• Sprzęty do energooszczędnej kuchni

  2015-01-16

  Trudno wyobrazić sobie prowadzenie współczesnej kuchni bez odpowiednich urządzeń AGD. Jakie sprzęty wybrać, by nie pochłaniały one w nadmiarze energii, a jednocześnie ułatwiły prowadzenie zdrowej kuchni?

 • Pielęgnacja blatów kuchennych

  2015-01-16

  W zależności od rodzaju materiału, z którego powstaje blat, możemy spodziewać się jak będzie się zachowywać przy dużym obciążeniu, działaniu wilgoci czy tłuszczów. Od tego zależna jest również pielęgnacja blatów kuchennych.

 • Czyszczenie kominka

  2015-01-16

  Pokryta sadzą szyba, niemiłe dla oczu resztki popiołu sprawią, że kominek zamiast być ozdobą domu będzie go szpecił. Systematyczne czyszczenie kominka to też inwestycja w jego trwałość. Na jakie elementy warto zwrócić uwagę?

 • Jak dobrze oświetlić stół w jadalni

  2015-01-16

  Trudno sobie wyobrazić stół jadalniany bez wiszącej nad nim lampy – nie tylko pełni ważną funkcję oświetlając stół, ale też uprzyjemnia spotkania w gronie rodziny i przyjaciół. Z łatwością dobierzemy odpowiednią do aranżacji stołu i naszych potrzeb.

 • Drzwi wewnętrzne rozwieralne

  2015-01-16

  W domach jednorodzinnych najczęściej stosuje się drzwi rozwieralne. Ich zaletą jest funkcjonalność, bardzo duży wybór i łatwy montaż.

 • Praktyczna garderoba na rzeczy sezonowe

  2015-01-16

  Wiosną konieczna jest wymiana garderoby na lżejszą. Zimowe buty, czapki, szaliki, płaszcze i kurtki wędrują wówczas w głąb domowych zakamarków. Podobnie jesienią dzieje się z rzeczami letnimi. Jak sprawnie zorganizować ich przechowywanie?

 • Drzwi wewnętrzne przesuwne

  2015-01-16

  Drzwi przesuwne sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, nawet w tym najmniejszym. Ich zastosowanie pozwala na zwiększenie przestrzeni i ułatwia wygodne urządzenie wnętrza.

 • Baterie prysznicowe podtynkowe – korzyści, ograniczenia w stosowaniu

  2015-01-12

  Baterie podtynkowe zyskują w naszym kraju coraz większą popularność. Dużo obaw budzi ich montaż. Zupełnie niepotrzebnie. Zobacz, czym kierować się podczas zakupu i montażu baterii podtynkowej do prysznica.

 • Prysznic z deszczownicą

  2015-01-12

  Niektórzy uważają deszczownicę za zbędny luksus. Jednak obecnie to powszechnie stosowany element prysznica. Nowoczesne deszczownice są także wyjątkowo efektowne – mogą mieć nawet kilkanaście programów podświetlania wody.

 • Panel prysznicowy – jak dokonać najlepszego wyboru

  2015-01-12

  Panel prysznicowy to wyposażenie kabiny. Może być zamontowany zamiast tradycyjnej słuchawki prysznicowej lub z nią zintegrowany. Najczęściej wykonany jest z tworzywa sztucznego, stali i drewna.

 • Funkcjonalna kabina prysznicowa – sposób otwierania drzwi

  2015-01-12

  Ładna kabina prysznicowa, to nie wszystko. Przede wszystkim musi być funkcjonalna. A o tym decydują drzwi. Powinny swobodnie się otwierać, aby można było bez przeszkód wejść i wyjść z kabiny.

 • Sposoby montażu umywalek łazienkowych

  2015-01-12

  W łazience czy toalecie nie może zabraknąć umywalki. Powinna być starannie dobrana, ponieważ korzystamy z niej kilka razy dziennie. Wybór odpowiedniej nie jest łatwy. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze umywalki.

 • Jak dobrać brodzik do kabiny prysznicowej

  2015-01-12

  Różnorodność brodzików może wywołać zawrót głowy. Różnią się między sobą kształtem, wymiarami, kolorami, a także materiałem, z jakiego zostały wykonane. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, aby wybrać produkt. który będzie odpowiadał naszym upodobaniom.

 • Kabina i brodzik – kupować razem, czy osobno?

  2015-01-12

  Wybór kabin prysznicowych i brodzików jest ogromny. Dzięki temu mamy możliwość optymalnie dopasować model do naszej łazienki i własnych preferencji. Możemy kupować kabiny z dołączonym do nich brodzikiem, jak również skompletować obie części osobno. Wybór należy do klienta.

 • Praktyczna łazienka: powierzchnie hydrofobowe

  2015-01-12

  Hydrofobowość to zdolność cząsteczek chemicznych do odpychania od siebie wody. Tę właściwość z powodzeniem wykorzystali producenci kabin prysznicowych. Na czym ona polega?

 • Baterie wodooszczędne

  2015-01-12

  Rachunki za wodę mogą przyprawić nas o zawrót głowy. Szukamy więc oszczędności. Producenci, którzy zdają sobie sprawę z potrzeb i oczekiwań klientów, wprowadzają na rynek nowatorskie rozwiązania, które pomagają nam zaoszczędzić wodę, a co za tym idzie obniżają rachunki.

 • Nie tylko ceramika – z czego wykonane są nowoczesne umywalki

  2015-01-12

  Tradycyjnym materiałem, wykorzystywanym do produkcji umywalek jest ceramika. W obecnych czasach to nie jedyny materiał – nowoczesne umywalki wykonuje się ze szkła, kamienia, metalu, drewna

 • Jaka kabina jest najtrwalsza – ze szkła hartowanego czy polistyrenu?

  2015-01-12

  Ściany i drzwi kabiny prysznicowej najczęściej wykonane są ze szkła hartowanego lub polistyrenu. Przed zakupem warto dowiedzieć się, czym charakteryzują się te dwa popularne materiały, aby podjąć świadomą decyzję.

 • Jak wybrać baterię prysznicową?

  2015-01-12

  Aby rozkoszować się kąpielą pod prysznicem, musimy oprócz kabiny prysznicowej, wybrać odpowiednią baterię prysznicową. Na rynku jest tak duży wybór, że nie jest to łatwe zadanie. Na co w takim razie zwracać szczególną uwagę?

 • Wanna z hydromasażem – czy warto w nią zainwestować?

  2015-01-12

  Zastanawiasz się nad kupnem wanny z hydromasażem? Jedni ją polecają, inni uważają za zbędny wydatek. Sam musisz podjąć decyzję, bo to o twój komfort i twoje pieniądze chodzi.