• Tytan Professional ProEnergy System – energooszczędny montaż warstwowy

  2015-05-20

  Najnowsze trendy w budownictwie energooszczędnym spowodowały, że normą są okna, w których wartość Uw wynosi mniej niż 0,7 W /(m2K). Musimy jednak pamiętać i tym samym edukować sektor – zarówno wykonawców jak i klientów końcowych, że produkt o najwyższej jakości, nie będzie spełniał oczekiwanych parametrów w momencie nieprawidłowej instalacji, czy zignorowaniu...

 • BOSCH - Małe szlifierki kątowe Bosch dla profesjonalistów

  2015-05-20

  Nowa generacja 11 małych szlifie- rek kątowych Bosch dla profesjona- listów umożliwia znacznie szybsze tempo pracy dzięki wyższej mocy – 1300 W lub 1700 W. Nowe szlifi erki posiadają szereg zoptymalizowanych funkcji i cechują się dłuższą żywotno- ścią – konstrukcja szczelin wentyla- cyjnych została zmodyfi kowana w taki sposób, aby pomimo bardziej kompak-...

 • ALPOL - Tynki i farby nanosilikonowe

  2015-05-20

  Od 1 kwietnia 2015 r. fi rma Alpol Gips wprowadziła do swojej oferty tynki nanosilikonowe SWING, służące do wykonywa- nia wysoce odpornych na zabrudzenia i korozję biologiczną, dekoracyjnych, cienkowarstwowych wypraw tynkarskich wewnątrz i na zewnątrz budynków (np. w systemach ociepleń ALPOL EKO PLUS). Tynki o strukturze baranka można nakła- dać zarówno ręcznie jak...

 • NA GOTOWO – gotowa gładź szpachlowa Baumit FinoFinish S

  2015-05-20

  Aktualne standardy wykończenia pomieszczeń, zarówno nowych, jak i remontowanych, często przewidują wykonanie na ścianach i sufitach gładzi. Głównym celem prac jest uzyskanie idealnie równej i gładkiej powierzchni pod dalsze prace dekoracyjne. Trwałą i estetyczną bazę pod malowanie, bądź tapetowanie, pozwoli uzyskać gotowa do użycia, gładź szpachlowa polimerowa biała –...

 • Rośliny doniczkowe w aranżacjach

  2015-05-12

  We wnętrzu rośliny doniczkowe mogą stać się pojedynczymi ozdobami w różnych pomieszczeniach lub komponować się w spójną aranżację. Na efekt estetyczny będzie mieć wpływ nie tylko wygląd i kolor kwiatostanów, ale także krój i barwa liści, wielkość sadzonek oraz, co nie mnie ważne, rodzaj pojemników które wybierzemy, aby wyeksponować walory rośliny...

 • Mozaika w roli dekoracji

  2015-05-12

  Zarówno w łazience, kuchni a nawet holu czy salonie, mozaika może zaistnieć w formie dekoracji i wyjątkowej ozdoby wnętrza. Dobrym miejscem dla jej ekspozycji będą ściany, podłogi oraz obudowy sprzętów.

 • Kierownik budowy – zadania i odpowiedzialność

  2015-05-12

  Podczas budowy domu nasze obowiązki możemy przekazać kierownikowi budowy. Prawo budowlane narzuca na inwestora obowiązek jego ustanowienia.

 • Tapety na fragmentach ścian

  2015-05-12

  Nowoczesne tapety zachwycają obecnie swoimi walorami estetycznymi. Zmienił się nie tylko materiał, z którego są wykonane, ale również faktury i wzory są coraz odważniejsze. Tapety na fragmentach ścian mogą pełnić dziś nowe funkcje.

 • Odbiór budynku – na czym polega, kto uczestniczy w odbiorze

  2015-05-12

  Zanim wprowadzimy się do naszego nowego domu musimy spełnić kilka wymagań formalnych, które towarzyszą zakończeniu budowy. Dopełnienie formalności przebiegnie sprawnie i bez zakłóceń, jeśli odpowiednio wcześniej zadbaliśmy o potrzebne dokumenty. Na czym polega odbiór budynku? Jakie dokumenty są niezbędne?

