Etex Poland Sp. z o.o.

Etex Poland Sp. z o.o.

ul. Przecławska 8

03-879 Warszawa

Tel. 41 357 82 00

www.siniat.pl

www.nidapoddasze.pl

Artykuły

 • ZASTOSOWANIE SUCHEJ ZABUDOWY do wykończenia ścian i sufitów

  2024-01-05

  Idealny remont to taki, który przebiega sprawnie, szybko, a jednocześnie przy możliwie umiarkowanych kosztach. W taki przepis doskonale wpisuje się sucha zabudowa, będąca alternatywą dla kosztownych, ciężkich i kłopotliwych w montażu tradycyjnych materiałów budowlanych. Jest popularna zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i komercyjnym.

 • Planowanie prac wykończeniowych na budowie – jakie produkty gipsowe wybrać, aby ułatwić sobie życie?

  2023-11-07

  Podczas prac wykończeniowych istotne jest takie zaplanowanie działań, aby projekt mógł być zrealizowany w założonym czasie i przy osiągnięciu możliwie niskich kosztów.

 • Zastosowanie płyty Siniat Smart F w pomieszczeniach wymagających ochrony przeciwpożarowej

  2023-10-24

  Niektóre płyty gipsowo-kartonowe zostały specjalnie zaprojektowane w celu zwiększenia odporności na działanie wysokich temperatur. Płyty te są często określane jako „płyta gipsowa ogniochronna” lub „płyta gipsowa ognioodporna”. Zawierają dodatki i modyfikacje rdzenia gipsowego, w celu poprawienia ich działania w sytuacjach zagrożenia pożarowego.

 • Wybór masy szpachlowej do spoinowania płyt g-k

  2023-10-03

  Nieodłącznym elementem prac wykończeniowych w systemie suchej zabudowy jest spoinowanie płyt gipsowo-kartonowych. Działanie to wymaga doświadczenia, odpowiednich produktów i narzędzi. Jest to jeden z ważniejszych etapów mocowania płyt – prawidłowo wykonane spoinowanie płyt g-k pozwala uniknąć pęknięć na połączeniach. Przy wyborze produktu do spoinowania oraz ostatecznego wykończenia powierzchni warto zwrócić uwagę nie tylko na parametry...

 • Gipsy szpachlowe Nida Start i Nida Finish marki Siniat

  2023-09-28

  "Nida Start i Nida Finish to gipsy szpachlowe, które od lat towarzyszą wykonawcom w pracach remontowych i wykończeniowych. Zostały stworzone 15 lat temu, aby współtworzyć rozwiązania systemowe z profilami i płytami gipsowo-kartonowymi w Systemach Suchej Zabudowy Nida. Przez ten czas stały się jednym z najbardziej rozpoznawalnych produktów do spoinowania płyt kartonowo gipsowych na rynku. Prezentowane produkty dostępne w sieci hurtowni...

 • Płyta gipsowo-kartonowa Nida Cicha - Siniat

  2023-09-18

  "Skorzystaj z innowacyjnych rozwiązań systemowych Siniat i zapewnij wysoką izolacyjność akustyczną w pomieszczeniach mieszkalnych. Akustyczna płyta Nida Cicha Rozwiązania dla ciszy i spokoju Zapewnia wyjątkowo wysoką izolacyjność akustyczną Odporna na uderzenia, działanie ognia oraz wilgoć. Prezentowane produkty dostępne w sieci hurtowni budowlanych Grupa PSB.

 • CEMENTEX – najlepszy produkt do łazienek

  2022-11-23

  PŁYTA CEMENTEX W ŁAZIENCE Płyta Cementex zachowuje bardzo dobre parametry w środowiskach wilgotnych, dzięki czemu jest idealnym rozwiązaniem dla nowoczesnych łazienek. Płyty Cementex występują w wielu różnych grubościach – 3,5; 6; 8; 10 i 12 mm. O ile w przypadku zastosowań zewnętrznych rekomendowaną, minimalną grubością płyty jest 10 mm, tak w przypadku...

 • Buduję z głową – nowa linia produktów SMART

  2022-09-24

  Dzięki technologii zastosowanej przy produkcji produktów z linii Smart został ograniczony ślad węglowy. Teraz, kupując produkty Siniat Smart, wybiera się rozwiązanie nie tylko przyjazne środowisku, ale także takie, które podniesie komfort i jakość pracy oraz obniży jej koszty.