• więcej

    Hydroizolacja fundamentów w systemie NEXLER BITFLEX

    Fundamenty są kluczowym elementem każdego budynku – przenoszą jego ciężar na grunt i zapewniają stabilność konstrukcji. Aby mogły służyć przez długie lata, niezbędna jest ich skuteczna ochrona przed wilgocią i wodą gruntową. Hydroizolacja fundamentów nie tylko zapobiega degradacji materiałów budowlanych, ale także chroni przed pleśnią i grzybami, które mogą negatywnie wpływać...

    2025-06-17,
    Temat miesiąca
  • więcej

    Czym jest dysperbit – zastosowanie: fundamenty, drewno

    Trwała i niezawodna hydroizolacja chroni budynek przed wilgocią, wodą, a także innymi niekorzystnymi czynnikami środowiskowymi. Jednym z produktów, który zyskał uznanie w tej dziedzinie, jest dysperbit. Ta specjalistyczna bitumiczna masa powszechnie stosowana jest do izolacji fundamentów, ale sprawdzi się również doskonale w przypadku innych elementów domu.

    2025-05-31,
    Pozostałe porady
  • więcej

    JAK WŁAŚCIWIE wykonać hydroizolację fundamentów w budownictwie jednorodzinnym?

    Budowa domu jednorodzinnego to proces, który wymaga nie tylko znacznych nakładów finansowych, ale również wiedzy z różnych dziedzin budownictwa. Prawidłowo wykonana hydroizolacja fundamentów, chroniąca konstrukcję przed destrukcyjnym działaniem wody i wilgoci, jest jednym z kluczowych elementów decydujących o późniejszej trwałości i funkcjonalności budynku.

    2024-04-25,
    Głos PSB
  • więcej

    OCIEPLENIE fundamentów styropianem

    Ściany fundamentowe, tak jak inne elementy budynku powinny być dobrze ocieplone by maksymalnie ograniczyć straty ciepła z budynku, które przenika do gruntu. Ich betonowa zazwyczaj konstrukcja wzmocniona stalowym zbrojeniem bardzo dobrze przewodzi ciepło, powodując duże wychłodzenie wewnętrznych części budynku. Dlatego tak ważny jest właściwy wybór materiału i poprawne...

    2024-04-24,
    Głos PSB
  • więcej

    System Budowy H+H – ciepłe i ciche domy od fundamentów aż po dach

    Od wielu sezonów wśród najbardziej popularnych materiałów ściennych plasują się niezmiennie beton komórkowy i bloczki silikatowe. Są to jedne z propozycji najczęściej wybieranych do wznoszenia ścian, nie tylko przez projektantów i deweloperów, ale również przez inwestorów wykorzystujących je do budowy domów jednorodzinnych. Ich fenomen polega na wszechstronności - produkty...

    2024-04-18,
    Temat miesiąca
  • więcej

    Iniekcja krystaliczna ścian i fundamentów

    Iniekcja krystaliczna jest technologią, która sprawdza się, jeśli mamy problemy z zawilgoceniem ścian przyziemia czy też fundamentów. Na czym polega osuszanie murów tą metodą?

    2024-03-31,
    Pozostałe porady
  • więcej

    Budowa domu – odwodnienie nadmiaru wody z dachu i stref przydomowych

    Zbytnie nagromadzenie wody deszczowej może stanowić nie lada problem dla właścicieli domów jednorodzinnych, dlatego planując budowę każdy inwestor powinien pamiętać o zagospodarowaniu wody deszczowej. Uchroni to nie tylko fundamenty i ściany przed zalaniem i zawilgoceniem, ale także poprawi estetykę i komfort użytkowania naszej działki.

    2024-03-05,
    Temat miesiąca
  • więcej

    Izolacja przeciwwodna typu ciężkiego – co to jest i jakie ma zastosowanie

    Izolacja ciężka fundamentów to najpewniejszy sposób na zabezpieczenie tej części budynku przed działaniem wilgoci, szczególnie jeśli poziom wód gruntowych znajduje się powyżej poziomu posadowienia budynku.

