• Silikony i pianki stosowane do uszczelniania okien i drzwi zewnętrznych

  2015-01-02

  Gdy w pobliżu okien lub drzwi wejściowych czuć przedostający się do wnętrza domu chłód, warto zadbać o ich odpowiednie uszczelnienie. Poza uszczelkami pomocne mogą się okazać silikony i pianki

 • Montaż drzwi zewnętrznych

  2015-01-02

  Aby drzwi zewnętrzne spełniały swoje funkcje, tzn. były szczelne i działały bez zarzutów, należy je odpowiednio zamontować. Montaż drzwi nie jest trudny, ale tylko zachowanie kolejności odpowiednich procedur gwarantuje sukces.

 • Drzwi zewnętrzne – z jakiego materiału

  2015-01-02

  Drzwi zewnętrzne nie tylko zapewniają komfortowe wejście do domu, ale także chronią go przed warunkami atmosferycznymi, hałasem, niepożądanymi gośćmi, a także stratami ciepła na zewnątrz. Powinny też być dopasowane do charakteru elewacji domu i jego wnętrza, tak aby stanowiły z nim spójną całość.

 • Jak wspomóc sprzedaż mieszkania?

  2015-01-02

  Nosimy się z zamiarem sprzedaży mieszkania i przeraża nas perspektywa długiego oczekiwania na nabywcę lub oddania nieruchomości za pół-darmo? Przyszłych nabywców do zainteresowania naszym lokalem mogą zachęcić odpowiednio wykonane zdjęcia.

 • Rolety wewnętrzne – kształty, materiały, aspekty funkcjonalne

  2015-01-02

  Rolety wewnętrzne to skuteczny, efektywny i efektowny sposób na zasłanianie okien. Ponadto są dobrą ochroną przed słońcem. Asortyment rolet jest tak duży, że każdy znajdzie coś dla siebie.

 • Przygotowujemy mieszkanie do sprzedaży. Remont czy lifting

  2015-01-02

  By nie czekać na nabywcę mieszkania zbyt długo lub sprzedać go poniżej wartości, trzeba czasami ponieść dodatkowe koszty związane z odpowiednim przygotowaniem mieszkania do sprzedaży.

 • Jak wybrać bezpieczne drzwi zewnętrzne

  2015-01-02

  Zanim wybierzemy drzwi zewnętrzne, sprawdźmy, w jakie zabezpieczenia antywłamaniowe są wyposażone. Przed zakupem spytajmy również, co jest w standardzie, a za co będziemy musieli dopłacić.

 • Drzwi zewnętrzne energooszczędne

  2015-01-02

  Zakup drzwi zewnętrznych musi być przemyślany. Odpowiednio dobrane drzwi zapobiegną ucieczce ciepła z budynku, ochronią przed deszczem i zimnem, a tym samym zagwarantują niższe rachunki za ogrzewanie.

 • Konserwacja mebli ogrodowych

  2015-01-02

  Jeśli chcemy, by meble ogrodowe na wiosnę wyglądały jak nowe, już przed zimą należy je odpowiednio zabezpieczyć. Sięgając po odpowiednie, łatwo dostępne środki, zapewnimy im efektowny wygląd i przedłużymy ich trwałość

 • Drzwi zewnętrzne – funkcjonalność i wygoda

  2015-01-02

  Zakup drzwi zewnętrznych ze względu na bogaty wybór tego asortymentu nie jest dzisiaj trudny. Z łatwością dobierzemy model drzwi spełniający wymogi bezpieczeństwa, ochrony cieplnej, a także odpowiadający naszym gustom i odpowiedni do architektury domu. Nie możemy jednak zapominać, że drzwi zewnętrzne powinny być także funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu.

 • Drzwi zewnętrzne lokalowe – bezpieczeństwo, funkcjonalność i estetyka

  2015-01-02

  Drzwi zewnętrzne lokalowe powinny być zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne. Muszą także stanowić skuteczną barierę przed przeciągami, hałasami dochodzącymi z klatki schodowej, a także nieproszonymi gośćmi.

