• KUBALA - Panele kompozytowe

  2015-04-15

  Firma Kubala, uznany na rynku krajowym i międzynarodowym producent narzędzi budowlanych, w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku, oferuje panele tarasowe z kompozytu drewna. # Bez użycia legarów i innych elementów. # Łatwe czyszczenie. # Wyczuwalny aromat drewna. # Powierzchnia antypoślizgowa. # Prosty montaż i obróbka. # Montaż i demontaż bez użycia...

 • Uszczelniacze – kleje – nowa seria X-POLYMER firmy Den Braven

  2015-04-15

  X-POLYMER , nowość w ofercie firmy Den Braven, to seria czterech jednoskładnikowych klejów-uszczelniaczy, które stworzone zostały na bazie najnowocześniejszej technologii silanowej HD Polymer. Preparaty te mogą pochwalić się wyjątkowymi właściwościami, m.in. ekstremalną elastycznością, którą trwale zachowują w bardzo szerokim zakresie temperaturowym. Wykonane przy...

 • Beton komórkowy H+H – idealny materiał ścienny do budownictwa jednorodzinnego

  2015-04-14

  Bloczki z betonu komórkowego to od lat niekwestionowany lider w ścianach budynków jednorodzinnych. W ostatnich latach jego udział w całym rynku materiałów ściennych ciągle wzrasta sięgając wartości ponad 40%. Skąd tak wielka popularność tego materiału budowlanego? Dlaczego od tylu lat cieszy się on dobrą opinią wśród firm budowlanych, projektantów, a przede wszystkim...

 • Systemy ogrodzeniowe Atex – trwałość na lata

  2015-04-14

  Ogrodzenie, jego forma i materiały z jakiego jest wykonane, powinny być dopasowane do charakteru otoczenia, specyfiki zabudowy i indywidualnych potrzeb klienta. W sposób odmienny będziemy grodzić duże działki na terenach wiejskich, zabudowę jednorodzinną w miastach czy inwestycje przemysłowe.

 • Beton komórkowy – przepis na ciepły i trwały dom

  2015-04-14

  Budowa domu to poważne przedsięwzięcie. Wymaga dużych nakładów finansowych, pociąga za sobą również spore zobowiązania na przyszłość, chociażby w postaci kosztów eksploatacji budynku. Gwarancją udanej budowy jest dobór sprawdzonych, trwałych i łatwych w zastosowaniu technologii, których użycie spowoduje, że wzniesiony budynek będzie wysokiej jakości technicznej...

 • Energooszczędnie z betonem komórkowym

  2015-04-13

  Beton komórkowy jest materiałem doskonale wpisującym się w aktualne trendy ograniczające zużycie energii i, co za tym idzie, zmniejszające wpływ człowieka na degradację środowiska naturalnego.

 • Ceramika czerwona

  2015-04-13

  Marzeniem każdego inwestora jest, aby dom był trwały, stabilny o zdrowym mikroklimacie wnętrza i ekonomiczny w utrzymaniu. Takie wymogi zapewnia dom wzniesiony z naturalnych materiałów.

 • Silikatowa ściana

  2015-04-13

  Rozwój branży i rosnące wymagania inwestorów sprawiają, że produkty silikatowe coraz powszechniej stosowane są w budownictwie mieszkaniowym, gospodarczym i rolniczym.

 • Konserwacja rynien

  2015-04-08

  System rynnowy pełni bardzo ważną funkcję – odpowiada za sprawne odprowadzanie wody z dachu i dalej poza obręb budynku. Regularna konserwacja rynien pozwoli zawczasu wykryć ewentualne uszkodzenia lub inne nieprawidłowości i uniknąć zawilgocenia ścian budynku wyciekającą z rynien wodą.

 • Myjka ciśnieniowa

  2015-04-08

  Myjka ciśnieniowa to bardzo pomocne urządzenie w wielu pracach porządkowych na posesji. Pomoże nam uporać się z brudną elewacją, zanieczyszczeniami na kostce brukowej czy też czyszczeniem sprzętu ogrodowego. Jej zastosowanie pozwoli też zaoszczędzić wiele litrów wody, w porównaniu z porządkami przeprowadzanymi z użyciem tradycyjnego węża ogrodowego.