    2023-12-31,
    Pozostałe porady
  • więcej

    Fundament pod ogrodzenie – jak wykonać poprawnie?

    Fundament pod ogrodzenie może być niezbędnym elementem konstrukcji całego płotu. Przęsła, szczególnie, gdy są murowane, stanowią duże obciążenie, które w efekcie może powodować osiadanie konstrukcji ogrodzenia oraz pęknięcia na jego powierzchni. Uszkodzeń tych pomoże uniknąć odpowiednio wykonany fundament. Jaka powinna być głębokość fundamentów pod ogrodzenie? Jak zrobić...

    2023-09-30,
    Pozostałe porady
  • więcej

    Ocieplenie fundamentów styrodurem – zobacz jak ocieplić fundamenty styropianem XPS

    Ocieplanie fundamentów i ścian piwnic styrodurem należy do standardowych rozwiązań w budownictwie energooszczędnym. Styropian XPS fundament to najlepiej sprawdzający się materiał izolacyjny w częściach budynku bezpośrednio stykających się z gruntem. Prawidłowo wykonana izolacja fundamentu styrodurem gwarantuje komfort termiczny domu na długie lata, bez konieczności ponoszenia...

    2023-08-31,
    Pozostałe porady
  • więcej

    Szalunki TASSU z innej perspektywy - LAMMI-FUNDAMENT

    "Montaż szalunków TASSU w Zgierzu Prezentowane produkty dostępne w sieci hurtowni budowlanych Grupa PSB. Znajdź swój skład: https://www.grupapsb.com.pl/sklady-budowlane Odcinek powstał przy współpracy z firmą: LAMMI-FUNDAMENT

    2023-08-08,
    Pozostałe porady
  • więcej

    Szkło wodne – właściwości i zastosowanie

    Szkło wodne, czyli różnorodne stopy lub roztwory krzemianów jest ważnym produktem chemii budowlanej, ale jest to również składnik wielu materiałów wykorzystywanych w domu. Zastosowanie szkła wodnego ma miejsce od jego budowy fundamentów przez wykończenie wnętrz po utrzymanie w nich czystości.

    2023-05-31,
    Pozostałe porady
  • więcej

    Jak zrobić zaprawę murarską – proporcje

    Budowa, a także remont domu wymusza zastosowanie odpowiednich produktów. Jednym z nich jest zaprawa murarska. Wykorzystamy ją np. do wykończenia, budowy ścian czy fundamentów. Warto więc, aby była najwyższej jakości. Jak zrobić zaprawę?

    2023-05-31,
    Pozostałe porady
  • więcej

    Hydroizolacja fundamentów, ścian i piwnic w systemie Botament – prace budowlane jesienią i zimą.

    Prawidłowo wykonana hydroizolacja to gwarancja skutecznej i długotrwałej ochrony budynku przed szkodliwym działaniem wody i wilgoci. Nie można pomijać tego kroku, szczególnie że skuteczną izolację można położyć nawet jesienią i zimą.

    2022-10-17,
    Temat miesiąca
  • więcej

    Skuteczna izolacja fundamentów – jak ją wykonać?

    Wilgoć jest jednym z najbardziej destrukcyjnych czynników działających na budynek. Błędy popełnione na etapie budowy będą mieć poważne konsekwencje, a ich naprawa może się okazać bardzo kosztowna. Podpowiadamy, po które rozwiązania warto sięgnąć, aby uniknąć przykrych konsekwencji.

    2022-04-27,
    Temat miesiąca
  • więcej

    Jakie zalety mają gotowe szalunki fundamentowe TASSU?

    Cechy szczególne gotowych szalunków fundamentowych TASSU: - szybki i łatwy rozładunek (elementy ważą ok. 20 kg) - krótki czas montażu (dla domu jednorodzinnego: 2–4 godziny) - niski koszt pracy (2 osoby bez specjalnych kwalifikacji) - standardowe narzędzia (nożyce do cięcia drutu, nóż, drut wiązałkowy) - bezpieczeństwo na budowie - 100-procentowa kontrola kosztów - brak...

