• Mała łazienka – jak zaaranżować strefę umywalkową

  2014-04-09

  Mała łazienka narzuca nam pewne ograniczenia dotyczące jej aranżacji. Nie zapominajmy jednak, że strefa umywalki jest bardzo ważna w niewielkiej łazience. Dobrze zagospodarowana, przejmie funkcje innych obszarów. Umywalka jest też jednym z kluczowych sprzętów, przesądzających o charakterze i stylu aranżacji wnętrza.

 • Jak przygotować ściany przed pierwszym malowaniem

  2014-04-09

  Najłatwiejszym i najszybszym sposobem na wykończenie ścian w nowym domu czy mieszkaniu jest malowanie. Jednak, aby efekt były trwały i zadowalający, przed aplikacją farby należy odpowiednio przygotować podłoże.

 • Impregnaty do drewna – wodorozcieńczalne, rozpuszczalnikowe i olejowe

  2014-04-09

  Drewno wystawione na działanie słońca i wilgoci, traci swój efektowny wygląd i szybciej się starzeje. Aby temu zapobiec, należy je właściwie chronić i pielęgnować. Pomocne w tym będą odpowiednie impregnaty do drewna.

 • Altana a prawo budowlane – altanki i składziki ogrodowe w świetle przepisów

  2014-04-09

  Jak wybudować altanę zgodnie z prawem budowlanym? Jakie formalności czekają nas, gdy chcemy postawić altankę lub składzik ogrodowy na działce? Te pytania zadaje sobie każdy inwestor chcący stworzyć zaciszny kącik na posesji. Co warto wiedzieć przed wykonaniem altany?

 • Budowa domu - formalności budowlane – jak ułatwić sobie start budowy?

  2014-04-09

  Formalności budowlane mogą ciągnąć się w nieskończoność. Chyba, że odpowiednio się do nich przygotujemy. Jak ułatwić sobie budowę domu i z bez większych przeszkód przejść przez formalności budowlane?

 • Jak przygotować ściany i sufity do malowania – ponowne malowanie ścian i sufitów

  2014-04-09

  Malowanie ścian i sufitu to najłatwiejszy i najtańszy sposób odświeżenia naszych mieszkań oraz domów. Jednak zanim przystąpimy do malowania tych powierzchni, warto poznać kilka zasad dotyczących ich odnawiania. Przed przystąpieniem do przemalowywania ścian i sufitów, najważniejszym zadaniem jest odpowiednie przygotowanie podłoża.

 • Składzik na narzędzia ogrodowe – oszczędna alternatywa dla domku ogrodnika

  2014-04-09

  Składzik na narzędzia ogrodowe ułatwi ich porządkowanie i odpowiednie przechowywanie. Dzięki niemu narzędzia ogrodowe będą zawsze pod ręką. Nie zajmie też tak dużo miejsca, jak domek ogrodowy.

 • Malowanie ścian kuchni i łazienki – farby i narzędzia malarskie

  2014-04-09

  Malowanie ścian kuchni i łazienek jeszcze do niedawna należało do najtrudniejszych zadań wykończeniowych bądź remontowych. Obecnie dzięki dostępności specjalnych farb i narzędzi malarskich odnowienie pomieszczeń narażonych na większe zabrudzenia i działanie wilgoci nie przysparza już tak wielu trudności.

 • Wydatki na remont domu – jak zaplanować je w budżecie domowym

  2014-04-09

  Podstawą dobrego zaplanowania wydatków na remont domu lub mieszkania jest precyzyjny plan remontu oraz oszacowanie budżetu, jaki możemy przeznaczyć na ten cel. Dobrze jest zaplanować wydatki zarówno na całość działań remontowych, jak i na poszczególne etapy.

 • Wyprawy wierzchnie Baumit – technologia jutra dostępna już dziś

  2014-04-07

  Wyprawy wierzchnie, popularnie zwane cienkowarstwowymi tynkami dekoracyjnymi, w zależności od użytego spoiwa, mają różną trwałość i podatność na zabrudzenia. Obecnie są stosowane jako wykończenie elewacji, głównie na systemach ociepleń, sporadycznie na murach jednowarstwowych, przy remontach obiektów zabytkowych lub jako dekoracyjne aplikacje we wnętrzach.

 • Idealne płyty do efektywnej suchej zabudowy

  2014-04-01

  Systemy suchej zabudowy to jedna z najbardziej sprawdzonych i niezawodnych technologii stosowanych w budownictwie na całym świecie. Rozwiązanie to również wśród polskich inwestorów zdobyło ogromne uznanie. Firma Fermacell, która już od ponad 40 lat jest wiodącym producentem płyt gipsowo-włóknowych i cementowych, wprowadziła płyty z krawędzią frezowaną TB, które są naturalnym...