 • Modne tapety

  2015-05-12

  Nowoczesne tapety nie boją się wilgoci, mycia, uszkodzeń mechanicznych a także malowania. Niejednokrotnie pełnią rolę głównej ozdoby wnętrza. Modne tapety w tym sezonie będą efektowne, wyraziste i o wyjątkowych strukturach.

 • Inwestor na budowie – czego warto dopilnować, na co zwracać uwagę?

  2015-05-12

  Własny dom to jasno sprecyzowany cel, który chcemy jak najszybciej, jak najlepiej i bez problemów osiągnąć. Jednak jego budowa to wielozadaniowa praca z określonym budżetem, wyznaczonymi ramami czasowymi oraz zespołem ludzi stworzonym na potrzeby realizacji projektu. Co powinien wiedzieć inwestor na budowie?

 • Dobry wykonawca – kryteria wyboru fachowców

  2015-05-08

  Aby nasz dom był ładny i funkcjonalny, do jego budowy musimy zatrudnić rzetelnych i solidnych fachowców. Godny zaufania wykonawca to dziś prawdziwy skarb. Jego znalezienie nie jest łatwe, co nie oznacza, że niewykonalne. Gdzie szukać i jak znaleźć dobrą ekipę budowlaną?

 • Współczesny dom cz. 1 – kuchnia i łazienka

  2015-05-08

  Współczesny dom zmienia się wraz z jego mieszkańcami i dopasowuje do ich potrzeb. Jest odpowiedzią na styl życia rodziny. Niezależnie od liczby domowników, przekonań politycznych zmiany obyczajowe sprawiają, że nasze domostwa łączą podobne oczekiwania.

 • Współczesny dom cz. 2 – wielofunkcyjna przestrzeń dzienna

  2015-05-08

  Współczesny dom powinien być odpowiedzią na potrzeby współczesnej rodziny, a jego wnętrza odzwierciedlać styl życia domowników. By sprostały naszym wymaganiom, staramy się by były one bardziej przestrzenne i funkcjonalne niż te należące do naszych rodziców i dziadków.

 • Knauf AMF - sufity z wyobraźnią

  2015-04-17

  Systemom sufitów podwieszanych brakuje niebanalnego wzornictwa? Te oceny nie mogą na pewno dotyczyć aktualnej oferty Knauf AMF. Płyty perforowane, rastrowe, a nawet frezowane, z nadrukiem i bez, drewniane i metalowe - paleta możliwości jest prawie nieograniczona.

 • Śrubokręty – jakie śrubokręt przyda się w domu?

  2015-04-17

  Bez śrubokrętów nie można się obejść. Powinny być zawsze pod ręką, bo nigdy nie wiadomo, kiedy będą potrzebne. Warto zgromadzić wystarczająco duży ich komplet, żeby nie znalazł się ani jeden wkręt, któremu nie dalibyśmy rady. Nie będzie to wiele kosztować, bo śrubokręty należą do narzędzi dość tanich.

 • Wałki malarskie

  2015-04-17

  Dziś już chyba nikt nie maluje ścian używając pędzla. Wszyscy przestawili się na wałki, bo są wygodniejsze w użyciu i wydajniejsze, a malowana powierzchnia ma bardziej jednolitą fakturę. Wyjaśniamy, czym różnią się wałki i jak dobierać je w zależności od planowanej pracy.

 • Strefy pośrednie cz. 3 – weranda

  2015-04-17

  Otwieranie domu na otoczenie to znak nowoczesnej architektury. Ciągle zajęci mamy coraz mniej czasu na kontakt z naturą, dlatego tak ważne jest dobre powiązanie domu z otoczeniem. Jedną z form architektonicznych, która służy naszym relacjom z naturą jest weranda, coraz częściej przyjmująca funkcję ogrodu zimowego.

 • Jak wiercić otwory w ścianie?

  2015-04-17

  Bierzemy wiertarkę, wiertło i wiercimy. Nie jest to niestety aż takie proste, o czym za chwilę się przekonamy. Musimy prawidłowo dobrać sprzęt i przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Podpowiadamy, jak wiercić otwory w ścianie, aby uniknąć jej uszkodzeń.

 • Bezinwazyjny montaż rolety i markizy na oknie dachowym

  2015-04-17

  Montaż rolety czy innej przesłony na oknach dachowych nie jest trudny. Z powodzeniem można wykonać go samodzielnie. Wystarczy odpowiednio dobrać roletę lub markizę do okna.