    2022-04-05,
    Pozostałe porady
  • więcej

    Wykonywanie szalunków ław i stóp fundamentowych

    Gotowe szalunki tracone są niezwykle pomocnym narzędziem, które spowoduje iż prace związane z szalowaniem ław i stóp fundamentowych na placu budowy zostaną czasowo skrócone do minimum. Szalunki dostarczane są na budowę w postaci gotowych do zalania form o określonych wymiarach. Prace są łatwe i szybkie.

    2021-01-27,
    Głos PSB
  • więcej

    Styropian – właściwości, rodzaje i zastosowanie

    Styropian jest najczęściej wybieranym materiałem termoizolacyjnym wykorzystywanym podczas budowy domu. Stosujemy go m.in. do ocieplenia fundamentów, ścian zewnętrznych, podłóg na gruncie czy stropie. Producenci oferują kilka rodzajów styropianu. Czym się różnią?

    2020-12-14,
    Pozostałe porady
  • więcej

    Badanie gruntu – komu i kiedy je zlecić

    Aby dobrze zaprojektować i zabudować fundamenty domu, należy wiedzieć, jaki jest grunt na działce przeznaczonej pod budowę. Należy więc wykonać badania geologiczne.

    2020-11-17,
    Pozostałe porady
  • więcej

    Jak wykonać drenaż opaskowy

    Drenaż opaskowy ma za zadanie odprowadzać nadmiar wody deszczowej do kanalizacji burzowej, zbiornika, studni chłonnej lub w głębsze partie gruntu. Poprawnie wykonany zabezpieczy nasz dom przed wodą gruntową, opadową i zaskórną.

    2020-11-17,
    Pozostałe porady
  • więcej

    Hydroizolacja fundamentów, piwnic, tarasów, balkonów - czym się kierować podczas wyboru produktów?

    Wykonanie izolacji przeciwwodnej budynku to jeden z najważniejszych etapów budowy. Jej prawidłowy dobór i właściwa aplikacja wpływa na komfort użytkowania obiektu w przyszłości. Tylko wysokiej jakości produkty do hydroizolacji zapewnią obiektowi odpowiednią ochronę.

    2020-10-09,
    Temat miesiąca
  • więcej

    Budowa w zgodzie z poszanowaniem natury

    Przepisy zobowiązują nas, aby podczas prowadzenia prac budowlanych była zapewniona ochrona ziemi, wody, powietrza atmosferycznego, roślinności i zwierząt. Na co więc zwrócić uwagę i o czym pamiętać budując dom, by nie działać przeciw środowisku naturalnemu?

    2020-10-08,
    Pozostałe porady
  • więcej

    Pewność szczelności i bezpieczeństwa – poznaj nowoczesne masy hydroizolacyjne Nexler BITFLEX

    Właściwe zabezpieczenie fundamentów budynku przed wilgocią i wodą gruntową decyduje o jego trwałości i komforcie mieszkańców. Dlatego kluczowe jest wykonanie hydroizolacji z wykorzystaniem najlepszych materiałów. Bezpieczeństwo na lata gwarantują produkty wysokiej jakości takie jak Nexler BITFLEX. Są to masy bitumiczne nowej generacji oparte na emulsji drobnocząsteczkowej...

    2020-09-30,
    Temat miesiąca
  • więcej

    Hydroizolacje Botament - systemowe rozwiązania od fundamentu po dach

    Izolacja pionowa oraz pozioma ścian piwnic i fundamentów. Izolacja podposadzkowa garaży, piwnic i pomieszczeń technicznych. Izolacja pomieszczeń przeznaczonych na stały pobyt ludzi. Izolacja pozioma ścian. Izolacja łazienki. Izolacja tarasów i balkonów.

