy właściciel ogrodu powinien zrobić przegląd swoich narzędzi i sprawdzić czy posiada wszystko co jest potrzebne do pielęgnacji ogrodu w sezonie. Razem z marką VERTO doradzamy w jakie narzędzia warto się wyposażyć na ten czas.

  więcej
 • więcej

  ENERGY+ nowy system elektronarzędzi GRAPHITE

  2018-03-20, Temat miesiąca

  Marka GRAPHITE z początkiem 2018 roku wprowadziła nowy system elektronarzędzi akumulatorowych. Od teraz jeden akumulator będzie pasował do wielu urządzeń. Dzięki temu użytkownicy zaoszczędzą miejsce i pieniądze.

  więcej
 • więcej

  Modułowe sufity podwieszane: system Peakform od Armstrong znacznie ułatwia montaż i stabilizuje konstrukcję rusztu.

  2017-12-20, Temat miesiąca

  Peakform – główny profil nośny firmy Armstrong to opatentowane rozwiązanie, które pozwala ekipom montażowym w łatwy sposób stworzyć system do instalacji sufitów podwieszanych. Posiada specjalny zamek „klik” stabilizujący konstrukcję i otwory montażowe co 100 mm.

  więcej
 • więcej

  System ociepleń wykończony tynkiem silikonowym został wyróżniony godłem Teraz Polska.

  2017-12-18, Temat miesiąca

  W tegorocznej edycji konkursu Teraz Polska BOLIX został laureatem tego prestiżowego godła ze swoim flagowym produktem: systemem ociepleń wykończonym tynkiem silikonowym.

  więcej
 • więcej

  Izolacja fundamentów ścian i piwnic w systemie Botament – prace budowlane jesienią i zimą

  2017-11-21, Temat miesiąca

  Prawidłowo wykonana hydroizolacja to gwarancja skutecznej i długotrwałej ochrony budynku przed szkodliwym działaniem wody i wilgoci. Nie można pomijać tego kroku, szczególnie że skuteczną izolację można położyć nawet jesienią i zimą.

  więcej