 • Przydatna podkaszarka

  2015-04-08

  Kosiarka to niezastąpione urządzenie każdego właściciela posesji z ogrodem. Pozwala kontrolować wysokość trawy oraz wygląd zielonego dywanu i tym samym utrzymać trawnik w nienagannym stanie. Kosiarka nie dotrze jednak to wszystkich zakątków ogrodu. Wówczas niezbędna okaże się jej młodsza siostra - podkaszarka.

 • Renowacja drewnianego tarasu

  2015-04-08

  Regularna konserwacja drewnianego tarasu jest gwarancją utrzymania jego wieloletniej trwałości i niewątpliwej urody drewna. Prace konserwacyjne najlepiej rozpocząć z początkiem nowego sezonu, czyli wiosną – gdy dni są stosunkowe ciepłe i bezdeszczowe.

 • Architektura domu energooszczędnego

  2015-04-08

  Koszty ogrzewania typowego domu stanowią 2/3 kosztów jego utrzymania. Szukając rozwiązań, które pozwolą ograniczyć wydatki na ten cel wielu inwestorów decyduje się na wznoszenie budynku energooszczędnego. Oszczędzaniu energii sprzyja m.in. architektura domu energooszczędnego.

 • Wkrętarka – jaką wybrać?

  2015-04-08

  Wszystko zależy od naszych potrzeb i zasobności portfela. Wybór wkrętarek i wiertarko wkrętarek jest ogromny, a ceny zaczynają się od kilkudziesięciu złotych i dochodzą do kilku tysięcy. Przemyślmy więc, jakie narzędzie będzie dla nas najbardziej odpowiednie.

 • Kosiarka elektryczna czy spalinowa?

  2015-04-08

  Planując zakup kosiarki stajemy przed dylematem: kosiarka spalinową czy elektryczna? Nasz wybór powinien być uzasadnionym przede wszystkim wielkością trawnika, ale także naszymi potrzebami.

 • Dom bez barier – przyjazny osobom niepełnosprawnym i starszym

  2015-04-08

  Mieszkanie z osobą starszą lub niepełnosprawną wymaga odpowiedniego przygotowania przestrzeni domowej, tak aby poruszanie się po wnętrzach było dla niej jak najbardziej komfortowe. By stworzyć prawdziwy dom bez barier warto skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań architektonicznych oraz funkcjonalnych.

 • Murowany barek kuchenny

  2015-04-07

  Barek kuchenny to sprawdzone rozwiązanie pozwalające na wprowadzenie umownego podziału na strefę kuchenną i salonową w przypadku aneksów otwartych na pokój. Barek kuchenny można wymurować z kilku materiałów, m.in. z cegieł lub bloczków z betonu komórkowego.

 • Łączenie posadzek bez listew

  2015-04-07

  Łączenie posadzek w pomieszczeniach domu czy mieszkania nie wymaga stosowania mało efektownych listew maskujących. Z pomocą mogą nam przyjść inne rozwiązania, jak korek czy spoiny elastyczne. Ich zastosowanie sprawdzi się jednak w przypadku posadzek zlokalizowanych na tym samym poziomie.

 • Hybrydowy system grzewczy

  2015-02-11

  Hybrydy grzewcze są coraz częściej spotykanym w Polsce skutecznym i oszczędnym rozwiązaniem. Pod dość tajemniczą nazwą kryją się co najmniej dwa współpracujące ze sobą urządzenia.

 • Własna elektrownia słoneczna

  2015-02-11

  Fotowoltaika jest technologią umożliwiającą przetwarzanie promieniowania słonecznego w energię elektryczną. To źródło czystej energii dające możliwość nie tylko obniżenia rachunków, ale także generowania dodatkowych zysków z jej sprzedaży.