    2020-08-24,
    Pozostałe porady
  • więcej

    Styropian EPS do ocieplenia fundamentów

    Jeszcze do niedawna izolacja termiczna fundamentów była etapem budowy domu pomijanym. Aktualnie jest traktowana jako jeden z kluczowych elementów, pozwalających na uniknięcie mostków termicznych – miejsc ucieczki ciepła z budynku. Jednym z materiałów stosowanych do ocieplenia tej części budynku jest styropian EPS.

    2020-07-30,
    Pozostałe porady
  • więcej

    Naprawa fundamentów – jak wykonać hydroizolację przeciwwodną?

    Fundamenty stanowią podstawę każdej budowli. Dążąc do wykorzystania często niewielkich przestrzeni pod budownictwo mieszkaniowe coraz częściej oprócz wykorzystania części podziemnych budynku jako piwnice wykorzystuje się je również jako garaże. Z założenia więc ściany podziemne budynków zagłębione są w gruncie na znacznej głębokości. Muszą zatem funkcjonować bezawaryjnie...

    2020-07-08,
    Temat miesiąca
  • więcej

    Rodzaje gruntów budowlanych

    Grunt budowlany to podłoże, na którym będzie posadowiony budynek. Wyróżnia się dwa rodzaje: grunty naturalne oraz antropologiczne. Jakie są najlepsze pod budowę domu?

    2020-01-26,
    Pozostałe porady
  • więcej

    Ogród pełen ciepła i zieleni

    Domowa oranżeria zapewni światło, ciepło, ochronę przed deszczem i dodatkową przestrzeń. Docenimy jego urok szczególnie zimą, gdy aura nie zachęca do przebywania na dworze. a nam marzy się poranna kawa wypijana w otoczeniu zieleni.

    2019-12-01,
    M jak Mrówka
  • więcej

    Jak ochronić piwnice, garaże, balkony i tarasy przed działaniem wody?

    Woda bardzo niekorzystnie wpływa na budynki mieszkalne oraz inne zabudowania. Zmieniając swój stan skupienia powoduje znaczne zniszczenia wewnątrz i na zewnątrz zabudowań. Właśnie dlatego tak ważne jest prawidłowe wykonanie hydroizolacji powierzchni przy wykorzystaniu najwyższej jakości materiałów. Dedykowanym produktem jest elastyczna polimerowo-cementowa zaprawa...

    2019-10-30,
    Temat miesiąca
  • więcej

    Budowa domu późną jesienią

    Tradycyjnie budowę domu rozpoczynamy wiosną, aby przed zimą zamknąć wszelkie prace mokre. Obecnie jednak, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, nawet w niskich temperaturach panujących późną jesienią i w czasie lekkiej zimy można prowadzić część prac.

    2019-10-17,
    Pozostałe porady
  • więcej

    NOWOŚĆ! Szalunki fundamentowe TASSU firmy LAMMI-FUNDAMENT

    Lammi-Fundament to część fińskiego koncernu Lammin Betoni, który wyróżnia ponad pół wieku doświadczeń w projektowaniu i produkcji materiałów budowlanych. Firma dokłada wszelkich starań, by wyroby były nowoczesne i bezpieczne, a także minimalizowały koszty i usprawniały procesy budowlane. W Polsce działa od 2016 roku i od początku z sukcesem sprzedaje szalunki fundamentowe...

    2019-04-03,
    Temat miesiąca
  • więcej

    Jak zamontowaś gotowe szalunki budowlane TASSU?

    Szalunki fundamentowe TASSU to nowoczesne rozwiązanie dla budownictwa. Montaż jest bardzo prosty i nie wymaga specjalistycznych kwalifikacji. Formy są lekkie, więc łatwo je rozładowywać i przenosić. Wszystkie prace montażowe oraz betonowanie mogą wykonać dwie osoby w ciągu jednego dnia (w przypadku domu jednorodzinnego). Do zmontowania szalunków potrzebne są jedynie podstawowe...

