• Kolektory słoneczne, czyli jak ogrzać wodę słońcem

  2015-02-09

  Wzrost cen konwencjonalnych nośników energii oraz coraz większa świadomość ekologiczna sprawiają, że popularne staje się wykorzystanie energii słonecznej, a kolektory słoneczne są widocznym elementem polskich dachów.

 • Ergonomia w szafie – drążki, wieszaki i uchwyty

  2015-01-16

  Wygodna szafa to taka, z której korzystanie nie będzie sprawiało nam kłopotów, a każda z rzeczy znajdzie się na optymalnym dla użytkownika miejscu. Z łatwością sięgniemy więc po te najczęściej używane. Jak ją zorganizować?

 • Oświetlenie ogólne. Zalety oświetlenia centralnego

  2015-01-16

  Komfort korzystania z wnętrz po zmroku zapewnia połączenie kilku rodzajów światła miejscowego m.in. kierunkowego, roboczego, dekoracyjnego. Nie do przecenienia jest jednak światło ogólne. To ono odgrywa najważniejszą rolę w dobrym doświetleniu pomieszczeń.

 • Garnki i naczynia do oszczędnej kuchni

  2015-01-16

  Prowadzenie oszczędnej, ale i zdrowej kuchni wymaga pewnych inwestycji. I chociaż na początku musimy wydać pieniądze, to po pewnym czasie zwrócą nam się one w postaci mniejszych rachunków za energię. Zyskamy także to, co bezcenne – więcej zdrowia i czasu.

 • Bidet w łazience

  2015-01-16

  Coraz częściej standardowym wyposażeniem domowej łazienki jest bidet. Warto go mieć? Czy jest to zbędny luksus, zajmujący tylko miejsce?

 • Konserwacja domu. Przegląd rynien

  2015-01-16

  Aby orynnowanie domu funkcjonowało bezawaryjnie, warto dokonywać regularnie jego przeglądu. Najlepiej przeprowadzić go, zanim na dobre zagoszczą jesienne, deszczowe dni. Trzeba także o nim pamiętać po zimie.

 • Konserwacja domu. Przegląd dachu

  2015-01-16

  Wiosna oraz jesień to okres, w którym szczególnej uwagi wymaga ocena dachu naszego domu. Nawet niewielkie uszkodzenia mogą doprowadzić do kosztownej w skutkach degradacji dachu. Na co szczególnie zwrócić uwagę?

 • Konserwacja klinkieru

  2015-01-16

  Wiosną a także jesienią, czyli przed zimą i po zimie przyjrzyjmy się elementom elewacji wykonanym z klinkieru – np. parapetom czy cokołom. To odpowiednia pora na wykonanie drobnych napraw.

 • Sprzęty do energooszczędnej kuchni

  2015-01-16

  Trudno wyobrazić sobie prowadzenie współczesnej kuchni bez odpowiednich urządzeń AGD. Jakie sprzęty wybrać, by nie pochłaniały one w nadmiarze energii, a jednocześnie ułatwiły prowadzenie zdrowej kuchni?

 • Pielęgnacja blatów kuchennych

  2015-01-16

  W zależności od rodzaju materiału, z którego powstaje blat, możemy spodziewać się jak będzie się zachowywać przy dużym obciążeniu, działaniu wilgoci czy tłuszczów. Od tego zależna jest również pielęgnacja blatów kuchennych.

 • Czyszczenie kominka

  2015-01-16

  Pokryta sadzą szyba, niemiłe dla oczu resztki popiołu sprawią, że kominek zamiast być ozdobą domu będzie go szpecił. Systematyczne czyszczenie kominka to też inwestycja w jego trwałość. Na jakie elementy warto zwrócić uwagę?

 • Jak dobrze oświetlić stół w jadalni

  2015-01-16

  Trudno sobie wyobrazić stół jadalniany bez wiszącej nad nim lampy – nie tylko pełni ważną funkcję oświetlając stół, ale też uprzyjemnia spotkania w gronie rodziny i przyjaciół. Z łatwością dobierzemy odpowiednią do aranżacji stołu i naszych potrzeb.

 • Praktyczna garderoba na rzeczy sezonowe

  2015-01-16

  Wiosną konieczna jest wymiana garderoby na lżejszą. Zimowe buty, czapki, szaliki, płaszcze i kurtki wędrują wówczas w głąb domowych zakamarków. Podobnie jesienią dzieje się z rzeczami letnimi. Jak sprawnie zorganizować ich przechowywanie?

 • Drzwi wewnętrzne przesuwne

  2015-01-16

  Drzwi przesuwne sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, nawet w tym najmniejszym. Ich zastosowanie pozwala na zwiększenie przestrzeni i ułatwia wygodne urządzenie wnętrza.

 • Baterie prysznicowe podtynkowe – korzyści, ograniczenia w stosowaniu

  2015-01-12

  Baterie podtynkowe zyskują w naszym kraju coraz większą popularność. Dużo obaw budzi ich montaż. Zupełnie niepotrzebnie. Zobacz, czym kierować się podczas zakupu i montażu baterii podtynkowej do prysznica.

 • Prysznic z deszczownicą

  2015-01-12

  Niektórzy uważają deszczownicę za zbędny luksus. Jednak obecnie to powszechnie stosowany element prysznica. Nowoczesne deszczownice są także wyjątkowo efektowne – mogą mieć nawet kilkanaście programów podświetlania wody.

 • Panel prysznicowy – jak dokonać najlepszego wyboru

  2015-01-12

  Panel prysznicowy to wyposażenie kabiny. Może być zamontowany zamiast tradycyjnej słuchawki prysznicowej lub z nią zintegrowany. Najczęściej wykonany jest z tworzywa sztucznego, stali i drewna.

 • Funkcjonalna kabina prysznicowa – sposób otwierania drzwi

  2015-01-12

  Ładna kabina prysznicowa, to nie wszystko. Przede wszystkim musi być funkcjonalna. A o tym decydują drzwi. Powinny swobodnie się otwierać, aby można było bez przeszkód wejść i wyjść z kabiny.

 • Sposoby montażu umywalek łazienkowych

  2015-01-12

  W łazience czy toalecie nie może zabraknąć umywalki. Powinna być starannie dobrana, ponieważ korzystamy z niej kilka razy dziennie. Wybór odpowiedniej nie jest łatwy. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze umywalki.

 • Jak dobrać brodzik do kabiny prysznicowej

  2015-01-12

  Różnorodność brodzików może wywołać zawrót głowy. Różnią się między sobą kształtem, wymiarami, kolorami, a także materiałem, z jakiego zostały wykonane. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, aby wybrać produkt. który będzie odpowiadał naszym upodobaniom.