Gotowanie w domu – o tych akcesoriach nie możesz zapomnieć

Przygotowywanie przetworów i gotowanie w domu wcale nie musi być przykrym obowiązkiem. Może okazać się ciekawym wyzwaniem i okazją do eksperymentowania ze smakami. To także szansa na przygotowanie potraw zdrowych i dokładnie odpowiadającym gustom smakowym. Z odpowiednimi akcesoriami te prace staną się dla Ciebie jeszcze większą przyjemnością.

Zatrzymaj smak owoców i warzyw

Posiłek przechowywany w słoikach kojarzy się głównie z wiejskimi domami naszych babć. To tam słoiki na przetwory zajmowały ważne miejsce w spiżarni i zawierały największe smakołyki. Obecnie słoiki pet i szklane także zajmują ważne miejsce w kuchni i służą do przechowywania żywności. Mogą być pomocne nie tylko w przechowaniu, ale i w przygotowywaniu przetworów. Ponadto mają funkcję dekoracyjną.

Najpopularniejsze skojarzenie związane ze słoikami do przetworów odnosi się do kiszenia ogórków. Obecnie to nadal jeden z najchętniej przygotowywanych przetworów, który pozwala zachować smak i aromat tych warzyw aż do zimy. Nowością w ofercie BROWIN są słoiki plastikowe na ogórki. Do ich produkcji wykorzystano tworzywa sztuczne, dlatego pojemnik jest bardzo funkcjonalny. Tworzywa nie wchodzą w reakcję z zawartością słoja i łatwo można utrzymać go w czystości. Słoik plastikowy jest bardzo lekki, a na dodatek trudniej go ukruszyć.

Słoiki w ofercie BROWIN to jednak nie tylko zaprawianie kiszonych ogórków. Duże słoiki na przetwory przygotowywane są z myślą o przechowywaniu soków, konfitur, a nawet nastawów na wina i nalewki. Miłośnicy domowych trunków znajdą w ofercie słoik plastikowy 5l z akcesoriami do fermentacji. Jest to słoik plastikowy z nakrętką wyposażoną w zawór silikonowy, do którego można wsunąć rurkę fermentacyjną. Istnieje też możliwość szczelnego zamknięcia tego samego słoika, co sprawdzi się przy przechowywaniu soków i nalewek.

Akcesoria do słoików – czym ułatwić sobie pracę?

Każda praca w kuchni i przygotowywanie przetworów mają etapy, które uznawane są za trudne i nieprzyjemne. W BROWIN znaleźliśmy proste rozwiązania problemów, z którymi muszą zmierzyć się gospodynie domowe. Akcesoria do słoików przydadzą się zarówno w czasie przygotowywania przetworów, jak i przy otwieraniu słoików z przysmakami.

Zacznijmy od początku, czyli od przygotowywania przetworów. Bardzo ważne jest to, żeby owoce i warzywa w czasie kiszenia były w całości schowane pod powierzchnią zalewy. Dzięki temu nie będą miały kontaktu z powietrzem i wewnątrz słoja nie pojawi się pleśń. Docisk do przetworów to niewielkie i bardzo funkcjonalne akcesorium, które utrzyma owoce pod powierzchnią płynu. Przyda się również przy odsączaniu i utrzymywaniu produktów w układzie warstwowym. Wystarczy, że włożysz je do słoja przed zamknięciem, a docisk do słoików oprze się na powierzchni nakrętki.

Kolejnym nieprzyjemnym etapem pracy jest pasteryzacja przetworów, a w zasadzie wyjmowanie słoi z gorącej wody. W tej sytuacji pomoże chwytak do słoików, którym możesz włożyć i wyjąć słoik. Jego konstrukcja pozwala na wyjmowanie naczyń o średnicy nakrętki od 43 do 100 mm.