 • Kleje do płytek dla wymagających - technologia TRASSTEC

  2014-04-01

  Rodzina zapraw klejących FX produkowana jest w oparciu o innowacyjną technologię trasstec. Zaprawy te przeznaczone są dla wymagających klientów. Odbiorców, którzy cenią sobie możliwość dopasowania właściwości kleju możliwie najlepiej do sytuacji jaką napotykają na placu budowy.

 • Podłogi wewnątrz i ogrzewanie podłogowe

  2014-02-11

  OGRZEWANIE PŁASZCZYZNOWE – GAMA PRODUKTÓW SZYTYCH NA MIARĘ Profesjonalny dostawca ogrzewań płaszczyznowych poza rurą i kształtkami dysponuje gamą rozdzielaczy, mocowań oraz automatyki, pozwalającą na montaż ogrzewania podłogowego w różnych warunkach, zgodnie z poniższym schematem. Systemy ogrzewań płaszczyznowych Systemy typu Floor to najbardziej typowa...

 • Wybór oraz instalacja listew przypodłogowych

  2014-02-11

  Dobór odpowiedniej podłogi i koloru ścian często kosztuje inwestora tak dużo energii, że zapomina o elemencie, który sprawia, że ściany wraz z podłogą, czyli dwie różne płaszczyzny stają się jednością. To właśnie dzięki listwom przypodłogowym wnętrze staje się idealnie harmonijne, to listwy pozwalają na stworzenie wnętrza, w którym wszystkie elementy ze sobą...

 • Montaż podłogi z deski BARLINECKIEJ

  2014-02-11

  PODSTAWOWE RODZAJE PODŁÓG DREWNIANYCH Na rynku dostępne są 2 podstawowe rodzaje podłóg z drewna: # deski warstwowe, dzielące się na 2-warstowe i 3-warstwowe. # deski lite (zbudowane z jednego kawałka szlachetnego drewna); Deska trzywarstwowa – podłoga z desek zbudowanych z 3 warstw drewna ułożonych względem siebie krzyżowo (warstwa wierzchnia to...

 • Dobór i wykładanie płytek podłogowych w pokoju, korytarzu, kuchni

  2014-02-11

  Płytki ceramiczne dzielimy na różne rodzaje, w zależności od technologii ich produkcji mają one nieco inne właściwości. Wyboru płytek dokonujemy nie tylko pod kątem ich wyglądu. Musimy także pamiętać, że nie każde nadają się do układania na podłodze, nie wszystkie są także mrozoodporne i mogą być układane na zewnątrz.

 • KALBUD 2 gazduje w Czarnym Dunajcu

  2014-02-10

  Z widokiem na Tatry i na biznes W Czarnym Dunajcu góry niczego nie zasłaniają, można podziwiać na południu Giewont (przy dobrej widoczności przez lornetkę dokładnie widać krzyż), Kasprowy Wierch, Świnicę, Czerwone Wierchy. Od wschodu Turbacz w Gorcach i Pieniny. Na północy wypiętrza się najbliższa Czarnemu Dunajcowi Żeleźnica, a ku północnemu-zachodowi królowa Beskidu...

 • AkzoNobel – Polska już nie jest krajem białych ścian

  2014-02-10

  # Jak bardzo konkurencyjny jest rynek farb i lakierów w Polsce? Jakie tendencje można na nim obserwować w czasach kryzysu? A może kryzys na tym rynku już się skończył? Może w ogóle na nim kryzysu nie było? W jakich segmentach rynku farb i lakierów zmiany są najbardziej wyraziste? Co mówią prognozy w odniesieniu do głównych rodzajów farb i lakierów? Rynek...

 • Jak zmieniają się polskie domy (część III)

  2014-02-10

  Dzisiaj wiele mówi się o konieczności oszczędzania energii. Jednak budynków spełniających standardy energooszczędności jak na razie powstaje niewiele. Obserwuje się wprawdzie zbieżne z architekturą energooszczędną dążenie do prostoty form, ale jest to tylko jeden z wyróżników współczesnego budownictwa.

 • Wyniki roku 2013 i pytania o rok bieżący

  2014-02-09

  Najważniejsze dane obrazujące dynamikę aktywności PSB w 2013 r. i spodziewanej w roku 2014 na rynku dystrybucji materiałów budowlanych oraz w sektorze DIY można przedstawić w maksymalnym skrócie następująco: # wzrost sprzedaży przeciętnego składu budowlanego o 0,5%; # wzrost sprzedaży przeciętnego sklepu PSB-Mrówka o niemal 3%; # przewidywany w 2014 r. ogólny wzrost...