• Osadnik gnilny - porady montażowe

  2014-08-07

  Osadnik gnilny, będący najistotniejszym elementem przydomowej oczyszczalni ścieków, powinien być usytuowany w pobliżu budynku. Miejsce jego montażu nie może być narażone na obciążenia, takie jak np. droga przejazdowa. Jak powinien przebiegać prawidłowy montaż osadnika gnilnego?

 • Farby do wnętrz nowej generacji

  2014-08-07

  Producenci farb do wnętrz prześcigają się w wytwarzaniu coraz to bardziej trwałych i doskonalszych produktów. Nowoczesne farby tworzą powłoki nie tylko paroprzepuszczalne, ale także odporne na zmywanie i szorowanie oraz neutralizujące zapachy.

 • Rodzaje farb emulsyjnych

  2014-08-07

  Farby emulsyjne to sprawdzony produkt do malowanie ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń. Te farby do wnętrz produkowane są w różnych rodzajach – różnią się właściwościami i zastosowanie.

 • Odbiór mieszkania od dewelopera – jak przygotować się do odbioru?

  2014-08-07

  Odbiór mieszkania od dewelopera to ważny krok, do zamieszkania u siebie. Aby nie odkrywać usterek, gdy będzie już za późno, warto odpowiednio przygotować się na tę sytuację.

 • Drewniana oblicówka – jakie drewno sprawdzi się na elewacji?

  2014-08-07

  Drewniana oblicówka to popularny sposób wykończenia elewacji domu. Jednak nie każdy gatunek drewna sprawdzi się tak samo dobrze w roli materiału elewacyjnego. Jakie wybrać drewno na elewację?

 • Impregnacja drewna – przygotowanie podłoża

  2014-08-07

  Impregnacja drewna musi zostać poprzedzona odpowiednim przygotowaniem podłoża. Od tego, w dużym stopniu zależy skuteczność impregnacji.

 • Prysznic bez brodzika

  2014-08-07

  Nowe możliwości technologiczne pozwalają na aranżację łazienki z natryskiem w formie kabiny prysznicowej bez brodzika. Jest to możliwe dzięki specjalnym wpustom prysznicowym instalowanym w płaszczyźnie podłogi i posadzki. Prysznic bez brodzika – jak go wykonać?

 • Układamy tynki gipsowe – przygotowanie podłoża pod tynk

  2014-08-07

  Jeśli zdecydujemy się na tynk gipsowy jako wykończenie ścian i sufitów, zwróćmy szczególną uwagę na odpowiednie przygotowanie podłoża pod tynk. Ten etap prac jest szczególnie ważny, w przypadku tynków gipsowych, które zalicza się do jednowarstwowych.

 • Jak zaplanować remont łazienki?

  2014-08-06

  Remont łazienki powinien być przeprowadzony rozważnie - nie ulegajmy modzie i chwilowym nastrojom. Pamiętajmy jednak, że dzisiaj łazienka służy przecież nie tylko zaspokajaniu potrzeb higienicznych, ale także relaksowi. Podpowiadamy, jak dobrze zaplanować remont łazienki.

 • Drewno w kuchni – jakie gatunki drewna sprawdzą się w kuchni?

  2014-08-06

  Coraz częściej decydujemy się na wykończenie posadzek w kuchni drewnem. Jest ono szczególnie chętnie wykorzystywane w kuchniach połączonych z salonem – bardzo modne jest stosowanie posadzek z tego samego materiału we wszystkich aneksach funkcjonalnych strefy dziennej. Jakie drewno do kuchni wybrać?

 • Izolacja dachu skośnego – zrób to dobrze, a zaoszczędzisz!

  2014-08-06

  Ocieplenie domu jest inwestycją na lata. 70% energii wykorzystywanej przez budynki, to właśnie energia zużyta na ogrzewanie. Ogromne znaczenie ma zwłaszcza izolacja dachu, przez który może uciec aż 30% energii przeznaczonej na ogrzewanie. Jakie błędy popełniamy najczęściej?

 • Farby elewacyjne – jakie cechy farb elewacyjnych decydują o trwałości fasady?

