• LEMAR

  2014-08-10

  Reklama - LEMAR - Papy dachowe - Układy "NRO" nierozprzestrzeniajace ognia

 • BOTAMENT

  2014-08-10

  Reklama - BOTAMENT - Izolacja tarasów i balkonów z zastosowaniem maty uszczelnaijaco - kompensującej

 • IVT

  2014-08-10

  Reklama - IVT - Kominek wentylacyjny do dachów płaskich

 • VELUX

  2014-08-10

  Reklama - VELUX - okna dachowe z górnym lub dolnym otwieraniem.

 • Jak wymienić spoiny między płytkami?

  2014-08-07

  Gdy okładzina z płytek ceramicznych jest w dobrym stanie, a tylko fugi są zniszczone, wcale nie trzeba skuwać starej glazury i układać nowych płytek. Niekiedy wystarczy wymienić lub pomalować brudne, zniszczone fugi, czyli spoiny między płytkami.

 • Przydomowa oczyszczalnia ścieków – co warto o niej wiedzieć? Zalety przydomowych oczyszczalni

  2014-08-07

  Przydomowe oczyszczalnie ścieków stosuje się na terenach nieskanalizowanych. Instaluje się je, jako zamienniki zbiorników bezodpływowych, czyli szamb.

 • Wybieramy wentylator łazienkowy

  2014-08-07

  Aby zapewnić skuteczną wentylację w łazience, oprócz wentylacji naturalnej, warto zastosować także wentylator łazienkowy, który montuje się najczęściej na wlocie do kanału wentylacyjnego. To niewielkie i niedrogie urządzenie, skutecznie usunie nadmiar wilgoci, gromadzącej się w łazience.

 • Jak odnowić parapet wewnętrzny?

  2014-08-07

  Stary, zniszczony parapet potrafi zeszpecić każde wnętrze, szczególnie jeśli nie mamy zwyczaju wieszać firanek lub zasłon. Będzie on szczególnie rażący, gdy okna wymienimy na nowe, a parapet pozostawimy stary. Zobaczmy, co da się zrobić, żeby dodać starym parapetom nowego blasku.

 • Dom ekologiczny - blaski i cienie ekologicznych koncepcji domu

  2014-08-07

  Dom na XXI wiek to budynek, który powinien spełniać nie tylko wymogi jego mieszkańców, ale także coraz bardziej restrykcyjne przepisy budowlane i narzucane przez UE dyrektywy, związane z ochroną środowiska. Ma się więc w nim nie tylko wygodnie mieszkać, ale równie ważne jest, by był tani w eksploatacji i nie szkodził środowisku. Wszystkie te idee są bliskie tzw. budownictwu...

 • Prysznic bez brodzika – ważna hydroizolacja i zaprawa do płytek

  2014-08-07

  Prysznic bez brodzika wymaga odpowiedniej hydroizolacji i zastosowania właściwie dobranych zapraw. Odkąd pojawiły się uszczelnienia zespolone i fugi o podwyższonych parametrach, wykonanie hydroizolacji i układanie szczelnie płytek przestało być problemem.

 • Osadnik gnilny - porady montażowe

  2014-08-07

  Osadnik gnilny, będący najistotniejszym elementem przydomowej oczyszczalni ścieków, powinien być usytuowany w pobliżu budynku. Miejsce jego montażu nie może być narażone na obciążenia, takie jak np. droga przejazdowa. Jak powinien przebiegać prawidłowy montaż osadnika gnilnego?

 • Farby do wnętrz nowej generacji

  2014-08-07

  Producenci farb do wnętrz prześcigają się w wytwarzaniu coraz to bardziej trwałych i doskonalszych produktów. Nowoczesne farby tworzą powłoki nie tylko paroprzepuszczalne, ale także odporne na zmywanie i szorowanie oraz neutralizujące zapachy.

 • Tynki zewnętrze – jaki mamy wybór?

  2014-08-07

  Tynki to najpopularniejszy oraz najtańszy sposób wykańczania ścian zewnętrznych. Stosuje się je także, jeśli tynk ma być układany na murze (będzie stanowił wykończenie ściany jednowarstwowej lub warstwy elewacyjnej ścian trójwarstwowych). Wybór najczęściej pada na tynki tradycyjne, grube. Do wykańczania ścian dwuwarstwowych, metodą lekką mokrą, zwykle używa się tynków...

 • Rodzaje farb emulsyjnych

  2014-08-07

  Farby emulsyjne to sprawdzony produkt do malowanie ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń. Te farby do wnętrz produkowane są w różnych rodzajach – różnią się właściwościami i zastosowanie.

 • Odbiór mieszkania od dewelopera – jak przygotować się do odbioru?

  2014-08-07

  Odbiór mieszkania od dewelopera to ważny krok, do zamieszkania u siebie. Aby nie odkrywać usterek, gdy będzie już za późno, warto odpowiednio przygotować się na tę sytuację.

 • Drewniana oblicówka – jakie drewno sprawdzi się na elewacji?

  2014-08-07

  Drewniana oblicówka to popularny sposób wykończenia elewacji domu. Jednak nie każdy gatunek drewna sprawdzi się tak samo dobrze w roli materiału elewacyjnego. Jakie wybrać drewno na elewację?

 • Impregnacja drewna – przygotowanie podłoża

  2014-08-07

  Impregnacja drewna musi zostać poprzedzona odpowiednim przygotowaniem podłoża. Od tego, w dużym stopniu zależy skuteczność impregnacji.

 • Prysznic bez brodzika

  2014-08-07

  Nowe możliwości technologiczne pozwalają na aranżację łazienki z natryskiem w formie kabiny prysznicowej bez brodzika. Jest to możliwe dzięki specjalnym wpustom prysznicowym instalowanym w płaszczyźnie podłogi i posadzki. Prysznic bez brodzika – jak go wykonać?

 • Układamy tynki gipsowe – przygotowanie podłoża pod tynk

  2014-08-07

  Jeśli zdecydujemy się na tynk gipsowy jako wykończenie ścian i sufitów, zwróćmy szczególną uwagę na odpowiednie przygotowanie podłoża pod tynk. Ten etap prac jest szczególnie ważny, w przypadku tynków gipsowych, które zalicza się do jednowarstwowych.

 • Jak zaplanować remont łazienki?

  2014-08-06

  Remont łazienki powinien być przeprowadzony rozważnie - nie ulegajmy modzie i chwilowym nastrojom. Pamiętajmy jednak, że dzisiaj łazienka służy przecież nie tylko zaspokajaniu potrzeb higienicznych, ale także relaksowi. Podpowiadamy, jak dobrze zaplanować remont łazienki.