• Wyposażenie łazienki na rzecz czystości – sprzęty podwieszane i ogrzewanie w łazience

  2014-08-06

  Wyposażenie łazienki wpływa w dużym stopniu na łatwość utrzymania tego pomieszczenia w czystości. Planując wykończenie i aranżację domowego salonu kąpielowego czy niewielkiego WC, warto zadbać o to, aby czyszczenie łazienki nie sprawiało nam problemu, a efekty prac porządkowych utrzymywały się jak najdłużej.

 • Jak zamontować baterię ścienną

  2014-08-06

  Baterie ścienne są chętnie stosowane w naszych łazienkach czy kuchniach. Montuje się je, gdy rury ciepłej i zimnej wyprowadzone są powyżej umywalki, wanny czy zlewozmywaka. Ich instalacja nie jest skomplikowana i z powodzeniem możemy wykonać ją samodzielnie. Jak zamontować baterię ścienną? Co nam będzie potrzebne?

 • Zakup mieszkania – jak korzystnie kupić używane mieszkanie

  2014-08-06

  Mieszkanie z tzw. rynku wtórnego, mimo że najczęściej już używane, nie musi być gorsze, niż kupione wprost od dewelopera. Często też, wcale nie jest tańsze. Wszystko zależy od stanu mieszkania i całego budynku, a przede wszystkim od jego lokalizacji. Zakup mieszkania używanego – co warto wiedzieć przed podjęciem decyzji?

 • Wyposażenie łazienki na rzecz czystości – płytki do łazienki i kabiny prysznicowe

  2014-08-06

  Nic tak nie razi mieszkańców i gości, jak brudne pomieszczenia. Szczególnie dotkliwie odczuwamy to w łazience. Nieświeże płytki, poszarzałe fugi, niedoczyszczona kabina to efekty nie tylko naszych zaniedbań, ale również nieodpowiedniego wykończenia. Jakie wykończenie łazienki sprzyja utrzymaniu w niej czystości?

 • Remont łazienki – wybieramy urządzenia łazienkowe

  2014-08-06

  Odnowienie łazienki najczęściej wiąże się z wymianą sprzętów łazienkowych – do remontowanego pomieszczenia wybieramy wówczas nową wannę lub kabinę prysznicową, sedes oraz umywalkę. Na co zwrócić uwagę, kupując sprzęty urządzenia łazienkowe?

 • Tynki maszynowe – jakie tynki gipsowe można nakładać agregatem?

  2014-08-06

  Wśród popularnych tynków gipsowych znaleźć można tynki maszynowe – nanoszone na powierzchnie ścian i sufitów specjalnym agregatem. Kiedy sprawdzą się gipsowe tynki maszynowe Jakie rodzaje tynków gipsowych mamy do wyboru?

 • Renowacja balustrady balkonowej – czyszczenie i malowanie balustrady metalowej

  2014-08-06

  Nieodłącznym elementem balkonu jest balustrada – w starym budownictwie były to najczęściej balustrady żeliwne lub stalowe, pomalowane farbą. W nowszym stalowe, zwykle ocynkowane i malowane proszkowo. Podpowiadamy, jak łatwo można odnowić metalową konstrukcję, aby w ciepłe dni, z przyjemnością wypoczywać na balkonie.

 • Tynki gipsowe do wykańczania ścian i sufitów

  2014-08-06

  Tynki gipsowe to chętnie stosowany materiał podczas wykańczania ścian i sufitów. Zapewniają gładką, estetyczną powierzchnię, są też dostępne w wielu wersjach – w zależności od potrzeb inwestora. Co warto wiedzieć o rodzajach tynków gipsowych?

 • Remont ścian – tynki gipsowe i gładzie

  2014-08-06

  Remont ścian to najczęściej stosowany sposób odświeżenia wnętrz. By efekt był widoczny, często decydujemy się na wygładzenie powierzchni ścian, niezbędne wówczas okazują się tynki gipsowe oraz gładzie.

 • Jak zamontować zlewozmywak wpuszczany w blat

  2014-08-06

  Zlewozmywaki wpuszczane to najczęściej wybierane rozwiązanie do naszych kuchni. Ich oferta jest bardzo bogata, a montaż zlewozmywaka nie należy do zbyt kłopotliwych – osadza się je od góry, w przygotowane wycięcie w blacie kuchennym.

 • Montaż okna dachowego

  2014-08-06

  Montaż okna dachowego to zajęcie, które należy zlecić fachowcy. Warto jednak wiedzieć, jak powinien on przebiegać. Ustrzeże nas to przed ewentualnymi błędami wykonawców, które mogą mieć w następstwie negatywny wpływ na użytkowanie okien połaciowych i prowadzić do ich uszkodzenia.