    2019-04-01,
    Pozostałe porady
  • więcej

    Szalunki fundamentowe Tassu

    Gotowe szalunki TASSU przeznaczone są do wykonywania ław fundamentowych. Mają długość 5 m oraz ciężar ok. 20 kg i wyposażone są w podstawowe zbrojenie prętowe f 8 mm. Natomiast szalunki do wykonywania stóp fundamentowych są dostępne w różnych rozmiarach, bez zbrojenia podstawowego. Właściwy kształt uzyskuje się przez odpowiednie docięcie, zgięcie i...

    2019-03-28,
    Głos PSB
  • więcej

    Ziemia z wykopu fundamentów – jak ją zagospodarować

    Wielu inwestorów budujących dom, staje przed dylematem, co zrobić z ziemią z wykopu fundamentów. Niektórzy oddają ją za darmo, jednak dużo lepiej znaleźć na placu budowy miejsce do jej składowania, a później wykorzystać do założenie ogrodu. Oczywiście dużo zależy od rodzaju ziemi.

    2019-03-09,
    Pozostałe porady
  • więcej

    Fundamenty i piwnice współczesnego domu - energooszczędność od podstaw

    Fundamenty przenoszą ciężar domu, chroniąc przed skutkami nierównomiernego osiadania gruntu, które jest częstym powodem zarysowania i pękania ścian. Trwałość i bezpieczeństwo konstrukcji zapewnia nie tylko wykonanie fundamentów zgodnie ze sztuką budowlaną, ale także użycie nowoczesnych materiałów do murowania.

    2019-03-08,
    Pozostałe porady
  • więcej

    Z czego wykonać fundamenty domu?

    Dobry fundament powinien być zaprojektowany i wykonany zgodnie z warunkami panującymi na naszej działce. W przeciwnym przypadku może nie utrzymać spoczywającego na nim ciężaru. Z tego powodu materiały wykorzystywane do budowy fundamentów muszą być odpowiednio wytrzymałe na obciążenia. Ich zadaniem jest również ochrona przed wychładzaniem budynku.

    2019-03-08,
    Pozostałe porady
  • więcej

    Czym ocieplać fundamenty – materiały termoizolacyjne

    Fundamenty muszą być ciepłe. Niezależnie od tego, czy budynek jest podpiwniczony czy nie, konieczne jest ocieplenie fundamentów. W domu energooszczędnym nie tylko ściany piwniczne, ale również i fundamentowe muszą być ocieplane, nawet wtedy kiedy zbudowane są z materiałów, których producenci deklarują, że mają one dobrą izolacyjność termiczną.

    2019-03-08,
    Pozostałe porady
  • więcej

    Hydroizolacja fundamentów – jak wykonać

    Hydroizolacja fundamentów to ważny etap budowy domu, ponieważ popełnione błędy są już praktycznie niemożliwe do naprawienia. Prawidłowo zabezpieczone fundamenty chronią konstrukcję domu przed wilgocią i jej destrukcyjnym działaniem.

    2019-03-08,
    Pozostałe porady
  • więcej

    Wykop pod fundamenty domu – ręcznie czy mechanicznie

    Pierwszym etapem prac na każdej budowie domu są roboty ręczne, czyli wykonanie wykopu pod fundamenty. Możemy zdecydować się na wynajęcie koparki lub wykonać go ręcznie przy pomocy przyjaciół lub kilku pracowników. Jakie są wady i zalety tych rozwiązań?

    2019-03-08,
    Pozostałe porady
  • więcej

    Nowoczesne materiały izolacyjne do zabezpieczenia ścian fundamentowych i piwnic

    Odpowiednio wykonana izolacja przeciwwilgociowa, przeciwwodna i termiczna fundamentów oraz ścian fundamentowych sprawią, że te przegrody domu będą trwałe, właściwie zabezpieczone przed wilgocią i przemarzaniem. Z czego powinna być wykonana hydroizolacja fundamentów? Czym ocieplić ściany fundamentowe?