Co zrobić, kiedy słoik nie chce się otworzyć? Lepszą metodą od uderzania słojem w posadkę jest zastosowanie przyrządu do otwierania słoików. Jest to łatwy w obsłudze przyrząd, który ułatwi podważenie i otwarcie słoja. Można zastosować go do nakrętek o standardowych średnicach. Wykonany z tworzywa sztucznego regulowany otwieracz do słoików sprawi, że zawartość pojemnika pozostanie wewnątrz pomimo zapieczenia gwintów.

Domowa masarnia? To nie musi być trudne!

Przygotowywanie zapraw z owoców i warzyw wydaje się dosyć proste. Co innego samodzielne tworzenie wędlin. Brak wędzarni i profesjonalnych urządzeń do przygotowywania wędlin nie powinny być przeszkodą. Korzystając z produktów BROWIN, zamienisz swoją kuchnię w funkcjonalną masarnię.

Do przygotowania kiełbas, parówek, pasztetówek i innych wędlin przyda Ci się domowa nadziewarka do kiełbas. To urządzenie umożliwia wtłoczenie farszu do osłonki wędliniarskiej. Każda nabijarka do kiełbasy ma w zestawie kilka lejków o różnej średnicy. Poszczególne modele różnią się też wymiarami i konstrukcją, dlatego bez trudu dobierzesz maszynkę do kiełbasy najlepiej odpowiadającą Twojemu zapotrzebowaniu.

Co dalej z przygotowanymi kiełbasami? Najlepszym sposobem na nadanie im ciekawego aromatu jest parzenie i wędzenie. Tu znów nie jest potrzebna wymyślna konstrukcja w ogrodzie, ponieważ wystarczy mała wędzarnia domowa. Urządzenia do wędzenia sprawdzają się do różnego rodzaju mięs, wędlin i ryb. Z pomocą takich konstrukcji nie tylko podkreślisz smak wędlin, ale także wydłużysz ich żywotność. Wędzarnia balkonowa ma niewielkie kompaktowe wymiary, a do wytworzenia energii cieplnej wykorzystywane są palniki żelowe. Są bezwonne, nie wydzielają dymu, dlatego bez obaw możesz używać ich nawet na balkonie.

Moździerze kuchenne - czy są potrzebne?

Moździerz kuchenny granitowy to kolejny produkt, który kojarzy się głównie z dawnymi wiejskimi domami. Można spotkać go także jako eksponat na wystawach aptek i sklepów zielarskich. Czy zatem takie narzędzie może przydać się w nowoczesnej kuchni?

Zacznijmy od odpowiedzi na pytanie, do czego służy moździerz kuchenny. Ten produkt przydaje się głównie do rozdrabniania przypraw, takich jak pieprz, kolendra i ziele angielskie. Moździerz kuchenny można wykorzystać do przygotowywania mieszanek ziół i herbat z suszonych liści. Jest niezastąpiony przy rozkruszaniu leków, a korzystając z niego, nie ryzykujesz rozsypania składników. Ponadto ustawiony w widocznym miejscu moździerz kuchenny z kamienia będzie dekoracją pomieszczenia.

Jaki moździerz kuchenny kupić? Przy tym akcesorium kuchennym najważniejszą jest jego trwałość. Wybierz produkty z naturalnego granitu, który ma zdecydowanie większą odporność na wykruszenie i pękanie od produktów ceramicznych. W ofercie BROWIN znajdziesz moździerz kuchenny kamienny wykończony na kilka sposobów. Poszczególne produkty różnią się rozmiarem i wyglądem, jednak mają równie trwałą budowę.

Gotowanie, wędzenie i przygotowywanie potraw w domu może być ogromną przyjemnością. To też okazja na spędzenie czasu z bliskimi i możliwość przygotowania zdrowych posiłków. Korzystając z dobrej jakości funkcjonalnych produktów BROWIN, masz dużą szansę na pełen sukces na tym polu.

Czy artykuł był przydatny?

Dziękujemy. Podziel się swoją opinią.

Czy możesz zaznaczyć kim jesteś?

Dziękujemy za Twoją opinię.

 
Artykuł powstał przy współpracy Browin Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k. Browin Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k.