 • Jak zamontować WC kompakt

  2014-08-06

  Chociaż w dzisiejszych łazienkach najczęściej decydujemy się na montaż urządzeń podwieszanych, to WC kompakty – czyli miski ustępowe zespolone ze zbiornikiem – nadal są popularne, gdyż ich cena jest atrakcyjna, a montaż łatwy. Na WC kompakty decydujemy się także podczas remontu łazienki, gdy nie chcemy demolować całego pomieszczenia. Na co zwrócić uwagę podczas montażu WC...

 • Jak doprowadzić światło naturalne do przedpokoju?

  2014-08-06

  Kiedy remontujemy stary dom lub budujemy nowy, zadbajmy, aby do przedpokoju wpadało jak najwięcej światła naturalnego. Jak doświetlić przedpokój?

 • Szkoła Dobrego Budowania w firmie Robmar z Sokołowa Podlaskiego

  2014-06-22

  Szkolenie, w którym uczestniczyła grupa 21 wykonawców z regionu, odbyło się na terenie sklepu PSB-Mrówka w Żanecinie. Celem spotkania prowadzonego przez specjalistów z firmy H+H było lepsze poznanie betonu komórkowego, zarówno od strony merytorycznej jak i praktycznej. Po zakończeniu szkolenia reporterka firmy Budomedia rozmawiała z zaproszonymi wykonawcami na temat korzyści...

 • PAGAZ - firma i dwa małżeństwa, prawie doskonałe

  2014-06-22

  Szanowni Czytelnicy. Proszę nie odnosić określenia „prawie doskonałe” do małżeństw państwa Violetty i Bogdana Pazgan oraz państwa Aleksandry i Mateusza Bednarek. Chodzi o Mrówki i o Profi. Czy jednak relacje pomiędzy sklepami PSB-Mrówka i Centrami budownictwa PSB-Profi firmy Pagaz, w Wałbrzychu i w Jaworze, można przyrównywać do związków małżeńskich? – sam nie wiem… Profi w...

 • Pol-Skone na trudnym rynku okien i drzwi

  2014-06-22

  - Rynek drzwi i okien w Polsce oferuje bogatą gamę wyrobów – drewnianych, tworzywowych, metalowych, drewniano-metalowych, tworzywowo-metalowych. Liczba producentów idzie w setki. Jakie zmiany zachodzą na tym rynku w ostatnich latach? Co mówią prognozy w odniesieniu do okien i drzwi na bazie określonych materiałów? Spowolnienie gospodarcze, widoczne w ostatnich latach...

 • Prestiż (nie tylko) na tarasie

  2014-06-17

  Od wielu lat modnym rodzajem wykończenia są duże formaty okładzin. Powszechnie spotyka się płyty 60 x 60 cm, 120 x 60 cm, a także większe nawet 100 x 300 cm. Duży format okładzin daje jednak pewne ograniczenia projektantom. Wynika to z przyczyn technicznych. Dodatkowym problemem staje się właściwe ułożenie takich płyt ze względu na brak wiedzy i doświadczeń wykonawców. Należy...

 • Nowa linia domowych urządzeń wysokociśnieniowych Karcher

  2014-06-17

  Różnorodność jest jedną z licznych zalet urządzeń wysokociśnieniowych Kärcher, który oferuje nie tylko modele w różnych klasach wydajności, ale także osobne linie produktów. Każda linia urządzeń została oparta na indywidualnych założeniach, biorących pod uwagę specyficzne potrzeby klientów.

 • Czym otynkować ściany i sufity

  2014-06-17

  Jaki tynk wybrać do wnętrz, gipsowy czy cementowy? Przed takim pytaniem staje każdy inwestor. Odpowiedź nie jest oczywista i zależy od indywidualnych oczekiwań i możliwości, a także od przeznaczenia konkretnych pomieszczeń. www.knauf.pl

 • KAEM - Jak ułatwić sobie remont

  2014-06-16

  Remont mieszkania czy domu, to okres z jednej strony wytężonej pracy, z drugiej cieszących oko efektów. Nie ma nic bardziej napawającego dumą, niż przebiegające po naszej myśli etapy poszczególnych prac remontowych. Te osoby, które mają doświadczenie z przedsięwzięciami związanymi z drobnymi pracami budowlanymi lub malarskimi, wiedzą, że aby zrealizować je fachowo i...