Okna dachowe, kołnierz uszczelniający i markiza - pakiet superTrio zapewniający komfort cieplny

Właściwa temperatura w pomieszczeniu, w którym pracujemy lub odpoczywamy ma kluczowe znaczenie dla naszego samopoczucia. Dlatego warto zadbać o odpowiedni komfort w pomieszczeniu. Przeczytaj artykuł, a dowiesz się jakie okna dachowe wybrać i jakie dodatkowe elementy zapewnią odpowiedni warunki użytkowania, niezależnie od temperatury panującej za oknem. 

Sprawdź zalety pakietu superTrio play_arrow

Obrazek Obrazek

Okna dachowe

OKNO TRZYSZYBOWE FTP-V U5 FAKRO

Drewniane okno dachowe FAKRO otwierane obrotowo z zawiasem umieszczonym w połowie wysokości okna, co umożliwia obrót skrzydła i pozostawienie go w pozycji otwartej. Skrzydło można obracać wokół osi o 180° i zablokować je zasuwką ryglującą, co pozwala na wygodne i bezpieczne mycie zewnętrznej szyby. Posiada dwukomorowy, superenergooszczędny pakiet szybowy (Uw=0,97 W/m2K). System topSafe zapewnia podwyższone bezpieczeństwo użytkowe i antywłamaniowe. Okno dachowe trzyszybowe wyposażone w nawiewnik V40P, który dostarcza optymalną ilość powietrza do pomieszczenia zapewniając zdrowy mikroklimat na poddaszu oraz oszczędność energii cieplnej. Okno dachowe obrotowe wykonane w technologii thermoPro, która podnosi energooszczędność okien, zwiększa ich trwałość, gwarantuje doskonałą szczelność oraz ułatwia montaż okien dachowych. 

Zobacz produkt  
WŁAŚCIWOŚCI:
 • Popularna konstrukcja okien z zawiasem umieszczonym w połowie wysokości okna.
 • Wygodna obsługa okna za pomocą klamki umieszczonej w dolnej części skrzydła.
 • Klamka posiada dwa stopnie mikrouchylenia.
 • Łatwy sposób mycia zewnętrznej szyby i zakładania markizy dzięki zasuwce blokującej obrócone skrzydło o 180°.
 • Automatyczny nawiewnik V40P.
 • Podwyższona odporność na włamanie - system topSafe.
 • Technologia thermoPro podnosi jakość i parametry okien dachowych, czego wynikiem jest wyższa ich energooszczędność, zwiększona trwałość, doskonała szczelność oraz łatwiejszy montaż.
 • Najwyższej jakości drewno sosnowe, klejone warstwowo, impregnowane próżniowo,
 • Bogata oferta akcesoriów wyposażenia dodatkowego.
 • Możliwość zamontowania sterowania elektrycznego.
 • Zakres montażu 15-90°.
 • Dla okien obrotowych z pakietem U5, możliwość przedłużenia gwarancji do 20 lat.

Kołnierze do okien dachowych

KOŁNIERZ EHV-AT THERMO FAKRO

Kołnierz uszczelniający z dodatkową termoizolacją jest doskonałym systemowym rozwiązaniem gwarantującym szczelne i „ciepłe” połączenie okna z połacią dachu.  Umożliwia docieplenie okien dachowych ponad poziomem łat. Posiada przyklejony od wewnątrz elastyczny materiał dociepleniowy, który szczelnie przylega do ościeżnicy okna dzięki czemu po zamontowaniu tworzy termoizolacyjną ramę. Kołnierz uszczelniający dachowy Thermo izoluje termicznie okno i znacznie poprawia współczynnik przenikania ciepła nawet do 15% w zależności od typu okna. Ogranicza ryzyko powstawania ewentualnych mostków termicznych i strat ciepła. Przeznaczony do wszystkich okien dachowych zarówno drewnianych jak i aluminiowo-tworzywowych. 

Zobacz produkt  
Elementy kołnierza

1 — górny element kołnierza z materiałem dociepleniowym
2 — dolny element kołnierza z materiałem dociepleniowym i elastycznym fartuchem
3 — boczne elementy kołnierza z materiałem dociepleniowym i klinami uszczelniającymi
4 — rynienka górna odwadniająca
5 — haczyki
6 — profil podpierający dachówkę

Akcesoria do okien dachowych

MARKIZA AMZ FAKRO

Markiza okienna zewnętrzna stanowi optymalne rozwiązanie jako ochrona przed nadmiernym ciepłem słonecznym, pozwalając jednocześnie na kontakt wzrokowy z otoczeniem. Absorbuje promieniowanie słoneczne już przed szybą i emituje ciepło na zewnątrz, przez co w słoneczne dni bardzo dobrze chroni wnętrze przed upałem. Markiza okienna FAKRO zapewnia również naszym oczom wizualny komfort, chroniąc je przed szkodliwym oddziaływaniem refleksów, co jest szczególnie ważne podczas pracy z komputerem. Markiza okienna wykonana jest z wytrzymałej, odpornej na czynniki atmosferyczne siatki. Jest ona zrolowana na wałku ze sprężyną i włożona w kaseton aluminiowy montowany nad oknem. Taka konstrukcja umożliwia łatwą obsługę markizy, a także pozwala na zastosowanie szerszego materiału, co skuteczniej zacienia wnętrze.

Zobacz produkt  
Markiza AMZ występuje w dwóch grupach:
 • I grupa - dostępna w 2 kolorach: (materiał z 10 % prześwitem względnym),
 • II grupa - dostępna w 1 kolorze: (materiał z 1 % prześwitem względnym).

Efekt prześwitu względnego 10% - markizy z Grupy I

Efekt prześwitu względnego 1% - markizy z Grupy II

Kolory markiz AMZ

Grupa cenowa I

Grupa cenowa II

Znajdź najbliższy sklep

Sprawdźplay_circle_filled