    2019-03-08,
    Pozostałe porady
  • więcej

    DZIAŁKA pod budowę domu

    Dla planujących budowę domu wiosna to wzmożony okres poszukiwań działek budowlanych. Na co warto zwrócić uwagę, by wybór miejsca pod budowę domu okazał się korzystny dla naszej rodziny?

    2019-03-01,
    M jak Mrówka
  • więcej

    Jak wykonać optymalną instalację wodno-kanalizacyjną?

    W mieszkaniach, w zależności od ich wielkości, są jeden lub dwa piony kanalizacyjne. W domu jednorodzinnym - zarówno parterowym, jak i piętrowym - może być ich więcej ii powinny być usytuowane w takich miejscach, by ścieki z kuchni, łazienek i toalet, a także pralni i kotłowni mogły być wyprowadzane w pionie najkrótszą drogą do poziomu fundamentów, a potem do kanalizacji...

    2018-09-28,
    Pozostałe porady
  • więcej

    Jak prawidłowo izolować budynki z pomieszczeniami mieszkalnymi i użyteczności publicznej?

    Z filmu dowiecie się na co zwrócić szczególną uwagę podczas izolowania budynków z pomieszczeniami mieszkalnymi i użyteczności publicznej? Zapoznacie się z gamą produktów do izolacji firmy ADW.

    2018-07-14,
    Pozostałe porady
  • więcej

    Fasadowy system dekoracyjny TO-DECOR

    Bryła budynku powinna być ocieplona od fundamentu (w zasadzie od ławy lub płyty fundamentowej), aż po dach. Zasada w teorii jest prosta, a w rzeczywistości…? Nie wszystkie części budynku łatwe do narysowania podczas projektowania można w prosty i łatwy sposób wykonać. Z pomocą wykonawcą przychodzą dostawcy systemów ociepleń i elementów uzupełniających, którzy dostarczają na...

    2018-06-20,
    Temat miesiąca
  • więcej

    Skuteczna forma ochrony fundamentu – Knauf Therm EXPERT HYDRO EPS 100 λ 36

    Wznoszenie fundamentu to kluczowy etap budowy domu, dlatego do jego wykonania i zabezpieczenia należy podchodzić z największą starannością. Z myślą o jego profesjonalnym ociepleniu powstał formowany ciśnieniowo styropian do izolacji fundamentów – Knauf Therm EXPERT HYDRO o podwyższonej hydrofobowości.

    2018-06-01,
    Temat miesiąca
  • więcej

    Niebieski styropian GOLD fundament EPS 150 od Termo Organiki

    Termo Organika wprowadza na rynek płyty styropianowe do fundamentów w kolorze niebieskim. Płyty wyprodukowane zostały z wyselekcjonowanego surowca o wyjątkowych właściwościach hydrofobowych i wytrzymałościowych. Charakteryzują się parametrami spełniającymi wymagania nowoczesnej izolacji termicznej. Nowe, niebieskie płyty do fundamentów mogą być stosowane w ekstremalnych...

    2018-05-14,
    Temat miesiąca
  • więcej

    Jak stawiać ściany z betonu komórkowego H+H?

    Beton komórkowy H+H może być stosowany do wznoszenia ścian piwnic, jednak z betonu komórkowego nie można wykonać fundamentów. Na ściany piwnic zaleca się stosowanie bloczków H+H Gold+ 6,0-700 z gładkimi powierzchniami czołowymi, co ułatwia prawidłowe wypełnianie spoin pionowych. Na co zwrócić szczególną uwagę przy wznoszeniu ścian z betonu komórkowego? Zapraszamy do obejrzenia...

    2018-04-17,
    Pozostałe porady
  • więcej

    Jak izolować fundamenty? Część 3

    W ostatnim, trzecim odcinku naszego filmu poznacie zastosowanie produktu IZOPLAST 2K-W. Jest to grubowarstwowa, wysokoelastyczna dwuskładnikowa masa uszczelniająca na bazie emulsji bitumicznej typu KMB, niezawierająca rozpuszczalnika organicznego, modyfikowana polimerami, wypełniaczami oraz włóknami. Polecany jest również do stosowania w systemach dachów zielonych.

