Petralana S.A.

Petralana S.A.

ul. Konstytucji 74

41-905 Bytom

Tel. 32 209 01 27

biuro@petralana.eu

www.petralana.eu

Artykuły

 • PETRALIGHT – Oszczędność na każdym etapie inwestycji!

  2023-09-24

  PETRALIGHT to produkt, który dzięki swoim parametrom zdobył uznanie na rynku. Klienci docenili ten materiał izolacyjny za bardzo dobrą termoizolacyjność połączoną z trwałością, izolacyjnością ogniową oraz zdolnością do pochłaniania dźwięków. Opracowane na początku roku 2019, przez specjalistów PETRALANA SA, zmiany w technologii sposobu pakowania, pozwoliły znacznie poprawić wskaźnik kompresji dla tego produktu.

 • Podstawowe parametry wełny mineralnej

  2022-12-06

  Mineralna wełna skalna to unikatowy materiał o wysokich właściwościach izolacji termicznej i akustycznej, wysoko niepalny i bardzo trwały. Charakteryzuje się szeregiem wartości, decydujących o możliwościach jej zastosowania. Wśród definiujących ją parametrów wymienia się współczynnik przewodzenia ciepła, niepalność, klasę grubości, ściskanie, nasiąkliwość, paroprzepuszczalność czy dźwiękochłonność.

 • Izolacja termiczna i akustyczna w budownictwie przemysłowym

  2022-11-10

  Dekada szybkiego rozwoju i zmian w sektorze budownictwa przemysłowego zaowocowała poszukiwaniem innowacyjnych rozwiązań i materiałów, możliwych do zastosowania w konstrukcjach przemysłowych. Tym, co wyróżnia takie budowle, jest przede wszystkim ich wielkość, co sprawia, że budownictwo przemysłowe staje przed wieloma wyzwaniami i wymaga zastosowania materiałów o najwyższych parametrach.

 • Ochrona przeciwpożarowa stropów nad garażami i piwnicami

  2022-08-02

  W budynkach mieszkalnych, bezpieczeństwo pożarowe przegród stało się bardzo istotnym parametrem i przyczyniło się do większego dbania o bezpieczeństwo bierne. Oprócz części mieszkalnych zwrócić należy uwagę na bezpieczeństwo pożarowe stropów nad garażami i piwnicami.

 • Dlaczego warto wybrać wełnę skalną PETRALANA?

  2021-11-29

  Tysiąc złotych? A może dwa tysiące rocznie? Suma oszczędności na rachunkach za ogrzewanie jest wyznaczana zależnie od fantazji kalkulującego. Prawdziwa wartość profesjonalnie wykonanej termomodernizacji zależy jednak od wielu czynników, niekiedy nieprzeliczalnych na złotówki. Komfort to przecież nie tylko stała temperatura.