• Hadwao - armatura łazienkowa

  2002-11-30

  Firma oferuje węże, słuchawki, suwaki i komplety prysznicowe, baterie i zawory.

 • Podpowiedzi doradcy podatkowego - zanim zmienią się stawki VAT

  2002-09-30

  Podatnicy - płatnicy podatku VAT często po wykonaniu usługi, podczas wystawiania faktur VAT mają wątpliwości, jaką zastosować stawkę VAT. Podstawę prawną w tym zakresie stanowi Ustawa z 8 stycznia 1993 r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz. U. nr 11 poz 50 z późn. zmianami).

 • Rady prawnika - Czy z rękojmią wszystko wolno?..

  2002-09-30

  Dla wzmocnienia interesu kupującego wporowadzono instytucję prawną - odpowiedzialność z tytułu rękojmi za wady, która w sposób szczególny (w porównaniu z ogólnymi zasadami odpowiedzialności kontraktowej) normuje odpowiedzialność sprzedawcy. Uprawniony z tytułu rękojmi może: od umowy odstąpić, żądać obniżenia ceny, dla rzeczy oznaczonej co do gatunku może żądać dostarczenia...

 • Metpol - wieszaki noniuszowe

  2002-09-30

  Najbardziej popularne, wieszaki obrotowe ze sprężyną stosowane są do obniżania i poziomowania sufitu. Główną zaletą tych elementów jest łatwe stosowanie (proste łączenie ich z profilem CD), oraz system mocowania umożliwiający proste obniżanie i poziomowanie rusztu.

 • Pol-Skone - nowe drzwi drewnianie oraz skrzydła wewnętrzne wejściowe

  2002-09-30

  Ofertę stolarki budowlanej Pol-Skone wzbogaciły nowe serie drzwi drewnianych Intersolid, Solid i Elegant oraz skrzydła wewnętrzne wejściowe dla budownictwa mieszkaniowego Cerber II.

 • Qmac - blachy dachówkowe i trapezowe

  2002-09-30

  Blachodachówki Lider i Granad, znajdujące się w ofercie firmy Qmac, można zaliczyć do nowoczesnych pokryć dachowych z blach powlekanych, mających tradycyjny kształ dachówki. Drugim rodzajem pokryć wytwarzanych przez firmę Qmac, są blachy trapezowe o wysokości TQ-18, TR-35, TR-45, TR-55 mm, tłoczone w profilach dachowych i elewacyjnych.

 • Selena - produkt Tytan do prac dekarskich

  2002-09-30

  Uszczelniacze dekarskie są wyjątkowymi masami uszczelniająco - klejącymi, przeznaczonymi do prac na dachach przy opierzeniach blacharskich, obróbkach kominów, przy rynnach, montażu pokryć dachowych. Z pomocą uszczelniaczy dekarskich można również przeprowadzić izolacje przeciwilgociowe przy pracach ziemnych.

 • Icopal - nowoczesne papy asfaltowe

  2002-09-30

  Nowoczesne papy mają lepszą osnowę (najczęściej z poliestru), są trwalsze, bardziej elastyczne i odporne na przebicie niż papy tradycyjne.

 • Velux - zdalnie sterowane okna

  2002-09-30

  Okna do poddaszy Velux często montowane są w dachu na dużej wysokości, co może utrudniać ich zamykanie lub otwieranie, jak również opuszczanie lub podnoszenie rolet. Velux wprowadził system pozwalający na zdalne sterowanie oknami do poddaszy.

 • Botament - budowa oraz renowacja balkonów i tarasów

  2002-09-30

  Firma Botament Systembaustoffe oferuje system budowy i renowacji balkonów i tarasów gwarantujący, dzięki najwyższej jakości wchodzących w jego skład produktów, długoletnie bezproblemowe użytkowanie.

 • Blachy Pruszyński - blachy płaskie, trapezowe i dachówkowe

  2002-09-30

  Firma Blachy Pruszyński oferuje blachodachówki, blachy trapezowe, kasety i panele ścienne.

 • Ibf - wyroby cementowe, keramzytowe i betonowe

  2002-09-30

  Oferta firmy Ibf Polska Sp. z o.o. obejmuje kompleksowe systemy dachowe, kostkę brukową, krawężniki oraz pustaki keramzytowe i stropy, sięga więc od bruku, poprzez ściany aż po dach.

 • Sika - domieszki do betonu i zaprawy

  2002-09-30

  Asortyment wyrobów oferowanych przez firmę Sika Poland obejmuje: kleje i uszczelniacze, materiały uszczelniające, zaprawy montażowe i naprawcze, dodatki do betonów i zapraw, pianki montażowe, posadzki i powłoki ochronne.

 • Amf - systemy sufitowe do pomieszczeń o podwyższonej aseptyce

  2002-09-30

  Firma Amf ma w swojej ofercie płyty Amf-Thermatex Schlicht i Thermaclean S oraz Amf-Kombimetal, które zostały sklasyfikowane jako przydatne do pomieszczeń o podwyższonej aseptyce.

 • Classen - bezklejowy system montażu paneli podłogowych

  2002-09-30

  Koncern Classen uzyskał patent na Europę i USA do bezklejowego systemu mntażu paneli podłogowych - system Connect. System połączeń bezklejowych Classen Connect opiera się na specyficznym wyprofilowaniu pióra i wpustu.

 • Cetris - płyty cementowowiórowe

  2002-09-30

  Płyty cementowowiórowe, produkowane w zakładzie Cidem, przeznaczone są do suchych technologii w budownictwie. Łatwe w montażu, znajdują zastosowanie do wbudowań i nadbudówek dachowych oraz w systemach podłogowych. Innego rodzaju płyty wykorzystywane są jako materiał elewacyjny.

 • Citherm -kompleksowy system murowy

  2002-09-30

  Wytrzymałość, odpowiedni opór cieplny i zdolnośc akumulacji ciepła, odporność pożarowa, wysoka paroprzepuszczalność - wszystkie te zalety posiada system murowy Citherm, ktorego elementy produkowane sa w zakładach firmy Cidem.

 • Semin - gipsy, kleje, gładzie

  2002-09-30

  Firma Semin oferuje gipsy szpachlowe, kleje gipsowe, gładzie gipsowe, tapety z włókna szklanego, gotowe kleje do tapet z włókna szklanego.

 • Materiały termoizolacyjne

  2002-09-30

  Aż 40 % wszystkich strat cieplnych w domach jednorodzinnych i w zabudowie szeregowej, to ciepło tracone przez ściany zewnętrzne. Skutecznie niwelują te straty nowoczesne systemy ociepleń oparte na styropianie i na wełnie mineralnej.

 • Rady prawnika - mali podwykonawcy i wielkie przekręty

  2002-07-31

  Czy prawo silniejszego i poczucie niemocy muszą rządzić niepodzielnie? Czy na pewno oszukanemu pozostaje tylko rozpamiętywanie krzywdy? Jak skutecznei walczyć o swoje, gdy sie już - niestety - zostało nabranym?