  2014-08-06

  Wykończenie elewacji budynku, zarówno budowanego od podstaw, jak i remontowanego stanowi ważne zadanie wykonawcze oraz estetyczne. Właściwie dobrane farby elewacyjne mają duży wpływ nie tylko na ostateczny wygląd fasady budynku, ale również na trwałość elewacji. Na jakie cechy farb elewacyjnych warto więc zwrócić uwagę?

 • Jak zamontować baterię stojącą

  2014-08-06

  Baterie stojące, inaczej sztorcowe, są powszechnie stosowane w naszych kuchniach i łazienkach. Możemy zamontować je w blacie, a także zlewozmywaku, umywalce czy wannie. Pracę tę możemy wykonać samodzielnie, jeśli zastosujemy się do podstawowych wskazówek.

 • Wyposażenie łazienki na rzecz czystości – sprzęty podwieszane i ogrzewanie w łazience

  2014-08-06

  Wyposażenie łazienki wpływa w dużym stopniu na łatwość utrzymania tego pomieszczenia w czystości. Planując wykończenie i aranżację domowego salonu kąpielowego czy niewielkiego WC, warto zadbać o to, aby czyszczenie łazienki nie sprawiało nam problemu, a efekty prac porządkowych utrzymywały się jak najdłużej.

 • Jak zamontować baterię ścienną

  2014-08-06

  Baterie ścienne są chętnie stosowane w naszych łazienkach czy kuchniach. Montuje się je, gdy rury ciepłej i zimnej wyprowadzone są powyżej umywalki, wanny czy zlewozmywaka. Ich instalacja nie jest skomplikowana i z powodzeniem możemy wykonać ją samodzielnie. Jak zamontować baterię ścienną? Co nam będzie potrzebne?

 • Zakup mieszkania – jak korzystnie kupić używane mieszkanie

  2014-08-06

  Mieszkanie z tzw. rynku wtórnego, mimo że najczęściej już używane, nie musi być gorsze, niż kupione wprost od dewelopera. Często też, wcale nie jest tańsze. Wszystko zależy od stanu mieszkania i całego budynku, a przede wszystkim od jego lokalizacji. Zakup mieszkania używanego – co warto wiedzieć przed podjęciem decyzji?

 • Wyposażenie łazienki na rzecz czystości – płytki do łazienki i kabiny prysznicowe

  2014-08-06

  Nic tak nie razi mieszkańców i gości, jak brudne pomieszczenia. Szczególnie dotkliwie odczuwamy to w łazience. Nieświeże płytki, poszarzałe fugi, niedoczyszczona kabina to efekty nie tylko naszych zaniedbań, ale również nieodpowiedniego wykończenia. Jakie wykończenie łazienki sprzyja utrzymaniu w niej czystości?

 • Remont łazienki – wybieramy urządzenia łazienkowe

  2014-08-06

  Odnowienie łazienki najczęściej wiąże się z wymianą sprzętów łazienkowych – do remontowanego pomieszczenia wybieramy wówczas nową wannę lub kabinę prysznicową, sedes oraz umywalkę. Na co zwrócić uwagę, kupując sprzęty urządzenia łazienkowe?

 • Tynki maszynowe – jakie tynki gipsowe można nakładać agregatem?

  2014-08-06

  Wśród popularnych tynków gipsowych znaleźć można tynki maszynowe – nanoszone na powierzchnie ścian i sufitów specjalnym agregatem. Kiedy sprawdzą się gipsowe tynki maszynowe Jakie rodzaje tynków gipsowych mamy do wyboru?

 • Renowacja balustrady balkonowej – czyszczenie i malowanie balustrady metalowej

  2014-08-06

  Nieodłącznym elementem balkonu jest balustrada – w starym budownictwie były to najczęściej balustrady żeliwne lub stalowe, pomalowane farbą. W nowszym stalowe, zwykle ocynkowane i malowane proszkowo. Podpowiadamy, jak łatwo można odnowić metalową konstrukcję, aby w ciepłe dni, z przyjemnością wypoczywać na balkonie.