 • Nowość! 3 fugi do wszystkich zadań

  2014-12-30

  Rozwój wielofunkcyjnych produktów jest jednym z elementów strategii Botament. Wraz z wprowadzaniem zapraw klejowych MULTILIGHT oraz MULTISTONE ® rozpoczęła się era produktów o szerokim spektrum zastosowania. Nowa koncepcja fug jest kontynuacją tej idei. Dotychczasowe zaprawy do spoinowania Multifuge zostały uzupełnione o nowy produkt MULTIFUGE ® Fine Speed...

 • Dwa Bustery – jedna rodzina (2)

  2014-12-15

  Nie zdarzyło się, żebym reportażowi, wprawdzie z tymi samymi głównymi bohaterami i z tego samego miejsca, dał po kilku latach taki sam tytuł. Ale w Busterze Marka, Jerzego i Pawła (syna Marka) Chorzelskich lepszego nie wymyśliłem. Jedna nazwa, dwie firmy mające różnych właścicieli, rodzonych braci – Buster w Gliwicach i Buster w Mikołowie. Ich historię przedstawiłem w...

 • Szkolenie w systemie – relacja ze spotkania dla wykonawców w Sokółce

  2014-12-15

  Po raz kolejny Polskie Składy Budowlane, centrala Grupy oraz kupcy-partnerzy zorganizowali dla wykonawców bezpłatne szkolenie z cyklu „Szkoła Dobrego Budowania PSB”. Tym razem tematem przewodnim spotkania było budowanie systemowe. Firma Solbet, producent betonu komórkowego, przedstawiła zaproszonym wykonawcom swoje rozwiązania w tym zakresie.

 • Nowości budowlane 2014 roku w ofercie dostawców Grupy PSB - MATERIAŁY ŚCIENNE

  2014-12-14

  H+H - Panel ścienny Tempo (tz) jest elementem murowym z betonu komórkowego H+H produkowanego w klasie gęstości 500 kg/m3, który spełnia wymagania zawarte w PN-EN 771-4:2012. H+H Tempo posiada cechy, które znacznie ułatwiają i przyspieszają prace murarskie związane z wznoszeniem ścianek działowych. Zalety produktu: • zużycie 3,3 szt. bloczków na 1 m2...

 • Nowości budowlane 2014 roku - POKRYCIA DACHOWE, RYNNY

  2014-12-14

  Gamrat - Stalowy system rynnowy Stal- Gam (tzw). System rynnowy StalGam to kompletny i niezwykle precyzyjny system odprowadzenia wody opadowej z dachu, który idealnie sprawdza się w budownictwie jednorodzinnym, wielorodzinnym oraz w obiektach przemysłowych. StalGam to system o innowacyjnych rozwiązaniach, wykonany z najwyższej jakości szwedzkiej stali...

 • Budowa - Okna i drzwi

  2014-12-10

  Współcześnie produkowane okna i drzwi otwierają przed inwestorem wiele możliwości, zarówno dotyczących odpowiedniego ich doboru pod względem komfortu i estetyki, jak i zapewnienia minimalnych strat ciepła, które – jak wiadomo – przekładają się na niskie koszty eksploatacji domu. Wybierając okna do domu energooszczędnego, należy się kierować nie tylko ich wyglądem i ceną, ale...

 • Budowa - Dachy

  2014-12-10

  Tendencją w projektowaniu współczesnych dachów jest minimalizm. Sprawdza się on nie tylko ze względu na koszty budowy i wygląd domu, ale głównie z powodu energooszczędności, którą może zapewnić w czasie eksploatacji budynku.

 • Budowa - Łazienka

  2014-12-10

  Komfort przede wszystkim. Służy mu głównie większa powierzchnia domu przeznaczana na łazienki. Standardem jest przynajmniej jedna łazienka na każdej kondygnacji, a w większym domu w programie obowiązkowym jest obszerny salon kąpielowy.