    2018-03-15,
    Pozostałe porady
  • więcej

    Jak izolować fundamenty? Część 2

    W odcinku drugim poznacie między innymi właściwości dyspersyjnej masy asfaltowo kauczukowej IZOPLAST B-W. Jest to gotowa do użytku, jednoskładnikowa, wodorozcieńczalna masa bitumiczna wyprodukowana na bazie emulsji anionowej modyfikowaną polimerami, przeznaczoną do stosowania na zimno. Zapraszamy do obejrzenia filmu!

    2018-03-10,
    Pozostałe porady
  • więcej

    Fundamenty - ława czy płyta?

    Podstawą każdego domu jest fundament, który przenosi na podłoże gruntowe całość obciążeń. Jest niewidoczny, ale zapewnia stabilność całej budowli. W filmie pokażemy różne technologie budowy fundamentów i doradzimy, co wybrać: ławę czy płytę? jak skutecznie izolować i ocieplić fundamenty? na czym polega podsypywanie fundamentów i co to jest strefa zamarzania? Zadbamy o to, żeby...

    2018-03-05,
    Pozostałe porady
  • więcej

    Jak izolować fundamenty? Część 1

    Izolację fundamentów rozpoczynamy od dokładnego oczyszczenia gruntowanej powierzchni. Prace należy prowadzić bezpośrednio przed nakładaniem izolacji. Izolację rozpoczynamy od nałożenia warstwy IZOPLAST R, który przeznaczony jest do gruntowania podłoży z betonu, gładzi cementowych, cementowo-gipsowych, nasycania elementów drewnianych (np. płoty ogrodzeniowe, gonty dachowe itp.)...

    2018-03-05,
    Pozostałe porady
  • więcej

    Zamieszkać zimą na poddaszu

    Największym wyzwaniem podczas budowy i wykańczania poddasza jest zapewnienie na nim komfortowych warunków o każdej porze roku. Aby przestrzeń pod skosami nie przegrzewała się latem, a zimą nie dokuczał mieszkańcom zbyt duży chłód, musi być odpowiednio docieplona i właściwie wentylowana.

    2017-09-01,
    M jak Mrówka
  • więcej

    Papy, folie oraz membrany niezbędne podczas budowy i remontu domu

    Budowa czy remont wymarzonego domu nie należy do najłatwiejszych zadań. Każdy etap prac budowlanych wymaga zakupu odpowiednich materiałów, chroniących budynek przed wodą i wilgocią.

    2017-06-01,
    M jak Mrówka
  • 2014-12-10,
    Rozważne budownictwo
  • więcej

    Zamknij stan zero przed zimą

    Piękny początek tegorocznej jesieni sprawił, że sezon w budownictwie trwa na dobre, a wszelkie prace budowlane idą pełną parą. Październik i listopad to z pewnością ostatnie miesiące, kiedy bezpiecznie można wylewać fundamenty. Jak to zrobić, aby bez ryzyka zamknąć stan zero przed zimą? Ekspert Lafarge podpowiada na co zwrócić uwagę i jak uniknąć kluczowych błędów podczas...

    2011-11-22,
    Pozostałe porady
  • więcej

    Wytyczne do izolacji fundamentów w budynku niepodpiwniczonym

    W przypadku budynków niepodpiwniczonych, musimy pamiętać o tym, iż hydroizolujemy zarówno zewnętrzny, jak i wewnętrzny obrys fundamentów. Z uwagi na to, iż po zewnętrznym obrysie, prowadzimy również prace ocieplające, stosujemy tylko masy wodorozcieńczalne (nie działają zanikająco na styropian). Izolując wewnętrzny obrys, możemy zastosować preparaty ...

