• Energooszczędnie z betonem komórkowym

  2015-04-13

  Beton komórkowy jest materiałem doskonale wpisującym się w aktualne trendy ograniczające zużycie energii i, co za tym idzie, zmniejszające wpływ człowieka na degradację środowiska naturalnego.

 • Ceramika czerwona

  2015-04-13

  Marzeniem każdego inwestora jest, aby dom był trwały, stabilny o zdrowym mikroklimacie wnętrza i ekonomiczny w utrzymaniu. Takie wymogi zapewnia dom wzniesiony z naturalnych materiałów.

 • Silikatowa ściana

  2015-04-13

  Rozwój branży i rosnące wymagania inwestorów sprawiają, że produkty silikatowe coraz powszechniej stosowane są w budownictwie mieszkaniowym, gospodarczym i rolniczym.

 • Konserwacja rynien

  2015-04-08

  System rynnowy pełni bardzo ważną funkcję – odpowiada za sprawne odprowadzanie wody z dachu i dalej poza obręb budynku. Regularna konserwacja rynien pozwoli zawczasu wykryć ewentualne uszkodzenia lub inne nieprawidłowości i uniknąć zawilgocenia ścian budynku wyciekającą z rynien wodą.

 • Myjka ciśnieniowa

  2015-04-08

  Myjka ciśnieniowa to bardzo pomocne urządzenie w wielu pracach porządkowych na posesji. Pomoże nam uporać się z brudną elewacją, zanieczyszczeniami na kostce brukowej czy też czyszczeniem sprzętu ogrodowego. Jej zastosowanie pozwoli też zaoszczędzić wiele litrów wody, w porównaniu z porządkami przeprowadzanymi z użyciem tradycyjnego węża ogrodowego.

 • Przydatna podkaszarka

  2015-04-08

  Kosiarka to niezastąpione urządzenie każdego właściciela posesji z ogrodem. Pozwala kontrolować wysokość trawy oraz wygląd zielonego dywanu i tym samym utrzymać trawnik w nienagannym stanie. Kosiarka nie dotrze jednak to wszystkich zakątków ogrodu. Wówczas niezbędna okaże się jej młodsza siostra - podkaszarka.

 • Renowacja drewnianego tarasu

  2015-04-08

  Regularna konserwacja drewnianego tarasu jest gwarancją utrzymania jego wieloletniej trwałości i niewątpliwej urody drewna. Prace konserwacyjne najlepiej rozpocząć z początkiem nowego sezonu, czyli wiosną – gdy dni są stosunkowe ciepłe i bezdeszczowe.

 • Architektura domu energooszczędnego

  2015-04-08

  Koszty ogrzewania typowego domu stanowią 2/3 kosztów jego utrzymania. Szukając rozwiązań, które pozwolą ograniczyć wydatki na ten cel wielu inwestorów decyduje się na wznoszenie budynku energooszczędnego. Oszczędzaniu energii sprzyja m.in. architektura domu energooszczędnego.

 • Wkrętarka – jaką wybrać?

  2015-04-08

  Wszystko zależy od naszych potrzeb i zasobności portfela. Wybór wkrętarek i wiertarko wkrętarek jest ogromny, a ceny zaczynają się od kilkudziesięciu złotych i dochodzą do kilku tysięcy. Przemyślmy więc, jakie narzędzie będzie dla nas najbardziej odpowiednie.

 • Kosiarka elektryczna czy spalinowa?

  2015-04-08

  Planując zakup kosiarki stajemy przed dylematem: kosiarka spalinową czy elektryczna? Nasz wybór powinien być uzasadnionym przede wszystkim wielkością trawnika, ale także naszymi potrzebami.

 • Murowany barek kuchenny

  2015-04-07

  Barek kuchenny to sprawdzone rozwiązanie pozwalające na wprowadzenie umownego podziału na strefę kuchenną i salonową w przypadku aneksów otwartych na pokój. Barek kuchenny można wymurować z kilku materiałów, m.in. z cegieł lub bloczków z betonu komórkowego.

 • Łączenie posadzek bez listew

  2015-04-07

  Łączenie posadzek w pomieszczeniach domu czy mieszkania nie wymaga stosowania mało efektownych listew maskujących. Z pomocą mogą nam przyjść inne rozwiązania, jak korek czy spoiny elastyczne. Ich zastosowanie sprawdzi się jednak w przypadku posadzek zlokalizowanych na tym samym poziomie.

 • Hybrydowy system grzewczy

  2015-02-11

  Hybrydy grzewcze są coraz częściej spotykanym w Polsce skutecznym i oszczędnym rozwiązaniem. Pod dość tajemniczą nazwą kryją się co najmniej dwa współpracujące ze sobą urządzenia.

 • Własna elektrownia słoneczna

  2015-02-11

  Fotowoltaika jest technologią umożliwiającą przetwarzanie promieniowania słonecznego w energię elektryczną. To źródło czystej energii dające możliwość nie tylko obniżenia rachunków, ale także generowania dodatkowych zysków z jej sprzedaży.

 • Kolektory słoneczne, czyli jak ogrzać wodę słońcem

  2015-02-09

  Wzrost cen konwencjonalnych nośników energii oraz coraz większa świadomość ekologiczna sprawiają, że popularne staje się wykorzystanie energii słonecznej, a kolektory słoneczne są widocznym elementem polskich dachów.

 • Ergonomia w szafie – drążki, wieszaki i uchwyty

  2015-01-16

  Wygodna szafa to taka, z której korzystanie nie będzie sprawiało nam kłopotów, a każda z rzeczy znajdzie się na optymalnym dla użytkownika miejscu. Z łatwością sięgniemy więc po te najczęściej używane. Jak ją zorganizować?

 • Oświetlenie ogólne. Zalety oświetlenia centralnego

  2015-01-16

  Komfort korzystania z wnętrz po zmroku zapewnia połączenie kilku rodzajów światła miejscowego m.in. kierunkowego, roboczego, dekoracyjnego. Nie do przecenienia jest jednak światło ogólne. To ono odgrywa najważniejszą rolę w dobrym doświetleniu pomieszczeń.

 • Garnki i naczynia do oszczędnej kuchni

  2015-01-16

  Prowadzenie oszczędnej, ale i zdrowej kuchni wymaga pewnych inwestycji. I chociaż na początku musimy wydać pieniądze, to po pewnym czasie zwrócą nam się one w postaci mniejszych rachunków za energię. Zyskamy także to, co bezcenne – więcej zdrowia i czasu.

 • Konserwacja domu. Przegląd rynien

  2015-01-16

  Aby orynnowanie domu funkcjonowało bezawaryjnie, warto dokonywać regularnie jego przeglądu. Najlepiej przeprowadzić go, zanim na dobre zagoszczą jesienne, deszczowe dni. Trzeba także o nim pamiętać po zimie.

 • Konserwacja domu. Przegląd dachu

  2015-01-16

  Wiosna oraz jesień to okres, w którym szczególnej uwagi wymaga ocena dachu naszego domu. Nawet niewielkie uszkodzenia mogą doprowadzić do kosztownej w skutkach degradacji dachu. Na co szczególnie zwrócić uwagę?