    2011-09-27,
    Temat miesiąca
  • więcej

    Ocieplenie piwnic i fundamentów

    Nie mamy wątpliwości, że piwnice należy ocieplać. Jednak powinniśmy również mieć świadomość, że izolację termiczną fundamentów korzystnie jest wykonać bez względu na to, czy dom jest podpiwniczony czy nie.

    2010-09-23,
    PSB i Partner radzą
  • więcej

    Wytyczne do izolacji fundamentów w domu niepodpiwniczonym

    W przypadku budynków niepodpiwniczonych, musimy pamiętać o tym, iż hydroizolujemy zarówno zewnętrzny, jak i wewnętrzny obrys fundamentów. Z uwagi na to, iż po zewnętrznym obrysie prowadzimy również prace ocieplające, stosujemy tylko masy wodorozcieńczalne (nie działają zanikająco na styropian). Izolując wewnętrzny obrys, możemy zastosować preparaty ...

    2010-04-29,
    Temat miesiąca
  • więcej

    Wytyczne do izolacji fundamentów w domu niepodpiwniczonym

    W przypadku budynków niepodpiwniczonych, musimy pamiętać o tym, iż hydroizolujemy zarówno zewnętrzny, jak i wewnętrzny obrys fundamentów. Z uwagi na to, iż po zewnętrznym obrysie prowadzimy również prace ocieplające, stosujemy tylko masy wodorozcieńczalne (nie działają zanikająco na styropian). Izolując wewnętrzny obrys możemy zastosować preparaty ...

    2009-02-28,
    Temat miesiąca
  • Płyty URSA XPS skutecznym ociepleniem przyziemia

    Dobrze ocieplenie fundamentów lub piwnic to istotny składnik kompleksowej termoizolacji budynku. Uwzględnienie tego problemu w fazie projektowania i budowy jest na tyle ważne, iż wszelkie poprawki stanu istniejącego są kosztowne i wymagają o wiele większych nakładów. Termoizolacja chroni jednocześnie izolację przeciwwilgociową lub przeciwwodną przed uszkodzeniami...

    2008-10-19,
    Temat miesiąca
  • więcej

    System "Bezpieczny Fundament" od firmy Icopal

    Budując dom powinniśmy zadbać o to , żeby był on ciepły i suchy, chronił całą rodzinę przed deszczem i wilgocią. Marzenia o czystych ścianach, ciepłej podłodze i małym pomieszczeniu użytkowym w piwnicy, w którym można urządzić pierwszą pracownię, mogą runąć tylko dlatego, że użyto nieodpowiednich materiałów dlo zabezpieczenia budynku przed wodą gruntową. Oszczędność na tym...

    2008-04-02,
    Temat miesiąca
  • więcej

    Prosta i skuteczna izolacja fundamentów

    Tradycyjne metody izolacji fundamentów, z zastosowaniem materiałów rolowych, nastręczają wiele problemów, są pracochłonne i kłopotliwe. Docinanie pasów papy, nieszczelne zakłady, izolowanie przejścia rur, konieczność wyrównywania podłoża, a także kłopoty z ocieplaniem ścian pokrytych papą związane są nie tylko ze zwiększonym nakładem prac, ale i znacznymi...

    2007-08-10,
    Temat miesiąca
  • więcej

    Przygotowanie fundamentu

    Rozpoczynając budowę swojego domu warto pomyśleć o właściwym przygotowaniu fundamentu. Najlepiej zrobić to już na etapie tworzenia projektu, co pozwoli uniknąć wielu niepotrzebnych komplikacji i dodatkowych kosztów w kolejnych etapach budowy.

    2007-08-10,
    Temat miesiąca
  • więcej

    Termoizolacja ścian fundamentowych

    Problem ocieplania fundamentów i ścian piwnic, często zostaje pomijany, przy rozważaniu izolacji budynku, choć i tutaj można osiągnąć redukcję start ciepła ogrzewającego budynek, do ok.30 % w porównaniu z przyziemiem nieocieplonym.

    2007-08-10,
    Temat miesiąca